امروز با تور ارزان مالزی به مسجد شیشه ای مالزی میریم

به شمال مالزی کشوری که بیشتر مردم آن مسلمان هستند میرویم، مالزی کشور مسلمانی است ولی مسجد کریستالی در جایگاه ویژه ای برای مسلمانان قرار داردمسجد کریستال در سال 2008 پس از دو سال توسط سلطان میزان زین العابدین ساخته شد و به نام "Masjid Kristal" شناخته می شود. این مسجد در کوالا ترننگنو، یک شهر در ساحل شمال شرقی شبه جزیره مالزی واقع شده است و در نزدیکی پارک هریتیو اسلامی قرار دارد که در فبریه همان سال افتتاح شد. مسجد کریستالی بسیاری از عناصر طراحی و معماری را رعایت کرده است و اسلام ناب را به نمایش می گذارد. از جمله عناصر معماری آن می توان به داشتن 4 مناره آن اشاره کرد که با شیشه استیل پوشیده شده است. با توجه به پیشرفت های بیبدیل مالزی پس از جنگ جهانی دوم بنای این مسجد کاملا مهندس ساز است و تمامی موارد زیبایی و امنیت و دسترسی آسان برای همگان در آن رعایت شده است و نمایی از اسلام پیشرفته را در خود دارد.

 

تور ارزان مالزی | تور ارزان تایلند | تور ارزان شرق آسیا
تور ارزان مالزی

در ساختار این مسجد از کریستال بلوری واقعی استفاده شده است و شما را جذب خود می کند، در آن از شیشه هم استفاده شده که در شب با نور پردازی نمای آن به به رنگ های صورتی، سبز، زرد و آبی زیبایی برای عکاسی و خاطره سازی برای شما فراهم می سازد پس حتما در سفر به مسجد کریستالی دوربین خود را فراموش نکنید. این مسجد با فولاد مقاوم سازی شده است. جالب این که در شب کاملا روشن به نظر می رسد. در طول روز سایه مسجد روی آب نمایان می شود به طوری که شناور بودن مسجد قابل لمس کردن می باشد.

 

 

معماری معاصر اسلامی نیز در ان به کار رفته که از مرکز اسلام یعنی مکه حدود 4000 مایل فاصله دارد. بهترین زمان برای رفتن به مسجد شیشه ای در زمان ماه مبارک رمضان می باشد. طی نظر سنجی انجام شده با توجه به تبلیغات منفی که راجب اسلام در کشورهای غیر اسلامی انجام شده کمتر مخاطب غیر مسلمان دارد و بیشتر مورد توجه مسلمانان، عکاسان و معماران است. مسجد کریستال می تواند تا 1500 نفر را در یک زمان جمع کند، در ماه رمضان گنجایش آن پر می شود و حتی در خارج از مسجد و در پارک آن هم مملو از جمعیت می شود.تفاوت کشور های مسلمان خاورمیانه در ماه رمضان در این است که محدودیتی از نظر خوردن ونوشیدن در آن مرسوم نیست و شما حتما از خوراکی ها و نوشیدنی های مطرح مالزی استفاده و از آن لذت ببرید. نوشیدنی های مالزی فوق العاده بوده و دارای جوایز گینس می باشد البته مالیات بر نوشیدنی در مالزی در رتبه دوم جهان قرار دارد. گوشت خوک در مالزی کمتر استفاده می شود پس خیالتون بابت خوراکی راحت باشد. Kuala Terannganu از طریق اتوبوس و ماشین قابل دسترسی است، اما سریع ترین و ساده ترین راه برای رسیدن به آن از طریق کوالالامپور، AirAsia یا هواپیمایی مالزی است که بسته به محل اقامت شما می توانید مسیر بهتر و ارزان تر را انتخاب کنید البته هزینه پرواز در مالزی بسیار پایین می باشد و دارای 18 مقصد داخل خاک مالزی می باشد همچنین استفاده از تاکسی های آنلاین مثل ایزی تاکسی به صرفه بوده و از خطوط تاکسی ها استفاده نکنید چون پول بیشتری از شما خواهند گرفت. Kuala Terangganu ، مانند بسیاری از شهرهای و شهرهای مالزی در گذشته نه چندان دور، روستای ماهیگیری خواب آلود بود. این مسجد دومین مسجد بزرگ شرق آسیا است.

 

اگر چه شما مسجد های معاصر و بزرگتری در سطح جهان وجود دارد ولی دیدن زیبایی های مسجد شیشه ای مالزی خالی از لطف نیست. لازم به ذکر است رفتار مردم مالزی دوستانه است و به راحتی می شود با آنها دوست شد.

تور ارزان مالزی | تور ارزان تایلند | تور ارزان شرق آسیا | تور ارزان شرق آسیا
تور ارزان مالزی

یکی دیگر از اشتباهات رایج مردم زمانی که به اسلام مربوط می شود، مردم فکر میکنند که تمام مسلمانان در خاورمیانه زندگی می کنند؛ در واقع اکثریت قریب به اتفاق آنها نیستند. مسلمانان به مناطق شمالی هند (که در آن بزرگترین جمعیت مسلمانان جهان هستند) به کشورهای مسلمان آسیایی مثل برونئی، اندونزی و مالزی بسیار محدود هستند و محدود به بازار های بغداد نیستند. مالزی بشترین مسافران مسلمان را برای تفریح به خود جذب میکند.

چمدان و دوربین خود را آماده کنید و با تور ارزان مالزی همراه سفری به کشور مسلمان پیشرفته، شوید.