اگر شما هم به دنبال ویزای فوری شنگن هستید بهتر است اطلاعات  اولیه ایی در این مورد را در این صفحه بخوانید سپس می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال یا اخذ مشاوره رایگان درمورد  ویزای شنگن یا ویزای فوری کانادا  می توانید به صفحه اصلی سایت ارزان تور (http://arzantour.net)مراجعه کنید تا کارشناسان شنگن ارزان تور راهنمایی های لازم را انجام دهند.

اروپا به دو منطقه تقسیم میگردد یک منطقه به تعداد 26 کشور که دارای پول واحد می باشند و کشورهای حوزه شینگن در آن قرار دارد که همچنین دارای ویزای یکسان شینگن نیز هستتند که با یک ویزا می توان به تمامی آن کشورها سفر کرد . کشورهای منطقه دیگر هر کدام ویزای کشور خود را دارند و میتوان با اخذ ویزای آن کشورها به منطقه شینگن ورود کرد

جهت سفر به هرکدام از کشورهای شینگن ابتدای ساکن می بایست ویزای شینگن آن کشور را اخذ کرد سپس میتوان پس از ورود به آن کشور صادر کننده ویزای شینگن به الباقی کشورهای حوزه ورود نمود .

 

ویزای فوری شنگن
ویزای فوری شنگن | ویزای شینگن

 

 

امروز در مورد انواع ویزا و انواع پاسپورت صحبت میکنیم تا شما عزیزان در ویزا فوری شنگن ( ویزای شینگن ) به اطلاعات عمومی ویزا و پاسپوت آشنایی بیشتری داشته باشید

با توجه به مشکلات سیاسی گرفتن و گاها رفتار نا هنجار مسافران ایرانی، ویزا شرایط خاص تری نسبت به کشور های دیگر دارد و سوالات متداولی در این مورد از من می شود. ولی این مشکلات دلیل مناسبی برای گردش نکردن در کشور های دیگر نیست. البته این که از کنسولگری جواب رد نشنویم هم برای همه ما مهم است.

ولی حتما برای رسیدن به هدف سفر خود باید برای رفتن به خاک کشور مقصد ویزا تهیه کنیم. ترس از نگرفتن ویزا فقط یک ترس است و باید سفر کرد تا زندگی آموخت و این هم جزئی از سفر ما است . ما می خواهیم در تور ارزان ریسک رد شدن از طرف کنسولگری شما را به حداقل برسانیم. متن را بخوانید و توجه کنید که به مشکلات کوچک که با توجه کمی رفع می شود برخورد نکنید

 

ارزان تور با ارائه ویزای فوری شنگن آماده همراهی با شما عزیزان است.

مدارک مورد نیاز برای ویزای فوری  شنگن ( ویزای شینگن) که در اغلب کشورها مورد تایید است.

1) پاسپورت: پاسپورت شناسنامه شما و اعلام تابعیت شما در خارج از مرز های زادگاه شما می باشد. پاسپورت ها تاریخ انقضا دارند. شما با دریافت اطلاعات کشور مقصد میزان اعتبار پاسپورت خودتون رو چک کنید. برخی کشور ها تنها با 3 ماه تاریخ انقضا پاسپورت می توانید ویزا دریافت کنید. برخی کشورها هم 6 ماه حداقل زمان انقضا پاسپورت شما باید باشد. برای تمدید مدت پاسپورت خود به پلیس بعلاوه 10 رفته و درخواست دهید.

2) شناسنامه : شناسنامه ایرانی شما هم برای سفر به خارج از کشور همراه مدارک شما در سفارت قابل ملاحضه است و با پاسپورت چک می شود.

3) فرم درخواست ویزا: این فرم بسته به سفارت کشور مقصد به صورت متنی یا به صورت اینترنتی می باشد. در این درخواست ضمن معرفی کامل خود و اعلام تارگت شما از سفر تهیه می شود تا کشور مقصد علت سفر شما را بداند. هر کشور فرم خود را دارد. اطلاعاتی که در آن می نویسید باید صریح باشد.

4) مدارکی که ثابت کند شما برای برگشت به کشور خود بعد از پایان دوره سفر یا ویزا یتان اقدام خواهید کرد. این مدارک می تواند بیمه شما باشد یا دانشگاه مورد تحصیل شما یا حتی فرزند شما در ایران

5) تمکن مالی: تمکن مالی این ضمانت را می دهد که شما از پس هزینه های خود بر می آیید. ملک، زمین، حساب بانکی و ..... خودرو ملاک نیست چون خودرو در اغلب کشور های دیگر کمتر از ایران ارزش دارد.

6) عکس: عکس بسته به سفارت مورد نظر فرق می کند ولی شما حتما باید عکس با اخرین تغییرات چهره ای را به سفارت ارائه دهید. عکس اینرنتی یا فیزیکی بسته به سفارت کشور مقصد شما دارد. برخی سفارت ها با عکس مشکل دارند و از شما بابت عکس چندبار شما را می خواهند. پس از اول به عکس توجه کامل داشته باشید.

7) بلیط رفت و برگشت: این مدارک بیشتر برای اطمینان سفارت از برگشتن شما به میهن می باشد. حتی برای برخی از مقاصد وقتی شما اقامت نداشته باشید از داخل ایران هم بلیط وان وی به شما داده نمیشود و بلیط وان وی غیر قانونی می باشد.

8)مدارک بوکینک هتل که از آژانس دریافت می کنید یا دعوت نامه از شرکت دانشگاه یا دوستان بسته به هدف شما از سفر شما برای سفارت لازم می باشد.

9) بیمۀ مسافرتی : بسته به سفارت مقصد این مدرک برای تامین شما در حوادث هنگام سفر شما به کشور مقصد می باشد. بیمه اول برای خودتان است دوم برای سفارت. همه شرکت های بیمه می توانند این نوع بیمه نامه را صادر کنند.

 

انواع ویزای فوری شنگن از نظر دفعات اجازه ورود به کشور ( ویزای شینگن)

تعداد سفر های شما به کشور مقصد در انواع ویزا متفاوت است.

1) ویزا یکبار یا سینگل ویزا. این ویزا به شما اجازه می دهد برای فقط یک بار به کشور مقصد عظیمت کنید و برگردید. حتی اگر ویزای شما منقضی نشده باشد شما دیگر حق ورود به خاک کشور مقصد را ندارید و دوباره باید ویزا دریات کنید.

2) ویزای دبل: این ویزا کاملا مثل ویزای سینگل می باشد با این تفاوت که شما در طی مدت اعتبار ویزای خود حق دارید 2 بار به خاک کشور مقصد سفر کنید.

3) ویزای مولتیبل یا چندباره: این ویزا به ویزای مولتی در ایران معروف است و به شما اجازه می دهد هر چند بار خواستنید به کشور مقصد رفت و امد کنید و تنها عامل محدود کننده شما در سفر در این نوع ویزا مدت زمان آن می باشد که بسته به سفارت مقصد شما فرق می کند. ویزا مولتی دارای اعتبار بالایی می باشد.

4) ویزای ترانزیت یا ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport transit visa): این نوع ویزا برای مقصد های طولانی به کار می رود مثلا شما پرواز به نیویورک را دارید. باید در یک کشور اروپایی توقف داشته باشید و با پرواز دیگر به مقصد برسید. گاهی این جا به جایی پرواز حتی تا یک روز هم فرق می کند و موقع تنظیم بلیط به این مورد توجه کنید. در این ویزا شما طی مدتی که در آن قید شده می توانید وارد فرودگاه کشور بین مسیر شده و تا پرواز بعدی خود در فرودگاه خاک آن کشور بمانید.

با ارزان تور همراه شوید تا با انواع ویزا و اصطلاحات ان آشنایی پیدا کنید و در ویزای فوری شنگن ( ویزای شینگن)و ویزای فوری کانادا  ( ویزای کانادا )دچار سردرگمی نشوید. در ادامه با مباحث دیگر نیز آشنا خواهید شد. 

 

 

 

 انواع ویزاو پاسپورت

ویزا چیست؟ ویزا اجازه ورود به خاک کشور مقصد است که توسط کنسولگری کشور مقصد صادر می شود. ویزا مهری است که بر روی پاسپورت شما میزنند و آن تایید می کند که شما اجازه ورود به خاک کشور مورد نظر خود را دارید.

پاسپورت چیست؟ پاسپورت شناسنامه شما برای کشور های غیر از ایران است و در آن اطلاعات شما تابعیت ایرانی شما را تایید می کند.

پس از سفر گردشگری تحصیلی یا کاری خود وقتی به ایران بازمیگردید دیگر ویزای شما کاربردی ندارد و پاسپورت شما مهم است. پاسپورت یعنی شما اقامت کدام کشور را دارید. اعتبار پاسپورت 5 ساله بوده ولی اعتبار زمانی ویزا توسط کشور مقصد سفر شما مشخص می گردد

حتما برای خروج از کشور به پاسپورت نیاز دارید ولی برعکس برای ورود به خاک کشور های دیگر حتما هم نیاز به پاسپورت نیست و به کشورهایی مثل ارمنستان شما نیازی به دریافت ویزا از کشور مقصد را ندارید ولی برخی از کشور ها گرفتن ویزا یک پروسه زمانبر است..

ویزا مجوز ورود شما به خاک کشور مقصد شماست. شما در خاک آن کشور باید تابع قوانین آن کشور باشید و همین باعث تغییر در شرایط اخذ ویزا هر کشور می شود برخی کشورها مثل آلمان شرایط اخذ ویزای سختی دارند و رفتن به آنجا سختی خاص خود را دارد و افراد کمی موفق به اخذ ویزای المان می شوند البته ما در ارزان تور همراه شما هستیم. ویزای شما در تمامی مرز های زمینی دریایی و هوایی توسط مرزبانان کشور مقصد چک شده و اگر شما مهر ویزا را درون پاسپورت شما نباشد اجاره ورود به کشور مقصد را به شما نمی دهند. ویزاها انواع مختلفی دارند. گردشگری، بیزنس، تحصیلی، آموزشی و....... که بسته به نیاز شما شرایط اخذ خاص خود را دارند البته اخذ ویزای گردشگری شما زمان کمتری برای گرفتن ویزا و حتی اعتبار ویزا نیازمندید. با ارزان تور همراه باشید.

ویزای فوری شنگن
ویزای فوری شنگن | ویزای شینگن

 

دسته بندی کشورها از نظر شرایط اخذ ویزا

شرایط کلی ویزا به 3 دسته

بدون ویزا

ویزا با هماهنگی قبلی

ویزا در مقصد ( مشهور به ویزا فرودگاهی)

دسته اول: کشور های بدون ویزا

کشور های که نیاز به دریافت ویزا برای ورود به خاکسان را نداریم برای شهروندان ایرانی بسیار کم بوده و اغلب باید ویزای کشور مقصد را اخذ کنیم. شما می توانید با مطالعه از وب سایت سفارت خارجی کشور مقصد از شرایط خاص اخذ ویزای کشور مقصد خود با خبر شوید. اطلاعات کشور هایی که نیازی به ویزا ندارند به صورت آپ دیت در سایت ها و خبر گذاری ها نمی باشد البته ما ظبق اخرین اخبار در ارزان تور در خدمت شما هستیم. کشور های مثل ترکیه مالزی ارمنستان گرجستان اکوادور مالزی از این دسته کشور ها می باشند.

دسته دوم: کشور هایی که نیاز به هماهنگی قبلی دارند

کشور هایی هستند که طبق قوانین ورود به خاک کشور آنها باید شرایط لازم را برای سفر به کشورشان داشته باشیم. شما با تماس گرفتن یا بازدید از وب سایت رسمی وزارت خارجه کشور مقصد شرایط و مدارک مورد نظر سفارت را تهیه کرده و بعد از گرفتن وقت سفارت (یعنی زمانی که شما را برای مصاحبه و تحویل مدارک به سفارت دعوت میکنند) به تهیه مدارک مورد نظر می پردازید هر چه مدارک شما کامل تر باشد بیشتر مورد پذیرش کشور مقصد قرار خواهید گرفت. در صورتی که مدارک شما شرایط لازم برای ورود به خاک کشور مقصد را نداشته باشد ویزای شما رد می شود و گرفتن دوباره وقت سفارت برخی اوغات به چندین ماه می رسد

.

ویزا در مقصد(visa on arrival) دسته سوم

این دسته کشورها دیگر نیازی به گرفتن وقت سفارت و تهیه مدارک و مستندات نیست و شما در لحظه ورود به خاک کشور مقصد با پرداخت هزینه ورود به آن کشور در مرز های هوایی دریایی و زمینی مهر ویزای کشور مقصد در پاسپورت شما می خورد. البته برخی کشور ها مدارکی از شما می خواهند که شما می توانید از وب سایت وزارت خارجه یا تماس با سفارت از نوع مدارک مورد نیاز با خبر شوید

ما در ویزای فوری شنگن ( ویزای شینگن) و ویزای فوری کانادا ( ویزای کانادا) و ویزای تمامی کشور های شما اطلاعات مفیدی را برای شما تهیه کردیم و در تمامی طول سفر همراه و خدمت گذار شما هستیم

 

انواع ویزای  فوری شینگن :

 یا ویزای ترانزیت Aویزای

 یا برای مدت کوتاه Bویزای

 یا ویزای چند بار ورود Cویزای

 

مدارک جهت اخذ ویزای فوری شینگن

1 تکمیل فرم سفارت

2 ترجمه شناسنامه

3 دو قطعه عکس 3.5×4.5 با 80% صورت و پشت زمینه سفید

4 مدارک ملکی

5 مدارک شغلی

6 مدارک مالی شامل گردش 3 ماهه و تمکن مالی

7 بلیط رفت و برگشت هواپیما

8 بیمه نامه 3000 یورو

9 مدارک جهت اقامت در هتل

10 در صورت وجود دعوتنامه تقبل کلیه هزینه های سفر و اقامت از طرف شخص دعوت کننده

11 سابقه بیمه کاری

12پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار از زمان سفر

ویزای فوری شنگن
ویزای فوری شنگن | ویزای شینگن
ویزای فوری شنگن | ویزای فوری شینگن
ویزای فوری شنگن با ارزان تور | ویزای شینگن

 

ویزای فوری شنگن ( ویزای شینگن) نیز مراحل خاص خود را دارد. با مطالعه متن زیر درک بهتری نسبت به ویزا پیدا خواهید کرد
ویزا ها بسته به هدف شما از سفر دسته بندی و ارائه می شوند.
ویزا های توریستی: این نوع ویزا همان طور که از اسمش پیداس جهت گردشگری تهیه شده است و مدت زمان آن محدود به سفر شما می باشد. شما برای برخی از کشور ها باید ضمانت بازگشت به میهنمان ایران را داشته باشید.
ویزا با دعوت نامه دوست با فامیل:
برای دریافت این نوع از ویزا شما باید دعوت نامه ای از دوست یا فامیل خود داشته باشید. شخصی که برای دعوت نامه می فرستند خودش باید اقامت کشور مقصد را داشته باشد و توان مالی مناسبی هم جهت ساپورت شما داشته باشد. دعوت نامه یک سکو پرش برای گرفتن ویزا می باشد.
ویزای پزشکی یا درمانی:
این ویزا به ویزای مدیکال نیز معروف است و به بیمار و همراه بیمار اجازه ورود به خاک کشوری که در آن درمان انجام می شود می دهد. مدارک پزشگی معتبر نیاز اولیه برای گرفتن این ویزا می باشد.
ویزای بیزنسی
ویزای بیزنسی مخصوص تاجر و شرکت های بازرکانی است و برای گرفتن این نوع ویزا باید هم بیزنس خود را معرفی کنید هم نوع سرمایه گذاری خود را معرفی کنید.
ویزای ترانزیت یا ویزای عبوری:
این نوع ویزا مثل ویزای نوع c شنگن می باشد زمان آن کم بوده و جهت عبور شما در مسیر به کشور مقصد دیگر ایجاد شده است. به زبان ساده به شما اجازه میدهد از خدمات حمل و نقل کشور بین راهیی استفاده کنید تا به مقصد برسید.
ویزای کاری و روادید تعطیلات یا (work & holidays visa):
ویزای کاری با پذیرش و مصاحبه شما در کمپانی که در کشور مقصد در نظر دارید بستگی دارد و به میزان و زمان قرارداد شما با آن کمپانی بستگی دارد.
انواع ویزا از نظر نحوه اقدام کردن
1) مراجعۀ حضوری به سفارت کشور مقصد: همانطور که قبلا هم به شما دوستان اطلاع داده بودم برای شما باید به سفارت بروید ضمن درخواست ویزا و پر کردن فرم های مربوطه مدارک خود را آماده کنید و منتظر وقت سفارت خود باشید. برخی از کشور ها نیازی به گرفتن وقت سفارت ندارند.
2) از طریق آژانسها و شرکتهای مسافرتی: به آژانس مسافرتی یا با ارزان تور رفته و مدارک مربوط به ویزای هر کشور را به شما می دهند. شما مدارک را تهیه کرده و به آژانس می دهید.آژانس با روابط مناسبی که با سفارت ها دارد زمان کمتری را برای گرفتن ویزا به شما ارائه می دهد و با اطلاع از قوانین ویزا به شما کمک می کند که مدارک مکمل در صورت نقص در پرونده را برای شما انجام میدهد. مثلا به جای مدارک ملکی خانه محل سکونت از مدارک شما از سند زمین شما استفاده می کند. برخی از کار ها و رفت آمد های اضافی را از شما می گیرید و شما فقط مدارک را تحویل می دهید و ویزای خود را در اولین فرصت به دست آورید. آژانس های مسافرتی تمامی فرایند مدارک شما را از جمله تکمیل مدارک و ترجمه و گرفتن وقت و... را برای شما انجام خواهند داد. سختگیری بعضی از سفارت خانه ها دلیل مناسبی برای انتخاب آژانس های هواپیمایی به عنوان معرف شما می باشد.
3) ویزای الکترونیکی
این نوع ویزا به صورت مهر بر روی پاسپورت شما نیست و تنها یک فایل متنی در ایمیل شماست که به شما اجازه ورود به خاک کشور مقصد را می دهد. کشورهای پیشرفته از این نوع ویزا پشتیبانی می کنند و بعد از ثبت نام اینتزنتی و اسکن مدارک و ارسال آن بعد از مدت معیینی ویزای شما برای شما ایمیل می شود.

ترجمه مدارک درخواستی سفارت
سفارتخانه ها بسته به قانون خود مدارک شما را به زبان انگلیسی و با دارالرتجمه معتبر قبول دارند و مدارک شما به زبان فارسی برای آنها ارزشی ندارد البته برخی کشور ها مدارک شما را با زبان فارسی نیز قبول دارند. مدارک بین المللی نیاز به ترجمه ندارند. آژانس های مسافرتی نیز کار ترجمه مدارک شما را انجام می دهند و شما را از دردسر های آن راحت می سازند.
ما در پست بعدی در ویزای فوری شنگن به مدارکی که در اغلب ویزا ها یکی می باشد و مراحل مختلف آن صحبت خواهیم کرد. پس با ارزان تور همراه باشید.

 

نکته ایی که باید مد نظر داشته باشید این است اگر شما موفق به اخذ ویزای فوری شنگن - ویزای شینگن شدید احتمالا برای بار اول به شما  ویزای 14 روزه تعلق می گردد. حتما به اندازه همان مدتی که ویزا صادر صادر شده است در کشور صادر کننده  بمانید و به هیچ عنوان بیشتر از زمان تعیین شده در کشور نمانید زیرا امکان دارد مشکلاتی برایتان پیش بیاید یا برای دفعات بعدی که قصد خروج از کشور را دارید دیگر به شما ویزای شینگن تعلق نگیرد. نکته دیگری که بهتر است بدانید در مورد تمدید ویزا بدانید اگر ادله کافی و منطقی داشته باشید و همچنین بتوانید آن را اثبات  کنید  خواهید توانست ویزای خود را تمدید کنید. مدت زمانی که پروسه ویزای شما به طول انجام خواهد کشید بستگی به مدارک شما و پروسه کامل کردن آن دارد ولی در کل این زمان در حالت استاندارد بین 1 تا 5 ماه به طول خواهد انجامید.

 

 

 

ارزان تور به عنوان ارائه دهنده انواع تور های داخلی و خارجی و اپراتور اخذ ویزای شینگن  شما با سابقه ایی درخشان هوره راهنما و دوست شما تا انتهای مسیر خواهد بود. ضمنا شما می توانید اطلاعات تکمیلی در مورد ویزای فوری کانادا ( ویزای کانادا ) – ویزای شینگن  ( ویزای شینگن)و تورها  و جاذبه های گردشگری در قسمت بلاگ مطالع کنید. ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی نمایید.