شرق آسیا همواره یکی از مقاصد گردشگری محبوب می باشد که تایلند و مالزی دو تا از کشورهایی است که به دلیل وفور جذابیت های گردشگری از محبوب ترین کشورهای این حوزه می باشد. از این رو  تصمیم تیم برآن شد بنا بر میزان تقاضای بالای کاربران و مسافران, تور ارزان مالزی و تور ارزان تایلند را عرضه کرده ایم.  پست امروز یکی از شاهکارهای معماری تایلند  به نام معبد سفید یا  “  white temple ” می باشد. این معبد از لحاظ سبک و سیاق معماری دارای تفاوت های با دیگر معبدهای دیگر در کوشه و کنار دنیا  می باشد که باعث شده بسیاری از مسافرانی که از تور ارزان تایلند استفاده کرده اند از ما بخواهند این مقصد  را به برنامه سفری بسیاری اضافه کنیم و حتی کسانی که از تور ارزان مالزی اسفاده کرده اند خواستار بازدید از این اثر زیبا شده اند.

تور ارزان تایلند | تور ارزان شرق آسیا
تور ارزان تایلند

 

این شاهکار تاریخی  یکی از بنا هایی است که به محض وارد شدن به معبد حسابی شما را غافلگیر خواهد کرد زیرا انتظار دیدن بنایی به این شکوه و عظمت را نداشته اید. نام این بنا در  زبان عامیانه "Wat Rong Khun" شناخته می شود.  در ورودی معبد شما با صدها و یا شاید هزاران دست رو به رو می شوید که سازنده این بنا یعنی  چالرمچای کوسیتپیپات   در واقع خواستع نمادی از حرص و آز آدیزاد را به صورت نمادین نشان دهد.  بعد از مشاهده  این دست های  رو به هوا شما از روی پلی از جهنم عبور کرده و به کی از طبقات بهشت خواهید رسید که در واقع منظور سازنده این می باشد که یکی از راه های رسیدن به بهشت بعد از گذر از تذکر خواهند داد! مرحله حرض و آز دینوی می باشد.   نکته مورد توجه   این است شما نمی توانید میانبر بزنید یهنی نمی توانید به صورت برعکس وارد جهنم شوید و در صورت این کار نگهبانان ورودی بهشت به شما شاید به نوعی بتوان این معبد را منحصر به فرد ترین معبد دنیا نام برد که به هیچ عنوان نمنونه مشابه دیگری در هیچ کجای جهان نمی توان برای این بنا یافت. معماری درون معبد و هم بیرون  معبد یعنی حیاط به طرز شگفت انگیزی محسور کننده می باشد. این معبد که در استان «چیانگ ری»  قرارا دارد  سبب معروفیت این خطه از تایلند گردیده است.  نکنه دیگری که در مورد این شاهکار وجود دارد این است که ادر اواسط قرن بیستم در وضیعت نامناسبی قرار داشت که مسئولین را بر آن داشت به بازسازی این بنا ولی به دلیل مشکلات مالی بازسازی و ترمیم این بنا توقفی یافت  تا این که شخصی به نام  Chalermchai Kositpipat از منطقه چیا نگ ری بود تصمیم گرفت که این بنا را با هزینه شخصی خود مرمت کند ابته ناگفته نماند مردم و دولت نیز تا حدودی بخش هایی از هزینه را بر عهده گرفتند.   در تمام جایی جایی معبد می توانید هارمونی زیبایی از المان های بودایی وهندویسیم ببینید  که به نحو شگفت انگیزی با هم, هم خوانی دارند. تمام مجسمه ها در و دیوار با رنگ سفید طراحی شده است که نمادی از پاکی و خلوص محسوب می گردد. مهم ترین بخش معبدسفید یا white temple  ساختمان مرکزی می باشد  که به دلیل درب و پنجره های شیشه ایی و بازتاب نور خورشید به بازدید کننده ها حسی بدیعه و عجیب می دهد.

با ما همراه باشید و در صورت داشتن هر گونه انتقاد یا پیشنهاد ما در خدمت رسانی بهتر یاری نمایید. ضمننا می توانید برای اطلاع از تور های جدید و آفرهای جدید مخصوصا تور ارزان تایلند و یا تور ارزان مالزی با شماره تلفن  88517398  تماس حاصل فرمایید.