زیبا ترین نقطه گردشگردی شرق آسیا را با تور ارزان مالزی گردش کنید و از آن لدت ببرید. در ابتدا کشور سر سبز مالزی رو بهتون معرفی می کنم. مالزی دارای جزایر گرمسیری فیروزه ای، ، شهر های هنری چند فرهنگی، جنگل های بارانی مه آلود و کوالالامپور پایتخت مالزی شهر آسمان خراش ها و جشنواره های رنگارنگ می باشد که مقصد مناسبی برای گردشگری شرق آسیا برای جهانیان است. مالزی در سال 2019 شصت دو ساله شد این کشور با خطوط هوایی و ریلی راحت و همچنین اتوبوس های راحت زیرساخت حمل و نقل پیشرفته ای دارد. امروز در ارزان تور به 13 کیلومتری شمال شهر کوالامپور، در کوهستان های آهکی به غاری که توسط میمون ها تسخیر شده می رویم. نام باتو از رودخانه که در نزدیکی ان برگرفته شده است. سالانه بیش از یک میلیون و نیم نفر از معروف ترین معبد هند در خارج خاک هندوستان بازدید می کنند. این غار شامل 3 غار اصلی و یک غار کوچک می باشد. سقف آن 400 متر و طول آن بیش از 100 متر ارزیابی شده است. در غار باتو میمون ها شما را با دوستی و بعضی وقتا با خشم بدرقه می کنند و با رفتارشان به شما متذکر می شوند که گرچه این مکان در حال حاضر توریستی هست اما روزگاری فقط قلمرو انها بوده است. در درب وردی معبد مجسمه غول پیکر طلایی خداوندگار کورگن قرار دارد. خداوندگار مورگن به خداوند خوبی ها معروف است. این معبد دارای 272 پله می باشد که شما را به معبد اصلی میرساند.محوطه ورودی معابد از مجسمه های رنگی از خدایان هندوها در تور ارزان مالزی چشم نوازی می کند.

تور ارزان مالزی
تور ارزان مالزی

 غار باتو مالزی در تور ارزان مالزی

زیبایی غار باتو از مجسمه با پوشش 300 لیتری طلا و با تلاش سه ساله ی پانزده مجسمه ساز حرفه ای که در در محوطه قرار دارد در نزدیکی مجسمه "غار موزه رامیار" با مجموعه زیبایی از مجسمه های رنگی و تابلو ها هنری خدایان هندوست. در مسیر پله ای و زیبایی دارد که در آن شما میمون ها را به راحتی مشاهده می کنید لازم به ذکر است اگر از میمون ها ترس و یا هر حس بدی دیگری دارید، خوراکی و زیورالات خود را از دید میمون ها دور کنید تا میمون ها مزاحمتی برای شکا نداشته باشند و اما اگر به بازی و سرگرم شدن با میمون ها علاقه دارید با خرید موز و بادام زمینی آنها به شما نزدیک می شوند و این بهترین فرصت برای شماست تا از نزدیک از بازیگوشی میمون ها لذت ببرید.

در سال 1878 میلادی ویلیان هوراندی با کشف و ثبت غار باتو به جهانیان به عنوان غاری که 400 سال پیش زمانی که کوهستان آهکی در منطقه به وجود آمده است، معرفی کرد. غار باتو از ابتدا قلمرو میمون ها بوده است و فقط انسان های قبایل تاریخی مالزی از ورودی غار ها به عنوان پناهگاه استفاده می کردند. از زمان کشف غار با تو، سال ها گذشت تا تاجری هندی به نام "تامبوسامی" که برای گردش به انجا رفته بود با دیدن سقف بلند غار اصلی، تصمیم به ساخت پرستش گاهی برای هندو در غار با تو کرد. بعد از طی کردن مسیر و بازی کردن و دیدن میمون ها به معبد اصلی جایی که  در آن چندین زیارتگاه و معبد خدایان هندو قرار دارد میرسیم. مردمی که برای عبادت به غار باتو میروند نیز آنجا حضور دارند. در غار اصلی در سقف بلند چند صد متری، حفره هایی وجود دارد که با تابش نور خورشید در درون معبد احساس روحانی خواستی را به شما میدهد. مردم که برای زیارت به آنجا آمده اند به زیبایی در این نور روحانی مشغول عبادت و نیایش با خدایی خود هستد. 

عجایت و شگفتی غار باتو فقط در سطح زمین نیست و تا عمقی که فقط غارنوردان حرفه ای با مجوز های لازم حق بازدید از آن را دارند، ادامه دارد. پیشنهاد ارزان تور را برای یک گردشگری خاص غار باتو مالزی با تور ارزان مالزی را از دست ندهید.

 

فستیوال HINDO FESTIVAL OF THAIPUSAM  در تور ارزان مالزی

 

در تاریخ 3 فوریه هر ساله هزاران نفر از هندو ها برای انجام مراسم مذهبی خاص خودشون به غار باتو میان و بهترین راه برای اشنایی با فرهنگ ملل مختلف شرکت در همچین فستیوال هایی می باشد ولی اگر فقط برای تماشای بنای تاریخی و معابد و مجسمه خدایان به اینجا می آیید حتما به تاریخ توجه لازم رو داشته باشید چون 3 فوریه بسیار شلوغ می باشد. میزبان شما در تور ارزان مالزی هستیم.