اگر قصد سفر با تور تایلند را دارید پیشنهاد می کنم از غذاهای بومی تایلند میل کنید. تجربه مزه های غذاهای تایلندی تجربه ای است که در دیگر جاهای دنیا بی نظیر خواهد بود. علت خاص بودم غذاهای تایلندی در استفاده از ادویه های شرق اسیا است. قسمت اول بهترین غذاهای بومی تور تایلند ( تور ارزان تایلند )را نیز مطالعه فرمایید تا از طعم تمامی غذاهای تایلندی اطلاع داشته باشید و در موقع مطالعه منو رستوران ها و غذاهای خیابانی دچار سردرگمی نشوید. 6 غذای معرفی شده در قسمت اول از جمله: کای جئو، اسپرینگ رولز، کای یانگ، یاکیسوبا مرغ، فت کپرائو و لارب می باشد. در ادامه از هفتیم غذای محبوب گردشگران و بومی تایلند برای شما می نویسم. شما در سایت تریپ ادوایز میتوانید از رستوران های تور تایلند اطلاعات کلی کسب کنید.

 

غذای تور تایلند

 

7 - پد کارا پائو Pad Kra Pao غذای تور تایلتد


اگر به تندی غذا علاقه دارید حتما این غذا را امتحان کنید. پد کارا پائو جزو تند ترین غذای دنیا است و مردم تایلند به خاطر تند بودن این غذا را دوست دارند. این غذا حلال نیست و با گوشت خوک تهیه می شود. در تور تایلند هم می توانید رستوران های حلال را پیدا کنید و آن را در رستوران های حلال که پد کارا پائو را با گوشت گوساله درست می کنند میل بفرمایید. این غذا همانند راگو می باشد و با برنج صرف می شود. موارد تهیه پد کارا پائو فلفل تند، ریحان، سبزیجات کوهی و ادویه مخصوص است. سبزیجات در پد کارا پائو دیده می شود ولی گوشت در آن خیلی خوب چرخ شده است و کوفته نمی شود. اگر حساسیت به تندی دارید از کنار این غذا هم رد نشوید. این غذا در رستوران های لوکس تایلندی و ژاپنی قابل سفارش دادن است. اگر غذای تند دوست ندارید غذای شماره 8 منو برترین  تور ارزان تایلند را امتحان کنید.


8 -  پد سی ایو Pad See Ew غذای تور تایلند


در پد سی ایو اصلا و به هیج وجه از فلفل و مواد تند کننده استفاده نشده است. این غذا بسیار پر کالری است و برای ناهار پیشنهاد می شود. طعم این غذا همانند خورشت مرغ با برنج خودمان است و به ذائقه ایرانی بسیار آشنا است. مواد تهیه این غذا مرغ اب پز شده، رشته فرنگی، برنج، تخم مرغ و بادام و رشته فرنگی است. رشته فرنگی جهت لهاب بهتر برنج و مرغ در این غذا استفاده می شود. طعم این غذا شیرین است و از ادویه های شیرین مثل دارچین در این غذا استفاده می شود که شبیه غذاهای دیگر تور تایلند | تور ارزان تایلند نیست. سس سویا نیز می تواند طعم غذا را لذیذ تر کند. حتما پد سی ایو را امتحان کنید تا بتوانید فعالیت بدنی بیشتری داشته باشید.

9 - انبه و برج چسبناک Mango Sticky Rice


این غذا در دسته غذاهای رستورانی و خیابانی قرار دارد. طعم آن شیرین است و از فلفل در آن استفاده نمی شود. انبه پلو با برنج کته سرو می شود که طعم شیرین آن دل شما را نزند. برنج ها در تور تایلند اغلب به صورت کته می باشد. شربتی بر روی خورشت انبه ریخته می شود که شیرینی انبه پلو را بیشتر می کند. خورشت و برنج را در دو ظرف مجزا برای شما می آورند. و شما می توانید ان را کم کم به برنج خود اضافه کنید. به انبه پلو نمک اضافه نکنید چون بعد از اضافه کردن نمک غیر قابل استفاده می شود. کالری این غذا نیز بسیار بالا است و برای ناهار پیشنهاد می شود و کاملا حلال است. شما همچنین می توانید برای آگاهی بیشتر از غذاهای تور تایلند روی آن کلیک کنید.

10 – ما سا من کاری Massaman Curry


ماسامن کاری غذای مسلمانان تایلند است و در تور ارزان مالزی نیز می توانید این غذا را در منو رستوران ببینید. این غذا را مسلمانان به تایلند اوردند و اسم آن ماسامن یا همان مسلمان خودمان است. این سوپ بسیار خوشمزه و مقوی است. کالری این غذا بسیار بالا بوده. اگر به نارگیل حساسیت دارید از خوردن این غذا اجتناب کنید. شما در تور ارزان تایلند میبینید مردم بومی تایلند با اینکه اغلب دین بودا دارند نیز علاقه زیادی به این غذا دارند و برای تقویت کردن زنان شیر ده و باردار و مریض از سوپ ماسامن کاری استفاده می کنند. ادویه های این غذا لذت خوردن غذا را بیشتر می کند. مواد تهیه سوپ ماسامن کاری از جمله: مرغ، سیب زمینی سرخ شده و آب پز، شیر نارگیل و خرما است. اگر پوستی حساس و چرب دارید از خوردن زیاد سوپ ماسامن کاری خودداری کنید. ادویه های هندی نیز در این غذا استفاده می شود که باعث تندی این سوپ می شود. ادویه های این غذا از جمله  دارچین فلفل ، سس ماهی است. سوپ ماسامن کاری در اغلب کشور های شرق آسیا موجود است. ان را سفارش دهید و از صرف کردن آن لذت ببرید.

 

غذای خیابانی تور تایلند
غذای خیابانی تور تایلند

 

غذاهای تور تایلند | غذاهای تور  ارزان تایلند
غذاهای تور تایلند


قسمت پایانی غذاهای برتر بومی تایلند را مطالعه کردید.  امیدوارم در سفر خود با تور ارزان تایلند بتوانید بهترین ها را برای خود و خانواده خود رقم بزنید. اگر قصد سفر با تور تایلند را دارید از مطالب ما در مورد تایلند دیدن فرمایید و برنامه سفر خود را مدیریت کنید. به امید بهترین ها