شهر آنتاليا ,  تور استانبول

جاذبه های استانبول | تور استانبول | تور ارزان اسنانبول
جاذبه های استانبول | تور استانبول | تور ارزان اسنانبول


آنتاليا، يكي از مهمترين شهرهاي ساحلي گردشگري علاوه بر تور استانبول  در تركيه به حساب مي‌آيد. شهر آنتاليا در قسمت غربي تركيه و در منطقه مديترانه واقع شده است. اين شهر خوش آب و هواي مديترانه اي تابستان هاي گرم و خشك كه بين 30 الي 35 درجه گرما و زمستان هاي معتدل و باراني كه بين 9 الي 15 درجه سرما دارد. ساحل زيباي اين شهر كه در امتداد درياي مديترانه گسترده شده چشم انداز فوق العاده اي را براي گردشگران تور آنتاليا و تور استانبول بوجود مي آورد.
در قسمت بافت قديمي شهر آنتاليا،‌ خيابان ها يكم عرض با خانه هاي قديمي و درختان نخل نظر گردشگران تور ارزان استانبول آنتاليا را به خود جلب مي‌كند.طبق سرشماري در در سال 2018 جمعيت آن به حدودا به 3 ميليون نفر مي رسد. به دليل سواحل زيبا و مراكز خريد در آنتاليا سالانه گردشگران زيادي از سراسر دنيا به اين منطقه خوش آب و هوا و ساحلي علاوه بر تور استانبول و تور ارزان استانبول سفر مي‌كنند.

شما مسافران و گردشگران تور ارزان استانبول و تور استانبول مي‌توانيد با مناسب‌ترين قيمت تور مورد نظر خود را از آژانس هواپيمايي داتيس پرواز پارس تهيه نماييد و سفر خوشي و به ياد ماندني را با اين شركت براي خود و خانواده تان رقم بزنيد.

 

اماكن ديدني تور

1- سواحل لارا و كنيالتي
آنتاليا از دو ساحل بسيار تميز به نام كونيالتي و لارا تشكيل شده است. مسافران تور ارزان آنتاليا در منطقه لارا بيشتر به اسكوتر سواري و شنا مي‌پردازند و در منطقه كنيالتي از پارك آبي هيجان انگيز آن كه مملو از وسايل و اسباب بازي هاي آبي است لذت مي‌برند. همچنين در اين پارك آبي دلفين‌هايي نگه‌داري مي‌شود كه براي گردشگران و مسافران تور آنتاليا برنامه‌هاي هيجان انگيزي را اجرا مي‌كنند. درساحل كنيالتي ماكتي از شهر استانبول با اندازه 25 برابر كوچكتر ساخته شده است كه مسافران تور ارزان آنتاليا مي توانند تمام ديدني هاي شهر تركيه را در اين ماكت ديدني مشاهده كنند.
2- موزه آنتاليا
مسافران علاقه مند به تاريخ و فرهنگ مي‌توانند از موزه جالب آنتاليا ديدن كنند. در بخش باستان شناسي اين موزه آثار مربوط به دوران برنز تا بيزانس و آثار تاريخي زيرزميني آنتاليا به نمايش گذاشنه شده است.
3- مناره يولي
يكي ديگر از ديدني هاي شهر آنتاليا مناره يولي است كه در زمان سلجوقيان توسط سلطان " علاءالدين كيكوباد " ساخته شد و مسافران تور آنتاليا و تور ارزان استانبول و تور استانبول مي توانند نمونه بارزي از معماري دوره سلجوقيان مشاهده نمايند و مسجدي در آن وجود دارد و هنوز هم از آن استفاده مي شود كه مربوط به قرن 14 مي باشد.
4- دروازه هادريان
اين دروازه در محله اي قديمي در آنتاليا با سه قوس از جنس مرمر ساخته شده است. امپراتور رومي با نام " هادريانوس " در سال 130 قبل از ميلاد مسيح براي بازديد از شهر آنتاليا به آنجا سفر مي‌كند و اين دروازه به افتخار ورود ايشان ساخته مي‌شود.
4- قلعه روميان
اين قلعه درپارك نزديك به بندر آلانيا قراردارد كه بلندايي تقريبا 14 متر دارد كه در زمانهاي دور براي ديده باني از آن استفاده مي‌كردند.
5- آسپندوس
يكي از اماكن ديدني براي گردشگران تور آنتاليا تاتر رومي آسپندوس است كه بيش از 15000 تماشاگر را مي‌تواند در خود جاي دهد اما امروزه خرابه هايي از اين بناي با عظمت تاريخي براي قرن دوم و سوم باقي مانده است.
6- برج ساعت
گردشگران تور ارزان آنتاليا و تور استان در بدو ورودشان به شهر مي توانند اين برج را مشاهده كنند. اين برج از دو طبقه ساخته شده است كه طبقه بالايي گرد و طبقه زيرين به شكل مربع مي‌باشد. قدمت اين برج به قرن دوم پيش از ميلاد مسحيح كه به گفته باستان شناسان به عنوان فانوس دريايي يا مقبره ساخته شده است، برمي گردد.
7- پارك ياووز اوزكان
در قسمت مركزي شهر آنتاليا تعدادي پارك وجود دارد اما پارك " ياووز اوزكان " از معروفيت بيشتري بين مردم و مسافران تور آنتاليا برخوردار است. فواره هاي رنگي با نورافشاني زيبا،‌ گونه هاي مختلف گياهي،‌ آبشارها و تعداد زيادي رستوران و كافه در اين پارك وجود دارد و شما گردشگران تور آنتاليا مي‌توانيد غذاهاي دريايي لذيذي را در رستوران هاي اين پارك زيبا تجربه كنيد.
8- آبشار دون و كورشوفلي
دو آبشار معروف در آنتاليا كه هر كدام از آنها د ركنار پارك هاي بسيار زيبايي قراردارند.

استانبول | تور استانبول | تور ارزان استانبول |  خرید در استانبول
استانبول | تور استانبول | تور ارزان استانبول | خرید در استانبول


9- حمام رومي
يكي از بربازبيننده ترين اماكن باستاني توسط گردشگران تور ارزان آنتاليا حمام رومي است که مشابه حمام ها درجاذبه های تور استانبول و تور ارزان استانبول است. اين حمام درجنگلي پوشيده شده ازدرختان كاج واقع در منطقه سيده است.
10- غار كارائين
يكي از قديمي ترين اماكني است كه محل سكونت انسانها در تركيه بوده است. اين غار روشنايي خود را از نور خورشيد مي‌گيرد و درون آن موزه كوچكي قرار دارد كه آثار باستاني با قدمتي حدودا 160 هزار سال قبل از ميلاد مسيح در آن به چشم مي‌خورد. به مسافران تور ارزن آنتاليا پيشنهاد مي شود كه ديدن اين غار زيبا و اسرارآميز را از دست ندهند.
11- آكوالند
بزرگترين مركز آبي كه در منطقه ساحلي كني‌آلتي قراردارد و داراي سرسره هاي مختلف و بازي هاي آبي متفاوتي است كه مي‌توانيد روز متفاوتي را در اين سرزمين آبي سپري كنيد. با وجود موسيقي و مسابقه هاي متنوع و برنامه هاي شاد تمامي مسافران تور آنتاليا  و تور استانبول و تور ارزان استانبول مي توانند از آن نهايت لذت را ببرند.

 

استانبول یا آلانیا
استانبول یا آلانیا