ویزای شینگن


اقرادی که قصد مسافرت به کشورهای اروپایی رادارند باید ابتدا برای ورود به آن کشور ویزای شینگن  (( ویزای فوری شنگن ))اخذ نمایند.
تعدادی از کشور های اروپایی که مرزهای واحدی را دارند قوانین و مشخص مسافرتی و مرزی را وضع کرده اند که به آن شنگن می گویند. در حال حاضر 26 کشور در اروپا جزء شنگن هستند که اتباع آن برای تردد در کشور های عضو شنگن نیاز به پاسپورت ندارند واتباع مابقی کشورهای غیر عضو منطقه شنگن، برای تردد باید درخواست ویزای شینگن ( ویزای فوری شنگن ) نمایند.

 

ویزای فوری شنگن | ویزای شینگن
ویزای فوری شنگن | ویزای شینگن

 

انواع ویزای شینگن


(USV) ویزای اتحادیه شینگن
(LTV) ویزای شینگن اعتبار محدود منطقه ای
(National Visa) ویزای ملی شینگن

 

ویزای فوری شنگن | ویزای فوری شینگن
ویزای فوری شنگن | ویزای فوری شینگن

(USV) ویزای اتحادیه شینگن


تقسیم می شودA,B,C این ویزا به سه دسته مجزا با نام های ویزای شنیگن نوع
ویزای نوع A
این ویزا همان ویزای ترانزیت فرودگاهی است که به مسافر این اجازه را می دهد تا در یکی از فرودگاه هایی که در محدوده اتحادیه شنگن است پرواز خود را تعویض نموده و به مسافرتش ادامه دهد ولی اجازه خروج از فرودگاه را ندارد . برای دریافت اطلاعات ویزای شینگن ( ویزای فوری شنگن )  کلیک کنید.
ویزای نوع B
نوع دیگری از ویزای ترانزیت است با این تفاوت که مسافر میتواند از فرودگاه خارج شود ولی ظرف مدت پنج روز باید از خاک آن کشور عبور کند.
ویزای نوعc
این نوع ویزا برای سفر های کوتاه مدت در حوزه کشورهای شنگن صادر می گردد که مسافر میتواند با توجه به مدت زمانی که سفارت هنگاهم ارائه این ویزا اعلام میند در کشور های عو اتحادیه شنگن اقامت داشته باشد.این نوع ویزا هم باتوجه به هدف مسافر از سفر به سه دسته ویزای یک بار ورود، ویزای دوبار ورود و ویزای مولتیپل (چند بار ورود) تقسیم می شود.

ویزای یک بار ورود


به این معناست که بعد از خروج از کشور عضو اتحادیه اروپا ، حتی اگر اعتبار ویزای مسافر باقی مانده باشد، این ویزا منقضی خواهد شد و دیگر نمیتوانید از آن استفاده نمایید.
ویزای دوبار ورود
با توجه به شرایط زمانی مسافر می تواند دوبار به کشور مورد نظر که در محدوده شنگن هستند سفر کند.
ویزای مولتی
ویزای مولتی یا چند بار ورود به مسافران این اجزه را می دهد بدون داشتن محدودیت به کرات وارد کشور مورد نظر که عضو اتحادیه شنگن است ورود و خروج نماید.
ویزای گردشگری اروپا از این نوع ویزای شنگن می باشد. مسافران می توانند هر 6 ماه یک بار به مدت حداکثر 90 روز در کشورهای عضو شنگن با این ویزا اقامت داشته باشند که بنا بر نوع درخواست و نیاز مسافران یکی از انواع ویزاها که در بالا توضیح داده شد از طرف سفارت صادر می گردد.
(LTV) ویزای اعتبار محدود منطقه ای
این نوع ویزا بنا به شرایط اضطراری و انسان دوستانه در شرایط خاصی صادر می گردد. این نوع ویزا برای پناهندگانی است که بدون داشتن مدارک معتبروارد کشور عضو اتحادیه شنگن شده اند.
(National Visa) ویزای ملی
برای افرادی است که برای تحصیل، کار و یا اقامت دائم سفر می کنند.D ویزای ملی یا ویزای نوع
این ویزا برای مسافرانی صادر می شود که قصد اقامت، کار و یا تحصیل در کشور شنگن مورد نظر را دارند و برای مدت زمان طولانی تری قصد ماندن در آن کشور را دارند. این ویزای فوری شنگن  به دو دسته سینگل و مولتی تقسیم میشود که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد .

ویزای شنگن – سینگل
مسافرانی که با هدف مشخصی مانند درمان قصد صفر به کشور شنگن را دارند از این نوع ویزا که یک بار ورود می باشد استفاده می کنند.

ویزای شینگن – مولتی
ویزای چند با ورودی است که مسافران بدون محدودیت می توانند به تمام کشورهای شنگن سفر نمایند .دانشجویان بین المللی، دانشجویان خارجی برای پیگیری پروژه های تحقیقاتیشان، افراد متخصص، ورزشکاران و هنرمندان در این نوع دسته بندی قرار می گیرند.

مدت زمان اخذ ویزای شینگن
مدت زمان بررسی تا زمان تایید ویزا دو الی سه هفته می باشد. مسافران در زمان مقرر ویزای  شینگن - ویزای فوری شنگن خود را ارائه می دهند و سفارت بعد از بررسی و رفع نواقص اعلام شده و برطرف کردن آن از سوی مسافر، ویزای شنگن صادر می گردد.

 

اطلاعات ویزای فوری شنگن
اطلاعات ویزای فوری شنگن

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای فوری شنگن


تکمیل فرم درخواست ویزا
شناسنامه و کارت ملی با ترجمه
مدارک شغلی با ترجمه
پاسپورت
پرینت گردش حساب مالی
دعوت نامه یا تاییدیه هتل
سه قطعه عکس رنگی زمینه سفید 4*6
بلیط هواپیما
تمکن مالی
بیمه مسافرتی
تمامی مدارک برای اخذ ویزا با ترجمه به سفارت ارائه می گردد.
مسافران عزیز برای اخذ ویزای شینگن و  ویزای فوری شنگن مشاوره می توانند به صفحه اصلی سایت مراجعه نمایند و با کمک مشاوران باتجربه اقدامات لازم را برای اخذ ویزا انجام دهند.