آداب و رسوم و اعياد در تور مالزي


يكي از كشور هاي جنوب شرقي آسيا كه توانسته محبوبيت بالايي را دربين گردشگران بدست بياورد كشور زيباي مالزي و تور مالزی مي‌باشد.هرساله تعداد زيادي از گردشگران تور مالزي از سرتاسر جهان براي بازديد از جاذبه ها و طبيعت بكر آن به اين كشور سفر مي‌كنند.بهتر است گردشگران قبل از سفر  با تور ارزان مالزی به هر كشوري اطلاعاتي در مورد آداب و سنن آن كشور داشته باشند. مالزي يك كشور مسلمان نشين است اما پوشش در اين شهر آزاد مي‌باشد ولي در مكان هاي مقدس‌شان مانند مساجد گردشگران تور ارزان مالزي بايد حجاب خود را كاملا رعايت نمايند. مردم مالزي به هنگام ورود به خانه يكديگر و يا مكان هاي مقدس، كفش هاي خود را به نشانه احترام در مي آورند. مسافران تور مالزي و یا تور ارزان مالزی توجه داشته باشند كه به دليل اسلامي بودن اين كشور، روبوسي و در آغوش گرفتن يكديگر در مكان‌هاي عمومي براي مردم اين كشور خوشايند نمي‌باشد و رعايت شئونات اسلامي در اماكن مذهبي الزامي مي باشد.

 

تور مالزی | تور ارزان مالزی
تور مالزی | تور ارزان مالزی

نوع پوشش مردم  در تور مالزی


اگر از تور مالزی یا تور ارزان مالزی استقاده می کنید بهتر است بدانبد كشور مالزي داراي آب و هواي گرمسير بي مي باشد و اين امر تاثير بسزايي در نوع پوشش مردم آن سرزمين داشته است. در اين كشور به دليل آب و هواي شرجي، مردان بيشتر از شلوارهاي نخي با پيراهن هاي نازك آستين كوتاه استفاده مي‌كنند و زنان در محل كار يا مناسبت ها از لباس محليشان به نام " باجو كورونگ " استفاده مي كنند. باجوكورونگ روسري هايي است كه به اشكال مختلف بسته مي‌شود به همراه پيراهن‌هاي نسبتا گشاد و سارونگ (تكه پارچه نخي بلندي كه به دور كمر پيچيده و گره مي خورد و قسمت پايين تنه را پوشش ميدهد و با " باتيك " كه پيراهن بلندي است پوشيده ميشود .تعدادي از زنان مالايي از بلوز‌هاي تنگ‌تري استفاده مي كنند كه به آن " باجو كبايا " مي‌گويند. مسافران تورمالزي مي‌توانند در ماه مبارك رمضان كه عيد اصلي مردم مسلمان مالزي به حساب مي آيد، در بازارها انواع اين پيراهن هاي سنتي با تركيب رنگهاي بسيار زيبا را خريداري نماييد.در كشور مالزي تركيب فرهنگ هاي متعدد سبب شده كه اين كشور به يكي از بي‌نظير‌ترين كشورهاي جنوب شرقي آسيا مبدل شود. اين كشور از سه نژاد مختلف مالايي،‌ چيني و هندي تشكيل شده است كه بزرگترين قوم در آن مالايي ها هستند كه بيشتر از نصف جمعيت اين كشور را تشكيل مي دهند و زبانشان مالايي و دينشان اسلام است.
اقوام چيني در زماناي دور كه به تجارت، استخراج قلع و يا احداث راه آهن به كشور مالزي آمده بودند كم كم در اين كشور ماندگار شدند و جزئي از ساكنين اين سرزمين محسوب شدند. آنان 35% ‌جمعيت مالزي را تشكيل مي‌دهند و از مذهب بودا پيروي مي‌كنند. اقوام هندي‌ هم بيشتر از جنوب هندوستان هستند و به دليل فقرمالي، تقريبا از دو هزار سال پيش به كشور مالزي مهاجرت كردند و اغلب كارهايي مانند لاستيك سازي انجام مي دادند و اكنون حدود 10% از جمعيت كشور مالزي را تشكيل مي‌دهند. برای دریافت  بیشتر اطلاعات تور مالزی کلیک نمایید.

 

اطلاعات تور مالزی | تور ارزان مالزی
اطلاعات تور مالزی | تور ارزان مالزی

 

آداب و رسوم تور مالزی


در كشور مالزي هر نژادي به راحتي در كنار يكديگر به آداب مذهبي خود مي‌پردازند و هر كدام از آنها به فرهنگ و سنت يكديگر احترام مي گذارند و اين خود براي مسافران تور ارزان مالزي و تور مالزی  يك جاذبه گردشگري محسوب مي شود.

جشن ها در كشور مالزي


يكي از جشن هاي معروف كه براي گردشگران تور ارزان مالزي شناخته شده است " جشن فانوس" است كه نشانگر پايان سال نو چيني مي‌باشد. اين جشن كه در روز دهم سال شروع مي شود، مردم شمع هايي را جلوي در خانه هايشان روشن مي‌كنند و شب هنگام با فانوس‌هايي در دستشان مسير مشخصي را طي مي كنند. قدمت اين جشن قديمي به امپراتوري " هان " و به 2000 سال پيش برمي‌گردد اما امروزه با وجود اتحاد بيشتر در بين اقوام موجود در مالزي بقيه مردم با در دست داشتن فانوس هاي رنگي و متنوع اين جشن زيباي چيني را در كنار يكديگر جشن مي گيرند.
يكي ديگر از جشن هاي اسلامي در مالزي جشن روز تولد پيامبر اكرم است كه با مراسم ويژه اي از جمله راهپيمايي به رهبري پادشاه كشورشان كه به همراه قرائت قرآن برگذار مي‌گردد.
يكي ديگر از جشنهاي معروف و مهم بوداييان مالزي كه در ارديبهشت يا خرداد ماه برگذار مي گردد جشن " روز وساك " است. به عقيده آنان بودا در اين روز به دنيا آمده است وبوداييان شمع به دست خيرات و نذورات خود را به معابدشان برده و آنان را اهدا مي‌كنند.
چينيان مقيم مالزي اولين روز از ماه تقويم چيني خود را به عنوان "سال نو چيني" دركشور مالزي جشن مي گيرند كه تقريبا به مدت 2 روز تعطيل هستند.آنان در اين روز به خانه تكاني منازل خود مي پردازند و آن را نو نوار مي كنند.
يكي ديگر از جشن هاي مرسوم در كشور مالزي " جشن كيك ماه " يا " جشن نيمه پاييز " است و نشانگر پيروزي چيني ها بر سردار وحشي مغول در قرن 14 مي باشد. اين جشن كه در ماه سپتامبر برگذار مي شود و يكي از محبوب ترين جشن ها در كشور مالزي محسوب مي شود. در اين جشن مردم مالزي كيك و شريني‌هايي به شكل ماه درست كرده و به يكديگر هديه مي‌دهند.

گردشگران تور ارزان مالزي با تهيه تور مناسب از شركت هواپيمايي داتيس پرواز پارس مي توانند در اين جشن هاي متنوع و به يادماندني حضور داشته باشند و علاوه بر گردش در شهرهاي مالزي و بازديد از اماكن ديدني آن، لحظات خوبي را براي خود و خانواده ‌شان به ثبت برسانند .
در قسمت هاي بعدي گردشگران تور مالزي و تور ارزان مالزی را با مراكز خريد و اماكن ديدني كشور مالزي بيشتر آشنا خواهيم كرد.

 

 

مالزی شناسی به سبک ارزان تور
مالزی شناسی به سبک ارزان تور