-سفر به شهر استانبول همراه با ارزان تور

كشور تركيه  به دليل همجواري با كشورمان  مقصد گردشگري بسياري  از ايرانيان شده است. هرساله تعداد زيادي ا زگردشگران  تور استانبول به شهر هاي مختلف تركيه بخصوص پايتخت آن سفر مي كنند تا از نزديك  شهر مساجد و بازمانده هاي  آثار تاريخي از دوره قسطنطنيه  را مشاهده كنند. اما اگر مي خواهيد با شهر استانبول بيشتر  آشنا شويد با سايت ارزن تور همراه باشيد تا با شهر استانبول و  اماكن تاريخي و مراكز خريد آن بيشترآشنا شويد.

شهر استانبول  

شهر استانبول مملو از جاذبه هاي تاريخي و بازارهاي سنتي مي باشد. در چهار فصل سال مملو از گردشگران بسياري مي باشد. به سايت ارزان تور مي تواند تورهاي بسيار مناسبي با كمترين هزينه  را به گردشگران تور استانبول  معرفي نمايد. استانبول شهري است كه با جاذبه هاي متنوع توانسته سالانه گردشگران بسياري را به سمت خود هدايت كند و همين امر سبب شده تا پايتخت فرهنگي اروپا نام بگيرد.  بد نيست بدانيد كه بيشتر اماكن تاريخي و مركزي اين شهر در قسمت اروپايي آن قراردارد و تقريبا دو سوم جمعيت هم در اين قسمت ساكن هستند.

معرفي تعدادي از جاذبه هاي توريستي شهر استانبول

از آنجا كه طيف وسيعي از جاذبه هاي ديدني در استانبول وجود دارد ما سعي مي كنيم كه شما را با پربازبيننده ترين آنها آشنا كنيم :

  1- مسجد اياصوفيا

يكي از باشكوه ترين سازه هاي تاريخي كه در قرن 6 ميلادي توسط  پادشاه رومي ساخته شد مسجد مهم اياصوفيا مي باشد. اين مسجد در زمان حكومت امپراتوري روم شرقي به عنوان كليسا از آن استفاده مي شد و در زمان حكومت عثماني با تغيرات خيلي كمي به مسجد باشكوهي تبديل شد و امروزه به عنوان موزه مورد بازديدكنندگان گردشگران تور ارزان استانبول قرار گرفته است.

 2-  كاخ توپكاپي

نخستين كاخ عثماني كه با عظمت و شكوه خاصي در قرن پانزدهم ميلادي به دستور پادشاه روم ساخته شده است . اين كاخ با موقعيت استراتژيكي خاصي ساخته شده است زيرا از شمال با گلدن هورن ،‌از جنوب با درياي مرمره و از شمال با پل بسفر احاطه شده است.

3- مسجد سلطان احمد

يكي  ديگر از بناهاي خوش عكس در استانبول مسجد آبي سلطان احمد است .ساخت  اين مسجد به دستور سلطان احمد بوده است  و با كاشي هاي آبي رنگي كه آب آبي دريا را منعكس مي كند مزين شده است و به همين خاطر مردمان تركيه به آن مسجد آبي مي گويند. گردشگران تور استانبول بيشترين بازديد را از اين مسجد زيبا دارند.

4- باسيليكا سيسترن

 اين مكان تاريخي در اصل يك سرداب كليساي است كه در قرن ششم  ميلادي ساخته شده  است  و در آن زمان آب شهر بزرگ قسطنطنيه و كاخ امپراتوري را تامين مي كرد. باسيليكا سيسترن  يكي از مكان هاي تاريخي غير منتظره براي گردشگران تور ارزان استانبول مي باشد.

5- كاخ دلمه باغچه استانبول

جالب است بدانيد كه در قرن نوزدهم در نزديكي تنگه بسفر معمار ارشد دربار عثماني كاخ باشكوهي به سبك نئوباروك  با نام دلمه باغچه بنا نهاد كه بعد ها شهرت كاخ باشكوه توپكاپي را هم از آن خود كرد.

6- بازار بزرگ استانبول

يكي از جذاي ترين قسمت هاي گشت در تور ارزان استانبول با سايت ارزان تور براي گردشگران رفتن به بازار هاي بزرگ شهر استانبول جهت خريد مي باشد. بازارهاي سنتي استانبول يكي از قديمي ترين بازاي هاي سرپوشيده مي باشد كه مي توان از شير مرغ تا جان آدميزاد درآن جا پيدا كرد.

7-  مركز خريد فروم استانبول

يكي از بهترين مراكز خريد در استانبول با وسعتي بالغ بر 495000 متر مربع  بزرگ ترين مركز خريد در كل قاره اروپا مي باشد.مطمئن باشيد كه شما گردشگران تور استانبول از رفتن و خريد به اين مركز پشيمان نخواهيد شد.

8- تور كشتي در استانبول

يكي از تور هاي جذاب ديگر براي مسافران تور ارزان استانبول كشت با كشتي بر روي تنگه بسفر مي باشد.  ديدن شهر هميشه روشن  استانبول در شب بر روي كشتي مي تواند  براي شما گردشگران به ياد ماندني باشد. 

دانستني هاي كاربردي در مورد استانبول

- جمعيت شهر استانبول  در سال 2017 تقريبا حدود 15.03 ميليون نفر مي باشد.

- اختلاف ساعت آن با ايران 30 دقيقه جلوتر مي باشد.

- دربرخي از موارد سطح قيمت آن براي خريد همتراز با شهر تهران و و در برخي موارد خيلي ارزانتر مي باشد.

 

 

- پول رايج اين كشور لير مي باشد.

- زبان رايج مردم آن تركي استانبولي است.

- سوغات معروف  شهر استانبول  باقلوا، ادويه ،  قهوه، پوشاك، فلفل قرمز، شيريني پسته اي ، راحت الحلقوم و .... مي باشد.

- گردشگران تور استانبول دقت داشته باشند كه  براي داشتن امنيت بيشتر از حمل كردن پول زياد جدا خود داري نمايند و در محل هاي شلوغ مواظب جيب برها و كيف قاپ ها باشيد.

- در گوشه كنار اين شهر غذاخوريهاي خياباني فراوان اب طعم هاي لذيذي وجود دارد كه مي توانيد در طول شبانه روز با قيمت هاي مناسبي آن را امتحان كنيد.

نكته آخر

دراين مقاله توضيحات خيلي مختصري  در مورد سفر به اين شهر تاريخي  براي شما گردشگران تور استانبول ارائه داده  شد.اكنون مي توانيد  با راهنمايي همكاران در سايت ارزان تور  مناسب ترين تور استانبول از نظر قيمت و هتل را انتخاب نماييد. سايت ارزان تور اين امكان را به شما مي دهد تا با تورهاي لحظه آخري و آفر خورده استانبول از طريق تلفني يا به صورت حضوري  مطلع شويد.