طی ایمیل های شما به تیم ارزان تور برای تور دبی و تور کیش امروز مقایسه ای از تور ها را برای شما مطرح می کنیم تا شما راحت تر برنامه سفر خودتان را تکمیل کنید.
کیش یکی از محبوب ترین مقاصد سفر ایرانیان است به طوری که سالانه 2 میلیون نفر از کیش دیدن می کنند. تبلیغات در مورد زیر ساخت های کیش بسیار محدود است و شاید اگر در جوامع بین المللی کیش را بیشتر شرح می دادند توریست های زیادی به جای تور ارزان دبی به تور ارزان کیش سفر می کردند. هزینه های کیش نسبت به دبی به مراتب کمتر است. البته در ایام نورزو و تعطیلات هزینه تور کیش با هزینه تور دبی برابری می کند. شما برای سفر به دبی حتما نیاز به پاسپورت و ویزا دارید در صورتی برای سفر به کیش نیازی به گذرنامه نیست. پروازهای کیش به صورت روزانه و بسیار زیاد است در صورتی که پرواز های دبی بسیار کمتر از تعداد پرواز های کیش است. همه خطوط پروازی برای تور کیش فعال هستند ولی فقط ایرلاین ها با هواپیما های مناسب قادر به پرواز به دبی هستند. شما در تور کیش نیازی به صحبت کردن به زبان عربی یا انگلیسی ندارید ولی در تور دبی با اینکه ایرانیان زیادی از دیرباز در دبی زندگی می کنند ولی شما نیاز به مکالمه انگلیسی و یا عربی دارید.

تور ارزان دبی | تور دبی | تور کیش
تور ارزان دبی | تور دبی | تور کیش


شما می توانید برای کار و زندگی در کیش برنامه ریزی کنید و بدون دقدقه های اعتبار ویزا به زندگی شاد در کیش ادامه دهید ولی برای زندگی در دبی ویزای شما محدود می باشد و یا باید سرمایه گذاری کنید یا کسی قیم شما شود و مسئولیت شما را برای زندگی در امارات بپذیرد. کیش و دبی خواهر خوانده هم نامیده می شوند به طوری که در گذشته نه چندان دور تاجرهای ایرانی زیادی در دبی زندگی می کردند و برعکس تاجر های دبی در کیش زندگی می کردند. شما اگر به نهر دبی بروید خانه های ایرانی زیادی را مشاهده می کنید و حتی خانه های عیانی زیادی از ایرانیان امروز در دبی تبدیل به موزه شده است.
غذاهای بومی تور کیش و تور دبی تقریبا با هم مشابه هستند و ادویه و طعم دهنده های فوق العاده بی نظیری را برای غذاهای دریایی استفاده می کنند. مردمان بومی کیش و دبی از دیرباز به تجارت مروارید و صید ماهی و کشتی و قایق سازی مشغول بوده اند به طوری که هنوز هم در محله های بومی کیش و دبی اثاری از شغل اصلی مردم بومی نمایان است. در حال حاضر بیشتر درامد مردم در کیش و دبی از راه گردشگری و تجارت براورده می شود.
هر دو شهر از استاندارد های بالایی پیروی می کنند و زندگی لوکسی را در کیش ایجاد کرده اند. قانون ها بسیار جالب هستند و مختص منطقه کیش و دبی هستند. برای مثال قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش با سایر نقاط ایران متفاوت است و تمام خیابان ها با دوربین های نظارتی پلیس بررسی می شوند. حتی هزینه های جریمه بسیار بالا تر از سایر نقاط ایران است. در دبی نیز شهر کاملا پیشرفته است و پلیس در همه جای شهر نظارت دارد. امنیت در کیش و دبی بسیار مهم است زیرا گردشگران با نبود امنیت بسیار مشتاق به سفر به جایی نیستند. برای مثال کشور سوریه که در جنگ است هرچند زیبایی های خاص خود را دارد ولی با نبود امنیت تقریبا هیچ گردشگری جز گردشگران زیارتی ندارد.

 

تور کیش | تور ارزان کیش |تور دبی
تور کیش | تور ارزان کیش |تور دبی


خودرو های لوکس در هر دو شهر دبی و کیش به وفور یافت می شود و شما می توانید هر خودرویی را اجاره کنید. در کیش اجاره خودرو با دادن ضماتت و چک امکان پذیر است ولی در دبی ضمن دادن ضمانت هزینه بیمه نیز از شما دریافت می شود. یکی از نکاتی که باعث محبوبیت گردشگران بین المللی به تور دبی می شود ازادی پوشش است در صورتی که همان مسافر اگر به تور کیش برود هزینه کمتری را پرداخت می کنند. تفریحات دریایی در تور ارزان کیش و تور ارزان دبی بسیار به روز بوده و اغلب تفریحات دریایی موجود در دبی در کیش نیز یافت می شود. هزینه اقامت در هتل های تور دبی به صورت دلاری است ولی در تور کیش به صورت ریالی است که هزینه کمتری را برای شما در بر خواهد داشت.
شما در تور کیش و دبی به فروشگاه های زیادی بر می خورید که یکی از زیر ساخت های گردشگری هر کشوری محصوب می شود. فستیوال های خرید همواره در کیش و دبی در حال اجرا است. قیمت خرید کالا در کیش و دبی به علت تجاری بودن بندر ها و منطقه ازاد بودن کیش و نبود مالیات بسیار لذت بخش و اسان است. به طوری که در فصل تابستان تخفیف های زیادی را در فروشگاه های دبی و کیش مشاهده می کنید. جشنواره ها را در کیش و دبی از دست ندهید. هر روز های تعطیل کنسرت هایی در دو شهر کیش و دبی اجاره می شود و لذت کنسرت در سفر نیز بسیار جالب است. شما در در کیش و دبی اب و هوایی یکسانی را دارید و از نظر اب و هوایی این دو شهر یکسان هستند.
دبی یکی از گران ترین شهر های جهان است و تکنولوژی در ان تاثیر زیادی دارد ولی کیش با تحریم های زیادی که در خود دیده است از شهر های گران ایران است. شما در سفر به دبی نیاز به صرافی دارید ولی در سفر به کیش نیازی به صرافی نیست. هزینه زندگی در کیش بالا تر از تهران است ولی هزینه اقامت در کیش کمی پایین تر از تهران است. اگر شما برای خرید سفر می کنید و با قیمت دلار مشکلی ندارید و از کلاب های دبی و ساحل دبی لذت می برید به دبی سفر کنید. در صورتی که از نظر پوششی احساس راحتی در ساحل عرب نشین دبی ندارید می توانید از کیش استفاده کنید. جالب است بدانید خیلی از مسافر ها پس از سفر به کیش و دبی در نظرات خود نوشتن که سفر به کیش لذت بخش تر بوده است. البته برای کسانی که اهل کلاب و ساحل نیستند فرقی نمی کند که در تور ارزان کیش باشند یا در تور ارزان دبی. امکانات در دبی بسیار فشرده شده است و همه چیز در خیابان شیخ زاید دبی یافت می شود ولی آیا پیست اسکیت طبیعی دیزین از پیست اسکی مصنوعی دبی مال بهتر نیست؟

مقایسه پرواز های تور کیش و تور دبی


شما در تور کیش از تمام ایر لاین ها پرواز های متعددی را می یابید و زمان پرواز خود را تنظیم می کنید. البته ارلاین ترکیش نیز در ایران در مسیر کیش فعالیت می کند. شما در تور دبی با ارلاین های معتبر تری مواجه می شوید و امکان تغییر کلاس پروازی را نیز دارید. در 13 فروردین هر سال معمولا هزینه پرواز رفت به کیش به 16 هزار تومان می رسد که این مورد در مورد پرواز های دبی نیست.
شما در فصل های گرم پرواز های دبی را با حداقل قیمت خریداری کنید. پرواز های امارات ایر از کیفیت بالایی برخوردار هستند. در بین پرواز های ایرانی نیز پرواز های ماهان و ایران ایر از بهترین پرواز های ایرانی هستند. قبل از پرواز به دبی به اعتبار پاسپورت و ویزا خود توجه داشته باشید. سفر به کیش نیاز به هیچ مدل ویزایی ندارد.

هتل های تور کیش و تور دبی


با توجه به توریستی بودن دو شهر کیش و دبی شما در هر جایی از شهر شاهد هتل های متنوعی هستید. شما با هر سلیقه و هزینه ای می توانید هتل مد نظرتون رو انتخاب کنید. هتل های لوکس دبی هزینه بیشتری نسبت به هتل های لوکس کیش دارند و کیفیت ارائه خدمات نیز در هتل های دبی بهتر است. البته بسته به هزینه شما دارد. بین لوکس ترین هتل دبی و هتل های دو ستاره دبی اختلاف قیمت بالایی وجود دارد ولی در کیش اختلافات قیمتی در بین هتل ها بسیار منطقی است.
هتل های ساحلی در تور کیش و  تور دبی بسیار برای ماه عسل مناسب هستند. دلیل مناسب بودن را می توان نزدیکی به ساحل، گرمسیری بودن و ارائه خدمات ماه عسل در هتل های کیش و دبی عنوان کرد. شما در فصل تابستان می توانید هتل 5 ستاره لوکسی را انتخاب کنید تا در طی روز از امکانات هتل لذت ببرید. سرویس دهی در هتل ها بسیار شبیه هم هستند مگر اینکه شما هتل های فوق لوکس دبی را در نظر بگیرید. برخی از هتل های کیش در هنگام رزرو هتل امکان رزرو برنامه غذایی را نیز دارند و غذاهای رستوران های هتل های کیش بسیار مورد نظارت اداره بهداشت است. شما در سایت تریپ ادوایز هتل های پیشنهادی تور را از نظر مسافرین قبلی هتل مشاهده کنید.

مقایسه آب و هوا تور کیش و تور دبی


شما در تور کیش و تور دبی اب هوای یکسانی را مشاهده می کنید به طوری که در گرم ترین ماه سال دما به 40 درجه سانتی گراد به بالا می رسد و در سرد ترین ماه سال به 20 درجه سانتی گراد می رسد. در زمستان بارندگی های به صورت رگباری می باشد. زمستان و اوایل بهار بهترین فصل و گران ترین فصل برای سفر به تور ارزان کیش و دبی است. در فصل تابستان قیمت های تور ارزان کیش و تور ارزان دبی به پایین ترین حد خود می رسد. در دبی به زودی چتری بزرگ برای سایه اندازی بر روی خیابان شیخ زاید ساخته می شود. اغلب مردم در ساعات پایانی روز به خیابان می آیند و به تفریح می پردازند. اگر قصد سفر در فصل تابستان را دارید هتل های 5 ستاره ارزان میزبان شما هستند.

 

مقایسه  آب و هوای تور کیش و تور دبی
مقایسه آب و هوای تور کیش و تور دبی

 

مقایسه تفریحات در تور دبی و تور کیش


تقریبا از نظر نوع تفریح دبی و کیش همانند دیک دیگر هستند و فقط در ابعاد یا لوکس بودن بین آن ها تفاوت هایی است. اگر شما هزینه پارک ابی کیش را به مبلغ 30 هزار تومان پرداخت کنید در دبی پارک ابی را با حداقل دو برابر این قیمت رزرو می کنید. تور سافاری دبی فقط مختص دبی نیست در کیش نیز تور های روزانه ای برای کویر گردی وجود دارد. پیست اسکی دبی یکی دیگر از تفریحات جذاب در دبی است که شما می توانید از پیست های اسکی جاهای دیگر ایران استفاده کنید. نوع جنس ساحل و تفریحات ساحلی کیش و دبی همانند هم هستند و فقط ار نظر پوشش متفاوت می باشند. اکواریوم دبی بسیار شگفت انگیز است و اکواریوم کیش از قدمت بیشتری برخوردار است.
کنسرت های زیادی در دبی و کیش اجرا می شود. در کیش خوانندگان محبوب ایرانی در سالن های مجلل کیش اجرا دارند و هزینه کنسرت در تهران و کیش فرق چندانی ندارد. در دبی هم خوانندگان زیادی به فعالیت پرداخته اند. قیمت رزرو کنسرت در دبی حدودا 4 ایران است. شما در اپرا دبی بهترین کنسرت های بین المللی را مشاهده خواهید کرد.
اکواریوم دبی تنوع زیستی بهتری را به نمایش گذاشته است. رستوران زیر اب دبی مال نیز بسیار ارامش بخش است. اسکله تفریحی کیش از آنجایی که همه مردم اغلب ایرانی هستند بسیار صمیمانه تر از ساحل جمیرا است. شما در دبی گالری ها و نمایشگاه هایی هنری زیادی را مشاهده می کنید. شما با سفر به خانه فرهنگ کیش می توانید از صنایع دستی کیش دیدن کنید و با فرهنگ کیش آشنایی پیدا کنید و از گالری های آن خرید کنید.
لوکس بودن در تور دبی بسیار جذاب است و شما شهری پر از اسمان خراش های بزرگ را مشاهده خواهید کرد. شهر دبی شبانه روزی است و شما در هر ساعتی در شبانه روز می توانید به مراکز تفریحی شهر بروید یا خرید کنید. در کیش شهر شبانه روزی نیست و در شب ارامش زیبایی ساحل نگین خلیج فارس را فرا می گیرد.

 

مقایسه تور کیش و تور دبی
مقایسه تور کیش و تور دبی

 

مقایسه مراکز خرید تور دبی و تور کیش


شما در تور کیش و تور دبی مراکز خرید زیادی را می بینید. دبی مال بزرگ ترین مرکز فروشگاهی خاورمیانه است که در آن همه چیز پیدا می شود. شما همین چیزهایی را که در دبی میبینید را در فروشگاه ها و مراکز خرید کیش مشاهده می کنید. در بازار های کیش و دبی چانه بزنید. چانه زدن در دبی بسیار مرسوم است. فستیوال های خرید تابستانه در کیش و دبی بسیار جذاب هستند. در تور ارزان کیش و تور ارزان دبی در زمان جشنواره خرید برند های زیادی محصولات خود را به حراج می گذارند. جشنواره های پایان فصل نیز در کیش و دبی مرسوم است. در دبی و کیش از خرید لوازم الکترونیکی اجتناب کنید. همین وسایل را در شهر خود به راحتی پیدا می کنید. گارانتی محصولات الکترونیکی خریداری شده در کیش در مورد اغلب برند ها در تهران ساپورت نمی شود. وزن ساک شما در پرواز معادل 17 کیلو گرم تا 25 کیلو گرم است پس در خرید وسایل توجه داشته باشید تا هزینه بار زیادی را متقبل نشوید.
تور کیش یا تور دبی ؟
دیگر وقت آن رسیده که تصمیم خود را جهت انتخاب تور کیش و یا تور دبی انجام دهید. تیم ارزان تور بهترین قیمت تور ارزان کیش و تور ارزان دبی به شما ارائه می دهد و شما می توانید به راحتی تور مورد نظر خودتون رو رزرو کنید.