معرفي مراكز خريد استانبول

تنها شهري كه از طريق "‌ درياي مرمره" و " تنگه بسفر" دوقاره آسيا و اروپا را به يكديگر وصل مي كند شهر استانبول مي‌باشد. استانبول شهري است مملو از مراكز خريد، ‌مساجد زيبا،‌ موزه،‌ بازارهاي متنوع،‌ كافه و رستورانهاي خياباني رنگارنگ كه نظر هر گردشگر در تور استانبول  ( تور ازران استانبول )را به خود جذب مي‌كند.
در اين بخش تصميم داريم كه اماكن مختلف ديدني در استانبول را به گردشگران تور ارزان استانبول معرفي كنيم.
بازار ادويه
بازاري معروف به بازار مصري ها ، دومين بازار سرپوشيده با نمايي آجري و طاق هاي بلنديست كه با اخذ ماليات هاي گرفته شده از كاروانهاي مصري در زمان عثمانيان ساخته شد و جالب است بدانيد كه بخش عظيمي از ادويه هاي اين بازار از همين كاروانها تهيه مي شد. مسافران تور استانبول مي توانند انواع ادويه هاي خوشرنگ و خوش عطر تركيه اي ، انواع قهوي هاي اصل ترك و پنير و باقلواي تركي و ... را با بالاترين كيفيت از اين بازار تهيه كنند.
اين بازار در منطقه "امينونو" واقع شده است كه مسافران تور ارزان استانبول از ساعت 8 صبح الي 7 شب به راحتي با ترانوا وتاكسي مي توانند به اين منطقه بروند.
قونيه
شاعر پارسي گوي ايراني " مولانا جلال الدين محمد بلخي " كه آرامگاهش در شهر قونيه ساخته شده و رقص معروف سماع در آن اجرا مي شود،‌ يكي ديگر از جاذبه هاي شهر تركيه است كه سالانه تعداد زيادي از عاشقان مولانا و رقص سماع را به سمت خود مي‌كشاند.
موزه اياصوفيا
اياصوفيا به مدت 1000 سال به عنوان كليساي امپراتور روم بود و يكي از پرافتخارترين كليساهاي آن زمان به حساب مي آمد. اين مسجد با يك گنبد بزرگ و با ارتفاع 56 متر ساخته شد و در قرن 15 توسط معمار عثماني به مسجدي با شكوه و زيبا در تركيه مبدل شد. گردشگران تور استانبول مي توانند عظمت و شكوه امپراتوري دو دوره بيزانس و عثماني را در اين مسجد به وضوح مشاهده كنند. اين مسجد امروزه بزرگ ترين موزه هنرهاي اسلامي و مسيحي به حساب مي آيد و يكي از مكان هاي زيبا و ديدني براي توريست هاي تور ارزان استانبول مي باشد.

استانبول | تور استانبول | تور ارزان استانبول |  خرید در استانبول
استانبول | تور استانبول | تور ارزان استانبول | خرید در استانبول

 


مسجد سلطان احمد
دومين مسجد معروف آبي استانبول با قدمتي حدود 400 سال،‌ مسجد سلطان احمد مي باشد. ساخت اين مسجد هفت سال به طول انجاميد .علت نام گذاري آن به مسجد آبي به روايتي قديمي برمي گردد كه قايق رانان در درياي مرمره انعكاسي از رنگ آبي آب را بر روي ديوار مشاهده مي كردند و به همين دليل به مسجد آبي شهرت يافت.

 

استانبول |  قیمت تور استانبول |  قیمت تور ارزان استانبول |  قیمت هتل های استانبول
استانبول | قیمت تور استانبول | قیمت تور ارزان استانبول | قیمت هتل های استانبول


قصر توپكاپي
اولين كاخ عثماني با بيش از 400 سال قدمت كه در قرن 15 ميلادي ساخته شد. اين قصر با شكوه در محل تلاقي تنگه بسفر و درياي مرمره واقع شده است. ملكه قدرتمند عثماني با نام " خرم سلطان " چندين سال در اين قصر زندگي كرده است. قصري با داستان ها و راز و رمزهايش كه گردشگران تور استانبول را مجذوب خود كرده است . بازديد ازنقاط مختلف اين قصر باشكوه مخصوصا خزانه و حرمسراي آن حدودا 3 الي 4 ساعت وقت شما گردشگران تور ارزان استانبول را مي گيرد.
پارك گلخانه
پارك گلخانه قسمتي از باغ بيروني قصر توپكاپي است كه در زمانهاي قديم فقط خانواده سلطنتي اجازه ورود به اين باغ را داشتند.
اين باغ مملو از گلهاي رنگارنگ، لاله هاي زيبا با نمايي رو به درياي مرمر مي باشد. در قسمت ورودي جنوبي اين پارك كوشكي وجود دارد كه سلطان رژه سربازانش و مراسم هاي ديگر را از آنجا نظاره مي كردند كه اكنون اين قسمت به وزارت فرهنگ و گردشگري تركيه تبديل شده است.
خيابان استقلال
قلب تپنده استانبول خيابان استقلال مي باشد. اين خيابان به شانزليزه تركيه معروف است زيرا مغازه‌هاي‌جورواجور،‌ سينما،‌ رستوران و كافه،‌ لباسهاي دست دوز همه و همه سرتاسر اين خيابان را پر كرده است. گردشگران تور ارزان استانبول مي توانند بهترين و متفاوت ترين خريد ها را در اين خيابان داشته باشند.
حمام خرم سلطان
يكي ديگر از اماكن ديدني براي گردشگران تور استانبول گرمابه سنتي خرم سلطان مي باشد. اين حمام به دستور سلطان سليمان در سال 1556 و به نام همسر محبوبش ساخنته شد. اين حمام دقيقا روبروي مسجد اياصوفيا واقع شده است.
جزاير پرنس
درياي مرمره 9 جزيره كوچك را در خود جاي داده است. در طول روز كشتي هاي زيادي در آن تردد دارند كه در4 تا از اين جزيره ها توقف مي كنند. بزرگترين جزيره آن كه روي شيبش ويلاهاي متعددي به چشم گردشگران تور ارزان استانبول مي خورد ، جزيره بيوك آدا است.
آكواريوم فلوريا
يكي از جاذبه هاي ديگر شهر استانبول كه گردشگران تور ارزان استانبول را متوجه خود كرده است. در اين آكواريوم گردشگران تور استانبول مي توانند انواع ماهي هاي زيبا و رنگارنگ و همچنون كوسه و ديگر بزرگ زيستان را در اين آكواريوم مشاهده كنند.
موزه يخي
يكي ديگر از اماكن پربيننده براي گردشگران تور استانبول موزه يخي است كه د رتمام فصول پذيراي بازديد كنندگان مي باشد.
نوشته ها و منشورهاي تاريخي از وايكينگ ها، مجسمه هاي زيبا از ديگر مواردي است كه چشم هر بيننده را به خود جلب مي كند. در اين موزه از بازديد كنندگاه و گردشگران تور ارزان استانبول با كافه و آبميوه پذيرايي مي شود.