تور کیش | تور ارزان کیش |ارزان تور
تور کیش | تور ارزان کیش |ارزان تور

 

امروز در ارزان تور به تور ارزان کیش می رویم تا اطلاعات کمتر اشاره شده ای در مورد جزیره زیبای کیش برای شما داشته باشیم.  جزیره کیش با وجود زیر ساخت های مناسب گردشگری و رفاهی دارای مسافران و مهاجران زیادی است که بسیاری از آن ها از تور کیش استفاده می کنند. ولی افراد بومی و ساکنین اصلی این جزیره چه کسانی هستند و غذای بومی انها چیست؟ کیش از نظر گردشگری در ایران در رتبه اول قرار دارد. همه نوع تفریحات دریایی، مراکز خرید و تجارت آسان، خودرو های لوکس، هتل های متنوع در کیش یافت می شود ولی بومیان کیش نقطه کوری است که برای خیلی از ایرانیان ناشناخته مانده است. در کیش برای تقدیر از بومیان این جزیره زیبا خانه مردم شناسی بومیان کیش ساخته شده و به بهره برداری رسیده است. شغل بومیان کیش در گذشته به تجارت مروارید و ماهی دریایی محدود میشد. این موزه برای همگان در دسترس می باشد و اگر از تور ارزان کیش یا تور کیش استفاده می کنید این موزه را از دست ندهید.

 

تور کیش | تور ارزان کیش | جاذبه های تور کیش
تور کیش | تور ارزان کیش | جاذبه های تور کیش

 

فرهنگ شناسی بومیان تور کیش

 

موزه مردم شناسی بومیان کیش در حدود 180 سال پیش در روستای سفین ساخته شد. در ابتدا این موزه به عنوان مکتب (آموزشگاه) برای کودکان ساخته شد و افراد بومی برای آموزش های سنتی و قرآن مجید به این مرکز می آمدند. در سال 1391 حاج ابراهیم سالم حسینی این مرکز اموزشی را برای موزه مردم شناسی بومیان کیش وقف کردند. این مهم باعث شد تا مردم بومی کیش فرصت ارائه هنر و دیدگاه خود را پیدا کنند و قابلیت عرضه محصولات خود را در قالب تور کیش داشته باشند.

 

ساختار موزه مردم شناسی بومیان تور کیش

 

این موزه از 18 بخش تشکیل شده است. مهمان پذیر، آموزشگاه، انبار مروارید مرجان و خرما، آشپزخانه، حیاط و استراحت گاه بخش های ملموس، موزه  در تور ارزان کیش می باشند. در این موزه تمام ابزار و لوازم مورد نیاز بومیان از زمان های دور به نمایش گذاشته شده است. این موزه بعد از وقف از نظر معماری منحصر به فرد و بازسازی یکی از بناهای منحصر به فرد در کیش است. ساختار اصلی بنا از سنگ، گل، خاکستر و شاخه های نخل ساخته شده که دقیقا همانند خانه های بومی در کیش می باشد.این موزه را در تور کیش از دست ندهید.

 

سواحل تور کیش
سواحل تور کیش

فعالیت های فرهنگی در موزه

 

فعالیت های متنوعی از جمله تئاتر، نمایش های بومی، مستند و لیدر هایی برای معرفی ابزار های مردم بومی به صورت روزانه در این موزه فعالیت دارند. در تور ارزان کیش برای جذابیت بیشتر برای توریست ها، لباس های محلی متناسب با سایز گردشگر تهیه شده و امکان عکاسی با این لباس های بومی را فراهم ساخته است. بعد از بازدید از این موزه حتما خاطره ای به یاد ماندنی و سخنی خاص در مورد جزیره کیش خواهید داشت. معماری خاص این موزه بسیار جذاب است. ساعت فعالیت این مجوعه همه روزه از ساعت 10صبح تا 13 و از 16 تا 21 می باشد.

بعد از موزه مردم شناسی مردمان بومی به غذاهای مردم بومی کیش می پردازیم تا شما آشنایی بیشتری نسبت به این جزیره شگفت انگیز پیدا کنید. بدیهی است با توجه به موقعیت مکانی کیش غذاهای بومی این جزیره معمولا از غذاهای دریایی می باشد. اگر غذاهای دریایی را صرف می کنید حتما از این جلوه خاص غذاهای کیش حتما میل کنید. این غذاها هیچ جنبه کمتری نسبت به غذاهای بین المللی ندارد.

تیم ارزان تور برخی از غذاهای بومی جزیره تور کیش را به شما معرفی می کنیم

سمک مشوی

نوعی ماهی سرخ شده است که برای بومیان عرب زبان کیش می باشد. این ماهی با ادویه های خاص عربی طعم دار شده است و واقعا برای تجربه خاصی از غذاهای دریایی بسیار مناسب است.

 

مرگوگ

 

بومیان آن را مرقوق نیز صدا میزنند. این غذا در رستوران های محلی بسیار یافت میشود. این خورشت همانند قرمه سبزی برای اهالی تهران جزو غذاهای رسمی و خورشت لوکس این جزیره است. از نظر مواد غذایی در آن می توان به آرد، گوشت گوساله، سیر و دیگر طعم دهنده ها اشاره کرد. از نظر ظاهری شباهت زیادی با کشک بادمجان دارد.

محمر

نوعی برنج شیرین است که با کباب آبزیان استفاده می شود. اگر به طعم شیرین غذا عادت دارید حتما از این نوع برنج استفاده کنید.

مضروبه

نوعی آش با ماهی است که در میان بومیان و گردشگران محبوبیت زیادی دارد رنگ ان کرم رنگ است و در آن از طعم دهنده و سبزیجات و ماهی های خاصی استفاده شده است

هریسه

همان حلیم خودمان است که با بلغور گندم و گوشت ساخته شده است ساختار آن نسبت به حلیم کمی سفت تر است و از دارچین برای خوردن آن استفاده نمی شود

برنج مجبوس

این غذای عربی همانند از نظر ظاهری شباهت زیادی به خوراک گوشت قرمز با برنج دارد. با این تفاوت که خورشت خوراک دارای لوبیا است ولی این پلو پر از ادویه جات و سبزیجات خاص منطقه است و با ماهی خورده می شود

با تور ارزان کیش سفر خاطره انگیزی در کیش همراه با مردم بومی کیش تجربه کنید و سفر تفریحی خود را به سفر تفریحی تاریخی تبدیل کنید.