اگر شما هم به دنبال اخذ  ویزای فوری شنگن هستید و یا چنانچه علاقه مند هستید اطلاعاتی در این مورد داشته باشید پیشنهاد می شود پسا امروز را از دست ندهید.  در پست های گذشته اطلاعاتی در مورد ویزای فوری  شنگن گذاشتیم  و دیدیم برای اخذ این ویزا به چه مدارکی لازم است. گر چه  در این سایت بسیاری از آزانس های مسافرتی هستند که تبلیغات پکیج خود را ( ( جه در زمینه ویزای فوری شنگن و ویزای فوری کانادا و چه در زمینه تورهای ارزان مخصوصا تورهای شهر های محبوبی مثل دبی – استانبول – مالزی – تایلند  ) )  فعالیت دارند ولی در کل شرایط و قوانین کلی مخصوصا در زمینه اخذ ویزا برای همه یکسان است. با ارزان تور همراه باشید.

ویزای فوری شنگن | ویزای فوری کانادا  اخذ ویزا
ویزای فوری شنگن

معمولا ویزاهای شینگن با توجه به نوع ورود و مدت زمان و هدفی که برای اخذ دارید  می توان ویزای شینگن را به چندین نوع دسته بندی کرد. شینگن در واقع نام پیمانی است که تعدادی از کشورهای اروپا  را دارای مرز یکسانی می کند و شهروندان خارج از پیمان برای ورود مستلزم به اخذ ویزای شنگن هستند.  اگر ویزای شما به صورت سینگل (singel)   صادر شود شما فقط یک بار می توانید به خاک کشور مد نظر وارد و فقط یک بار می توانید از آن خاک خروج کنید  حتی اگر زمان بیشتری داشته باشید باید در زمان مقرر خاک آن کشور را ترک کنید و شخص نمی تواند از آن استفاده کند. در مقابل ویزا سینگل ویزای چند گانه  (multiple)  وجو دارد که در صورت اخذ فرد می تواند به صورت متعدد به خاک حوزه شینگن ورود یا خروج کند. نکته ایی که در این مورد باید مد نظر داشته باشید این است که معمولا ویزاهای توریستی معمولا به صورت سینگل صادر می گردند در حالی که اگر شما بتوانید ویزای تحصیلی بگیرید معمولا برای شما ویزای مولتی پلی صادر خواهد شد که بتوانید به راحتی ورود و خروج کنید. نکته دیگری که در مورد تمدید این نوع از ویزاها معمولا ویزاهای کمتر از 6 ماه  و یا ویزا های توریستی معمولا تمدید نمی کنند مگر این که تحت شرایط خاص مثل مشکلات پزشکی  ولی معمولا ویزاهای تحصیلی یا ویزاهایی که مولتی پلی هستند  می توانند شرایط تمدید را داشته باشند.

ویزای فوری شنگن  (عادی)

 

این ویزا یکی از متداول ترین انواع ویزا می باشد که هر کدام از کشورهای اتحادیه اروپا می توانند این ویزا را برای شما صادر کنند. شما معمولا در یک بازه 90 روزه می توانید اقامت  داشته باشید یا از کل خاک شنگن عبور کنید. این نوع ویزا بعد از 6 ماه از آخرین ورود به کشورهای شنگن صادر می گردد.

ویزای فوری شنگن محدود

 

این نوع ویزاها تاریخ انقضا دارند. اگر شما ویزای فوری شنگن محدود داشته باشید خواهید توانست فقط به کشور صادر کننده سفر کنید و در صورتی که بخواهید به کشورهای دیگر سفر کنید مستلزم شرایطی خاص می باشد که باید در کارت و پاسپورت شما درج گردد.

ویزای فوری شنگن ملی

 

این نوع ویزا یکی از مهم ترین و محبوب ترین  انواع ویزای شینگن می باشد و کسانی که قصد اقامت دایم را دارند معمولا به دنبال اخذ این نوع  ویزا می باشند. این ویزا به شما اجازه تحصیل – کار و یا اقامت را به شما خواهد داد.

انواع ویزای فوری  شنگن را می توان به صورت  ویزای توریستی – ویزای دانشجویی یا همان تحصیلی – ویزای دیدار بستگان – ویزای تجاری و بازرگانی و همچنین ویزای کاری تقسیم بندی کرد. در پست های آتی تفاوت و شباهت های  این موارد را با هم مرور می کنیم و به تشرح این موارد خواهیم پرداخت.

ویزای فوری شنگن | ویزای فوری کانادا |
ویزای فوری شنگن