دبی و ترکیه دو کشور همسایه ایران می باشند که به دلیل سرمایه گذاری در بخش توریسم توانسته اند در سال های اخیر در بخش توریسم امتیاز قابل قبولی دریافت کنند. تور ارزان دبی یکی از تورهای محبوب ما می باشد که آژانس های زیادی در این بخش خواستار همکاری با ما شده اند. علاوه بر تور ارزان دبی یکی از تورهایی که به دلیل مقاصد گردشگری و تفریحی فراوان مورد توجه قرار گرفته است تور ارزان استانبول می باشد.

دبی یکی از شهرهای بزرگ محدوده خلیج فارس می باشد که اولین نشانه های شهر سازی تقریبا به 100 سال پیش برمی گردد. جایگاه این شهر بندری باعث  شده است در مدت اندکی بتواند پله های ترقی را یک به یک طی کند. واژه دبی یک واژه فارسی می باشد به معنای دو بنیاد ((دوپی)) می باشد که بعد از گذشت زمان به دبی تبدیل شده است. شاید جاب باشد بدانید دبی یکی از شلوغ ترین خطوط هواپیمایی جهان را با بیش از 80 خط پروازی دارد. یکی از جذابیت های دبی سواحلقص دریایی آن می باشد که برای دوست داران ورزش های آبی و ساحلی و همچنین کسانی که به سواحل رویایی و چشم نواز علاقه دارند از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. دبی با بیش از 64 کیلومتر خط ساحلی وببینید با سواحل دریایی طلایی توانسته گردشگران زیادی را جذب کند. شما هر کدام از سواحل دبی را انتخاب کنید نیازی به پرداخت هزینه به عنوان ورودی نخواهید داشت. ساحل جمیرا را شاید بتوان معوف ترین ساحل دبی نام برد. این ساحل زیبا یک مکان مناسب برای گذراندن اوقات فراغت شما می باشد. در قسمتی از ساحل ناحیه ایی وجود دارد که برای ماهیگیران سنگ چین شده است. در این ساحل هتل های مشهوری مثل هتل متروپولیتن و هتل شرایتون وجو دارند. اگر شما قصد دارید از این ساحل بازدید بفرمایید قبل از آن بهتر است اطلاعاتی در این مورداشته باشید. بر افروختن آتش و بردن حیوانات اهلی به این ساحا ممنوع می باشد. چادر زدن  _  طبخ غذا  _ پارتی گرفتن در تعداد زیاد در این ساحل  نیز قدغن می باشد. سواحل دبی به نظر آرام می رسد از این رو بسیاری فریب ظاهر آرام  ساحل را می خورند و گرفتار موج های سهمگین دریا می شوند. اگر با اصول شنا در دریا آشنایی ندارید.

تور ارزان دبی | تور ارزان استانبول
تور ارزان دبی | تور ارزان استانبول

 

و اما سواحل ترکیه تفاوت زیادی با سواحل دبی دارند و این تفاوت ها را بتوان در شرایط متفاوت آب و هوایی دانست. شما در کنار سواحل دریایی مازندران عمدتا می توانید  درخت های کاج سبزرا ببینید که در کنار ساحل آبی کهربایی هارمونی زیبایی را به وجود آورده است که چشم هر بیینده ایی  را نوازش می کند

در این پست به معرفی اجمالی برای کسانی که از تور ارزان استانبول استفاده میکنند. سواحل ترکیه می پردازیم و درآینده به نقصیل دراین باره شرح خواهیم داد. از سواحل مشهور می توان به ساحل دریای دره پروانه - ساحل چیرالی – ساحل پاتارا – ساحل اوابکیو و کاپوتاش یا کاپوتاژ نام برد.

ساحل دره پروانه

 ساحل دره پروانه در استان فتیه درشمال غربی ترکیه رار دارد.  همان طور که از اسم  ساحل پیداست شما با یک ساحل رویایی رو به رو خواهید شد. این ساحل محیط زیست بی ش ا ز 80 گونه متفاوت پروانه می باشد. آب این ساحل به قدری شفاف می باشد که شما حتی قادر به دیدن سنگ ها و ماهی های آب حتی در عمق زیاد نیز به راحتی قابل مشاهده می باشد. مطمئن باشید به دلیل شرایط اقلیمی این منطقه شما با مناظری رو به رو خواهید شد که حتی به تصورتان هم خور نمی کند.

 

ساحل چیرالی

این ساحل در نزدیکی استانبول به فاصله کمتر از یک ساعت قرار دارد. شاید بی اغراق می توان گفت جلوه ایی از بهشت را می توانید در این ساحل ببینید. نکته ایی که در این مورد می توانید در نظر بگیرید قیمت مناسب رستوران ها و تفریحات مناسب در این ساحل می باشد. دیگر مزیتی این ساحل وجود یک شهر باستانی در نزدیکی ساحل وجود دارد که می توانید بعد از لذت بردن از این ساحل به این سایت تاریخی به نام  " لیلیکا " بازید کنید.