سفر به كيش با ارزان تور

در اين قسمت از سايت ارزان تور مي خواهيم جزيره كيش  را به شما معرفي كنيم تا بتوانيم قبل از خريد و رزرو هتل نسبت به اين جزيره آگاهي بيشتري پيدا كنيم .يكي از جزيره هاي بزرگ ايران كه به نگين خليج فارس شهرت دارد در استان هرمزگان قراردارد. جزيره زيباي كيش كه در گذشته  به جزيره مرجاني " قيس " شهرت داشت امروزه به يكي از قطب هاي تجاري و گردشگري در دنيا شهرت يافته است. جزيره كيش يكي از بنادر تجاري در دنيا محسوب مي گردد و سالانه گردشگران تور كيش  براي خريد و تفريح به  آنجا سفر مي كنند. جالب است بدانيد كه جزيره كيش يكي از كهن ترين جزيره هاي خليج فارس مي باشد كه بعد از گذر زمان هاي طولاني و دست به دست شدن كشور هاي همسايه در آخر سهم ايران شد. با سايت ارزان تور همراه باشيد تا شما را با تاريخچه و تور ارزان كيش بيشتر آشنا كنيم .

 

تاريخچه جزيره زيباي كيش

از دوره پادشاهي هخامنشيان تا زمان ساسانيان جزيره كيش به دست ايرانيان اداره مي شد اما يعد از هجوم اعراب جزيره كيش به دست عمويان افتاد اما بعد از سال 249 هجري قمري توسط يك ايراني دلير كه از اهالي ري بود تمامي جزاير خليج فارس كه كيش هم جزء آن بود را به تصرف خود درآورد. كيش در آن زمان هم جزء يكي از مراكز تجاري  خليج  فارس  محصوب مي شد.

جمعيت جزيره كيش

جمعيت جزيره كيش حدود 30 هزار نفر م باشد كه به افراد مقيم و بومي آن كيشوند مي گويند .د رمقاله هاي قبلي در مورد قوانين و مقررات شهر كيش توضيحات كاملي براي شما ارائه داده ايم . اما امروزه جريره كيش مانند سكوي پرتابي براي بساري از تجار و جوانان با تجربه مي باشد از اين رو تعداد زيادي از سراسر ايران به آانجا سفر مي كنند و بعد از مدت زمان كوتاهي د رآنجا اقامت مي كنند.

آداب و رسوم جزيره كيش

همانگونه كه در مطالب قبلي به آن اشاره كرديم ، به دليل حمله اعراب و اقاامت آنان در كيش لباس اصلي بومي هاي آن ديشداشه همراه با عرق  چين است. مهمترين عد آنان عيد فطر و عيد غدير است. مردمان كيش علاقه خاصي به آواز دارند از اين رو در بسياري از فصول شاهد اجراي كنسرت هايي در اين جزيره  مي باشيم. ماهيگيري و دريانوردي شغل اصلي مردمان جزييره كيش است و غذاهاي معروف آن كه شهره عام و خاص است قليه ماهي ، هريسه، مچبوس  است.

آب و هواي جزيره كيش

قطعا  جزيره كيش به دليل نزديكي به آب دريا  آب و هوايي گرم و مرطوب دارد. در فصل بهار و تابستان بسيار گرم و در فصل پاييز و زمستان اب  هوايي خشك دارد. درر  فصل زمستان به دتوده هاي مختلف بر روي اين جزيره زمستانهايش همراه با باران هاي سيل آسا است به همين دليل در فصل تابستان تور كيش ارزان تر مي باشد.

مراكز خريد معروف در جزيره كيش

خريد در فستيوال ها و تعدادي از مراكز خريد براي گردشگران تو ركيش بسيار مقرون به صرفه است.بسيار ياز گردشگران تور ارزان كيش علاوه بربازي هاي آبي و گشت و گذار از مراكز خريد بسيار متنوع در كيش هم ديدن مي كنند. از مراكز خريد معروف در كيش مي توان به بازار مرواريد، ونوس ، مريم ، مركز تجاري، زيتون اشاره كرد.

هتل هاي  جزيره كيش

1-  هتل مارينا پارك

هتلي *5 ستاره در بلوار مرجان ،  جنب برج هاي دوقلو ساخته شده است . اين هتل دقيقا مجاور مركز خر مرجان و كنار ساحل معروف مرجان قرار دارد. داري امكاناتي فول از قبيل اسپا، بازي هاي آبي،‌ماساژ، ساحل اختصاصي، فضاي سبز، آمفي تئاتر، رستوران،‌اسكله و .... مي باشد.

2-  هتل ترنج كيش

يكي از هتل هاي زيبا با ساختي به سبك جزيره مالديو مي باشد. اين هتل در دو بخش مجزا ساخته شده است يك هتل چهار طبقه درساحل و بخشي ديگر بر روي آب ساخته شده است.كف شيشه اي اتاق ها روي آب با اامكانات ويژه هر گردشگر تور كيش را به خود مجذوب مي كند.امكانات اين هتل زيبا شامل: زمين تنيس،‌رستوران سرباز، سرو غذاهاي دريايي و  گياهي ، يوگا، حمام  آفتاب، سرزمين بازي ، اسپا، بازي هاي آبي،‌ماساژ، ساحل اختصاصي، فضاي سبز، آمفي تئاتر، رستوران،‌اسكله و ....

3- هتل شايان كيش

هتل *5 شايان در كنار اسكله قديمي ساخته شده و از قديمي  ترين هتل هاي كيش به شمار مي آيد.داراي 195 اتاق و معماري منحصر به فردي است.اتاق هاي رو به درياي آن دارا يچشم انداز بي نظيري مي باشد. بيشتر گردشگران تور كيش اين هتل را به دليل كيفيت و نزديك بودنش به اسكله تفريحي انتخاب مي كنند. امكانات اين هتل داراي فضاي سبز، رستوران، اينترنت، تاكسي سرويس، خود پرداز،‌لباسشويي ، سالن بيليارد،‌اتاق چمدان،‌سالن همايش و .... مي باشد.

4- هتل پارميس كيش

اين هتل *5 در ميدان پرديس كيش واقع شده است . ترانسفر فرودگاهي رايگان ، نزديكي به مراكز خريد از ويژگي هايي است كه اين هتل را براي مسافران تور كيش از ساير هتل ها جدا مي كند. امكانات اين هتل داراي فضاي سبز، رستوران، اينترنت، تاكسي سرويس، خود پرداز،‌لباسشويي ، سالن بيليارد،‌اتاق چمدان،‌سالن همايش، خدمات تهيه بليط، صندوق امانات، آرايشگاه،‌استخر،‌كافي نت،‌رمپ  و .... مي باشد