استانبول یک شهر کاملا شگفت انگیز است! تور ارزان استانبول به علت قیمت مناسب و نزدیکی به ایران مقصد سفر خیلی از ایرانیان است. من وقتی با تور استانبول وارد استانبول شدم علاقه زیادی به استانبول پیدا کردم. مردم دوست داشتنی، فضای پر جنب و جوش، غذای خوشمزه، تاریخ جالب و فرهنگ ترکیه من راجذب خودش کرد. بازدید از شهر را تجربه ی فراموش نشدنی می کنند. اما به عنوان هر مکان دیگر توریستی آن نقاط منفی خود را دارد، بنابراین در اینجا نکات مهمی از این نقاط منفی و کارهایی که نباید در تور استانبول انجام داد برای شما فراهم کردم.
این موارد را در سفر به استانبول رعایت کنید تا تور ارزان استانبول شگفت انگیزی داشته باشید.


1. نزدیک به مرکز شهر هتل نگیرید
2. تراموا را در Istiklal سوار نشوید
3. در Istiklal خرید نکنید.
4. چای سیب را نخرید.
5. همه چیزهایی که در بازار مشاهده می کنید را خریداری نکنید.
6. در بازارها بدون قاعده خرید نکنید.
7. نترسید که غذای خیابانی را امتحان کنید.
8. نزدیک مناطق گردشگری نروید.
9. لباس های افسانه ای یا لباس های کوتاه را نپوشید.
10. سعی نکنید به همه جا از ماشین پیدا شوید.

تور استانبول

 

دز زیر به موارد اجتناب پذیر در تور استانبول اشاره می کنیم


1. نزدیک به مرکز شهر هتل نگیرید نشوید.
البته، در تور استانبول شما در هر جایی از شهر به راحتی می توانید به مرکز شهر دسترسی داشته باشید، شما مجبور نیستید وقت و پول خود را برای مرکز شهر بودن صرف کنید. اما با انجام این کار شما استانبول واقعی و زندگی محلی اصلی استانبول را از دست خواهید داد. اگر در سلطان مهمت هتل بگیرید، نزدیک مسجد آبی یا در تاکسیم در نزدیکی ايستکلال، جمعیت گردشگران و مردم محلی را به طور یکسان می بینید. مرکز شهر پر سر و صدا خواهد بود. ما در محله فتیح اقامت داشتیم، به اندازه کافی از سلطان مهمت دور نبودیم و واقعا از محله لذت بردیم. جالب اینجاست که هزینه کمتری را نیز برای اقامت پرداخت کردیم. در سایت تریپ ادوایز شما می توانید نظرات مخاطبین هتل را ببینید و بهتر تصمیم گیری کنید.


2. در Istiklal تراموا سوار نشوید


به نظر خیلی از مسافران سوار شدن تراموا در شهر تاریخی در معروف ترین خیابان در تور استانبول بسیار وسوسه انگیز است. ولی وقتی شما سوار بر تراموا می شوید مثل مترو تهران تو اوج شلوغی، مردم زیادی را مثل ربات های ایستاده می بینید که جذابیت چندانی ندارد. با توجه به شلوغی شما دید خواصی را به بیرون از تراموا نخواهید داشت. اگر می خواهید این خیابان شگفت انگیز را ببینید این کار را نکنید. می توانید در جلوی تراموا عکس بگیرید و در صورت خستگی می توانید از این حمل و نقل عمومی استفاده کنید.


3. در Istiklal خرید نکنید.


در ادامه با Istiklal، در آنجا خرید نکنید. من باید اعتراف کنم، من در استکلال خرید کردم. مغازه های زیادی در ایستیکال وجود دارد، مخصوصا بسیاری از برند های اروپایی غیر گران قیمت اروپایی مانند مانگو، برشکا، H & M و برند های خود ترک ها در استکلال وجود دارد. اما افرادی که به استانبول سفر می کنند غالبا توصیه می کنم به مراکز بزرگ خرید مراجعه کنند که گردشگر در انها کمتر است و قیمت ها در آن پایین تر است.

 

4. چای سیب را نخرید.


من به شخصه خیلی چای دوست داردم. من به کافه رفتم و پیشخدمت از من پرسید که شما ایرانی هستید. پس از گفتگو درباره چای سیب ترکی، تصمیم گرفتم آن را امتحان کنم. خوب، چای سیب بد نیست، اما این خیلی دور از بهترین نوشیدنی است که من تا به حال خورده ام. چای سیب هایی که در ایران وجود دارد کیفیت بهتری دارد در استانبول با پودر های مصنوعی تهیه می شود.


5. همه چیزهایی که در بازار مشاهده می کنید را خریداری نکنید.


بازار مصری در استانبول بسیار بزرگ است و شما می توانید چیزهای زیادی را خریداری کنید، اگر میخواهید غذاهای ترک یا چای بخرید، بهتر است به نانوایی محلی یا سوپرمارکت بروید. فقط یک مثال: دوست من می خواست چای چایوک را در بازار مصر خریداری کند؛ زیرا، به شایعه شنیده بود در آنجا ارزان تر از بازار بزرگ است. در یک فروشگاه 15 لیتر ترکیه هزینه خرید چای شد، این چای در برخی مغازه ها به مبلغ 50 لیر هم به فروش می رسد. در صورتی که در مغازه های محلی همان میزان چای را به مبلغ 12 لیر می توان خرید کرد.


6. در بازارها بدون قاعده خرید نکنید.


تعقیب بسیار مهم است! شما می توانید قیمت را نصف کنید. اقلام موجود در بازارها برآورده شده اند و شما نمی توانید همه چیز را در سوپر مارکت ها یا مغازه های محلی خریداری کنید. اگر واقعا میخواهید این روسری شگفت آور رنگارنگ یا عینک های شگفت انگیز لعاب شکل بگیرد، نگران نباشید. هنگامی که فروشنده قیمت را می گوید، می گویند که آن خیلی گران است. آنها کمی قیمت را پایین می آورند، اما شما می گویید که هنوز هم گران است و به عقب بر می گردد. معمولا آنها شما را متوقف می کنند و از شما می خواهند قیمت خود را تنظیم کنید. نگران نباشید، به قیمت مناسب آن بدهید، و شما به یک قرارداد حمله می کنید. یک داستان دیگر: در اولین سفر من به استانبول من هیچ کدام از این ها را نمی شناختم، اما مبرای کاهش قیمت روسری از 60 لیرای ترکیه به 25 مورد نیاز است.


7. نترسید که غذای خیابانی را  در تور استانبول امتحان کنید.


ترکیه غذاهای شگفت انگیز ملی دارد و شما حتی حتما نباید به یک رستوران بروید تا آن را امتحان کنید. یک کومپیر (یک سیب زمینی پخته شده با پر کردن)، بالیکوکمک (ماهی و نان)، تامبیک (شبیه به همبرگر است، اما خیلی خوشمزه است)، simit (نان با دانه کنجد)، و شاه بلوط پخته شده غذاهای محبوب ترک ها است. من فکر می کنم فروشندگان خیابانی در همه جا در  تور استانبول هستند، بنابراین خود را از گرسنه نگه ندارید. اگر طرفدار غذای خیابانی نیستید و فکر نمیکنید که به اندازه کافی بهداشتی باشد، به رستورانهای کوچک ترکیه بروید. غذاهای ترکیه به غذای خیابانی محدود نمی شود، بنابراین به رستوران هایی که به کباب های سنتی بروید. به من اعتماد کن، ناامید نخواهی شد.

8. به مکان های گردشگری تور استانبول برای غذا نزدیک نشوید.


این مهم برای تمام نقاط گردشگری دنیا یکسان است. شام ما در یک رستوران بسیار کوچک درست در کنار کاخ Topkapi  در تور استانبول بود. متاسفانه، من نام رستوران را به یاد نمی آورم، اما یادم هست غذا افتضاح بود. در واقع، این بدترین خوراک ما در شهر بود. فقط کمی از نقاط دورتر بروید و مکانهای بسیار خوبی برای خوردن پیدا خواهید کرد. یه مثال در تهران، در میدان انقلاب با وجود دانشگاه و خوایگاه های متعدد غذا خوری هایی زیادی وجود دارد که مملو از جمعیت هستند ولی کیفیت غذاها بسیار پایین است.


9. لباس های افسانه ای یا لباس های کوتاه را در تور استانبول تنست نکنید


ترکیه یک کشور مسلمان است و  با آن که استانبول یک شهر نیمه اروپایی است اگر به استانبول با تور استانیول که باید به اعتقاد مردم گذاشته شود. من به شدت به زنان توصیه می کنم که لباس های کوتاه و یا دامن و یا لباس های جذب نپوشند که نشان دهندۀ انحراف زیاد است. من فکر نمی کنم بسیاری از ما به توجه بسیار ناخواسته نیاز داشته باشیم. من یک بار یک پیراهن بلند بالای زانو با لباس های شلوار جین سیاه پوشاندم و بسیاری از مردم به من توجه کردند، در حالی که خانم های مسن تر چشم های خود را می پوشانند. فرهنگ مردم ترکیه هنوز در حد اروپا نیست. مردم همان مردم هستند. خودتان را گول نزنید.


10. سعی نکنید به همه جا پیاده شوید.


در تور استانبول هنگامی که به نقشه استانبول نگاه کردم، برخی از مناظر واقعا نزدیک به نظر می آیند، در حالی که در واقع زمان زیادی برای رسیدن به آن صرف می شود. هنگامی که ما به کاخ ییلدیز رفتیم من فکر کردم که Dolmabahce واقعا خیلی دور از آن نیست. به من اعتماد کن، آن است، و من خوشحال هستیم که اتوبوس را گرفتیم. اگر دوست دارید پیاده روی طولانی داشته باشید، این فاصله ای زیادی برای شما نیست، اما اگر می خواهید انرژی خود را در سفر حفظ کنید بهتر است از وسیله نقلیه استفاده کنید تا از جاهای دیدنی بیشتری در تور ارزان استانبول لذت ببرید.

بازار استانبول

شرکت ارزان تور با ارئه تور ارزان استانبول سفر به استانبول را برای شما بسیار اسان کرده است و شما با مطالعه در سایت ارزان تور سفری لذت بخش تر را در استانبول تجربه خواهید کرد.