در ادامه مقاله برترین جاذبه های گردشگری دبی به معرفی مناطق گردشگری تور دبی می پردازیم. شما با توجه به اطلاعات موجود در این مقاله می توانید تور ارزان دبی خود را مدیریت کنید. امکان تاریخی دبی یکی از جذابیت های دبی است و در کنار مناطق گردشگری و تفریحی شهر دبی می تواند اوقات خوشی را برای شما و خانواده شما ایجاد کند. شما در سایت ویکیپدیا می توانید اطلاعات کلی امارات متحده عربی را مشاهده کنید. در این مقاله به معرفی مسجد جمیرا، ساحل دیرا، خیابان شیخ زاید، دهکده های تاریخی میراث و غواص و اکواریوم دبی می پردازیم. همچنین از قسمت اول جاذبه های گردشگری دبی نیز دیدن کنید تا از تمامی مراکز دیدنی تفریحی و فروشگاهی تور ارزان دبی اطلاع داشته باشید.

 

تور ارزان دبی | تور دبی | ارزان تور
تور ارزان دبی | تور دبی | ارزان تورمسجد جمیرا در تور دبی


مسجد جمیرا را می توان از زیباترین مساجد در تور دبی نام برد. این مسجد در قرن 7 هجری ساخته شد و در طی سالهای متوالی بازسازی شد. از انجایی که مسجد جمیرا به مسجدی جهت تبلیغات دین مبین اسلام است و امارات متحده عربی نیز کشوری ثروتمند و مسلمان است این مسجد جایگاه ویژه ای در دبی دارد. شکل ظاهری مسجد شباهت زیادی به مسجد الازهر در شهر قاهره را دارد. مساحت این مسجد بسیار بزرگ تر از مسجد هشت ظلعی الازهر است و معماری هشت ظلعی بی نظیری دارد.امکانات مسجد جمیرا بسیار به روز بوده و سرویس ها و وضو خانه آن کاملا حرفه ای طراحی شده است. مناره های مسجد جمیرا دارای هنر های اسلامی زیاد و با ظرافتی است که حالت روحانی را در شما ایجاد می کند. بازدید از این مسجد هر روز به غیر از جمعه  در تور ارزان دبی انجام می شود. معماری این مسجد کاملا عربی اسلامی است و شیخ محمد بن راشد در این مسجد به تبلیغ دین اسلام مشغول است. شما در جاده جمیرا می توانید به راحتی مسجد جمیرا را پیدا کنید و از گشت وگذار در این مسجد عظیم لذت ببرید.


ساحل دیرا در تور دبی


ساحل دیرا احلی است که برای تجار اهمیت زیادی دارد و روزانه لنج ها و کشتی های زیادی در این ساحل بارگیری میکنند. این ساحل در شمال نهر دبی است و خیابان های شلوغ آن نشان گر وجود بازاری گسترده را در منظقه دیرا است. در تور ارزان دبی دیرا در اصل یک بازار سنتی می باشد که در آن شما می توانید ادویه جات و اود های محلی امارات را تهیه کنید. بازار طلا دیرا قدمت دیرینه ای دارد و جزو برترین بازار های طلا در جهان است. از بازار های روزانه دیرا دیدن کنید تا با فرهنگ بومی مردم دبی اشنا شوید در این بازار بومی شما می توانید انواع ماهی های دریایی و سیفی جات را تهیه کنید. هتل های زیادی در دیرا وجود دارند که دید مناسبی هم به بازار هم به دریا دارند. معماری خانه ها و ساختمان ها در دیرا بسیار جذاب بوده و نشانگر قدمت منطقه نهر دبی است. از خانه های معروف دیرا می توان به خانه ارثیه ایرانی، تاجر ایرانی اشاره کرد که بعد از فوت، خانه ی شیخ احمد بن الملوک تاجر مروارید شد. در دیرا موزه آموزش وجود دارد که هر روز می توانید از ان دیدن کنید. این موزه در گذشته مدرسه بوده و قدمت ان به سال 1880 بر می گردد. طلا ها در دیرا داری عیار بالا هستند و به صورت دست ساز برای فروش وجود دارند. از دیرا قلب فرهنگی دبی دیدن کنید. رستوران ها در دیرا بسیار جذاب هستند چون اغلب از غذاهای محلی در منو خود استفاده می کنند. در ساحل دیرا شما امکان تفریحات ساحلی را ندارید و بیشتر حالت فروشگاهی دارد.

خیابان شیخ زاید تور ارزان دبی
خیابان شیخ زاید یک خیابان هشت لاینه است که قلب دبی مدرن است. در این خیابان برجج های زیادی وجود دارد و این که حس حضور در دبی را برای شما حذف می کند و شما احساس می کنید که در منهتن در حال عبور هستید. در تور دبی مراکز خوشگذرانی زیادی در خیابان شیخ زاید وجود دارد که می توانید زمان های خود را به خوبی در آن سپری کنید. برج ها خیابان شیخ زاید نماد قدرت در دبی محصوب می شود. برج تجارت جهانی دبی نیز در این خیابان است. شما می توانید از بام برج تجارت جهانی دید وسیع وزیبایی از دبی را داشته باشید. هزینه رزرو بام برج تجارت جهانی به مراتب پایین تر از برج خلیفه است. همچنین همراهان ارزان تور می توانند طلا مورد نیاز خود را در این خیابان تهیه کنند. البته پیشنهاد من برای خرید طلا همان ساحل دیرا است زیرا هزینه نگهداری از این بازار های لوکس بسیار بالاست و این هزینه ها به قیمت طلای شما افزوده می شود. چانه زدن در بخش مدرن یا سنتی دبی متداول بوده و از چانه زدن با فروشندگان در تور ارزان دبی بی بهره نمانید. 130 تولید کننده بزرگ طلا در بازار های خیابان شیخ زاید فعالیت دارند. شیخ زاید خیابان معروفی در مرکز شهر است و دسترسی آن به هتل و مراکز تفرحی، رستوران ها و کافی های بسیار عالی است. مرکز خرید دبی نیز در این خیابان است. در یک کلمه بگویم دبی اینجاست.

برترین جاذبه های گردشگری در تور ارزان دبی قسمت دوم screen 12

دهکده میراث(قریه التراث) و دهکده غواصی(قریه الغوص)


این دهکده های قدیمی محل سکونت اغلب بومیان در دبی است. مروارید و کشتی سازی دو تجارت مهم دبی هنوز هم در اینجا پیدا می شود و شما می توانید از طریقه ساخت کشتی های قدیمی و ابزار الات سید مروارید در منطقه قریه الترات دیدن کنید. زندگی سنتی و قدیمی دبی، خانه های قدیمی ایرانیان و عربان، صنایع دستی، موسیقی محلی از نکات بارز منطقه قریه الغوص می باشد. در این دهکده های تاریخی لباس پوشیده بپوشید و دوربین خود را حتما در تور دبی به همراه داشته باشید. سفر به دهکده های میراث و غواص، همانند سفر شما به 200 سال قبل است. حتی پزشکان سنتی نیز در این دهکده وجود دارند. این پزشکان معمولا از کتاب های ابن سینا برای درمان شما استفاده می کنند. شما در تور ارزان دبی می توانید به این دو دهکده دسترسی داشته باشید.

 

تور ارزان دبی | تور دبی
تور ارزان دبی | تور دبیآکواریوم  در تور دبی

 

در خیلی از کاتولوگ ها و سایت های عربی برای نمایش دادن دبی از اکواریوم دبی در بنر سایت یا جلد ژورنال استفاده می کنند. در تور دبی اکواریوم دبی یکی از پیشرفته ترین بازدید های زیر اب را برای شما ایجاد می کند. حتما از اکواریوم دبی دیدن کنید و از زندگی ابزیان بدون غواصی لذت ببرید. خیلی از مردم از غواصی یا حرکت در کنار کوسه ها می ترسند و اکواریوم دبی این مشکل را برای شما حل کرده است. در اکواریوم دبی بالغ بر150 گونه ماهی و جانور دریایی زندگی می کنند و در عین حال مدرن بودن به صورت طبیعی در کنار هم هستند و می توان آن را نمونه برداری از دریا ازاد نامید. در تونل های اکواریوم  تور ارزان دبی قدم بزنید و حس ارامش دریا را درک کنید. اکواریوم دبی برای کودکان بسیار جذاب است به طوری که بعد از سفر ماه ها راجب آن صحبت می کنند. اکواریوم دبی یکی از 3 اکواریوم برتر دنیا است. در اکواریوم دبی شما می توانید غواصی هم کنید و به کوسه ها دست بزنید. موارد ایمنی در اکواریوم دبی رعایت شده است و نگرانی برای شما وجود ندارد. شما همچنین می توانید در رستوران اکواریوم دبی غذا را در کنار ماهیان میل کنید. دیزاین ظروف این رستوران نیز دریایی است پس زندگی در زیر اب را در دفتر خاطرات خود ثبت کنید. اکواریوم دبی در خیابان شیخ زیاد و در پایین مرکز خرید دبی است.

برترین جاذبه های گردشگری در تور ارزان دبی قسمت دوم 9588f5fb087b98c20efaf3668d04272236ef

با ارزان تور همراه باشید تا در تور ارزان دبی بهترین استفتده را از زمان خود ببرید و بسته به سلیقه خود برنامه سفر خود را  در تور دبی چک کنید.