داشتن ویزای فوری شنگن یعنی 4312099 کیلومتر مربع مساحت بدون مرز


با ویزای فوری شنگن شما عضو ثابت یا موقت 419392429 نفری جمعیت 26 کشور اروپا می شوید و از امکانات و آسایش دنیایی پیشرفته اروپا لذت می برید. با داشتن پاسپورت هر یک از اعضای کشورهای شنگن شما می توانید به تمامی 26 کشور سفر کنید این تفاهم نامه در تاریخ 1985 میلادی پس از جنگ جهانی دوم منعقد شد و هر نوع تحرک از جمله مالی و حمل و نقلی به شرط قانونی بودن آزاد می باشد. حوضه شنگن در حال گسترش میباشد به طوری که در ابتدا بین کشورهای بلژیک، آلمان، لوگزامبرگ، هلند و فرانسه مرز های زمینی خود را برداشته و به راحتی مثل رفت آمد بین استانی کشور به شهر های مختلف می توانید سفر کنید. به تدریج پس از گذشت زمان امروزه کشورهای عضو شنگن به 26 کشور رسیده و در حال افزایش مساحت و جمعیت شنگن می باشد. اتحادیه اروپا به غیر از بریتانیا و ایرلند شامل شنگن هستند. نام شنکن برگرفته از روستایی در توابع لوگزامبورگ است و به زبان انگلیسی Schengen agreement نوشته می شود و واژه شینگن در فرهنگ لغت پارسی ترویج دارد ولی درست نیست. شنگن باعث روابط مناسب بین کشور های اروپایی شد. ویزای شنگن بسته به اهداف شما به ویزا شنگتن A,B,C می باشد.
اعضای فعلی شنگن متشکل از
فرانسه
ایتالیا
اسپانیا
پرتغال
هلند
بلژیک
لوکزامبورگ
سوئد
نروژ
فنلاند
دانمارک
لیتوانی
لتونی
لهستان
مجارستان
اتریش
استونی
اسلواکی
اسلوانی
چک
ایسلند
مالت
یونان
لیختن اشتاین
سوئیس

ویزای فوری شنگن | ویزای فوری کانادا
ویزای فوری شنگن


انواع ویزای فوری شنگن

1. ویزای اتحادیه شینگن (USV)

(Uniform Schengen Visas) با این ویزا شما می توانید به مدت 6 ماه یا 90 روز به کشورهای عضو شنگن سفر کنید
ویزا ذکر شده بیشتر برای گردشگری استفاده می شود و بسته به مدارک و هدف شما به 3 بخش زیر تقسیم می شود.
ویزای فوری شینگن نوع A

این نوع ویزا معروف به ویزایی فرودگاهی می شود و به شما این امکان را میدهد از خطوط هوایی و فرودگاه های عضو شنکن استفاده کنید. برای مثال برای مسیر های طولانی مثل آمریکا از ایران پرواز مستقیمی وجود ندارد و شما می تواند اگر ویزا نوع A را داشته باشید مسیر مستقیم و با طول سفر از نظر زمانی کمتری را تجربه کنید.
ویزای فوری شینگن نوع B

این ویزا 5 روزه بوده و به شما این امکان را می دهد 5 روز در کشور های عضو شنگن حضور داشته باشید. این ویزا بیشتر در موارد ترانزیت کالا استفاده می شود.
ویزای فوری شینگن نوع C
ویزای شنگن نوع C خود به 3 دسته مجزا تقسیم می شود. این ویزا به شما امکان این که طی مدتی که بسته به هدف شما از سفر مدت بیشتری را در کشور های عضو شنگن حضور داشته باشید.

ویزای شنگن فوری یک بار ورود (Single-entry):
این ویزا مدت زمان منقضی شدن بسته به نیاز شما تنظیم می شود و شما حق دارید یک بار به کشور های عضو شنگن سفر کنید و در پایان سفر دیگر ویزای شما هیچ گونه اعتباری ندارد و به ویزای یک بار ورود شهرت دارد.
ویزای شنگن فوری دو بار ورود:
زمان استفاده برای شما تایین می شود که شما حق دارید در آن زمان مشخص به دو کشور عضو شنگن سفر کنید و لذت ببرید
ویزای شنگن فوری چند بار ورود (Multiple-entry):
از لحظه ورود شما به کشور های عضو شنگن فرصت دارید طی زمان 90 روز از سفر به اروپا لذت ببرید و بهترین نوع ویزای موقت می باشد.


2. ویزای اعتباری شینگن منطقه محدوده (LTV)


«ویزای اعتباری منطقه‌ محدوده» (Limited Territorial Validity Visas)
همانطور که از اسم ویزای اعتباری شنگن منطقه محدود مشخص است شما فقط حق دارید به محدوده مشخص شده توسط شما سفر و اقامت داشته باشید. پناهندگان معمولا از این نوع ویزا استفاده می کنند و فقط در شرایط خاص به متقاضی ابلاغ می شود.

3. ویزای شنگن ملی (NV)

از «ویزای شینگن ملی» (National Visas)
این ویزا به ویزای نوع D مشهور است و برای اهداف تحصیل، کار و ..... طی زمان مقرر شده می باشد و معمولا زمان آن بیشتر از ویزا های A,B,C میباشد دارنده این ویزا موظف است طی پایان اعتبار زمانی ویزا به کشور مبدا خود برگردد. جالب اینجاست که با داشتن این ویزا باز هم تعداد رفت آمد شما به حوضه شنگن قید می شود ولی شما حق سفر و رفت و آمد به کشور های عضو شنگن را خواهید داشت. مثل حق مشمولیت سربازی که به شما اجازه تحصیل یک ساله می دهد به همان شکل مدت زمان ویزا ها یک ساله بوده و پس از ثبت نام در ترم و یا سال جدید تحصیلی تمدید می شود.
با توجه به تجربیات و تحصیلات شما می توانید جهت تحقسقات علمی در دانشگاه ها و یا ارگان های معتبر علمی به صورت یک ساله ابلاغ می شود همچنین ورزشکاران هنرمندان و .... برای تبادل اطلاعات می توانند از این ویزا استفاده کنند.
توریست های مدیکال یا کسانی که به علت بیماری نمیتوانند کشور های شنگن را ترک کنند نیز داده می شود.
با مطالب کامل ما راجب به ویزای فوری شنگن همراه شوید تا به طور کلی با مسیر گرفتن ویزا آشنا شوید و هدف درستی را برای گرفتن ویزا انتخاب کنید.

 

ویزای فوری شنگن | ویزای فوری کانادا
اطلاعات ویزای-فوری-شنگن