تور جزیره کیش


یکی از شهرهای جنوبی ایران که مورد توجه گردشگران تور کیش می باشد و در میان آبهای خلیج فارس مانند نگینی می درخشد، جزیره زیبای کیش است.
این نگین زیبا از جنوب همجوار کشور امارات متحده عربی، از شرق به تنگه هرمز و از سمت غرب با کشور های بحرین و عربستان همسایه می باشد. این جزیره زیبا از زمان دوران هخامنشیان مورد توجه قرار گرفت و حتی بعد از دوره ساسانیان جایگاه خود را ازدست نداده و آن را حفظ نمود. این جزیه در متون یونانی با نام هایی از قبیل: کامتینا، آوارکتا، کن، آراکاترا و فین ذکر شده است. کیش در زمان حکومت پادشاه هخامنشیان مرکز سید مروارید و محل تجارت دریای پارسی بود. کیش، اولین جزیره ای بود که بعد از حمله اعراب به ایران، عربها برآن مستولی شدند. اولین جزیره ای که توسط عبدالقیس نصرانی به دست اعراب افتاد، بحرین بود و از آن طریق توانستند کم کم به تمامی جزایر ایران دست یابند اما جزیره کیش برایشان از اهمیت بیشتری برخوردار بود و بعد ها نام آن را قیس گذاشتند و احتمال می رود که مهاجمان به این جزیره، افراد قبیله عبدالقیس باشند.

تور جزیره کیش | تور کیش
تور جزیره کیش | تور کیش

 

آشتایی با آب و هوا و پوشش گیاهی در تور کیش

جزیره ای مملو از درختان زیبای نخل خرما، کهور، اکالیپتوس و کونوکارپوس است. جزیره کیش مانند دیگر مناطق ساحلی دارای آب و هوای گرم و شرجی است. وجود درختان مقاوم با این شرایط آب و هوایی، ویژگی خاصی به این جزیره زیبا داده است. و در تمام فصل های سال مملو از گردشگران تور ارزان کیش می باشد.نگین خلیج فارس مانند دیگر شهر های صاحلی، دارای آب و هوایی گرم و شرجی می باشد. بیشترین باران ها در فصل تابستان است.به همین دلیل میانگین دما در این جزیره در سال حدود 27 درجه می باشد. به دلیل وجود رطوبت و گرما بومیان و گردشگران تور کیش ترجیح میدهند که درطول روز در محل اقامتشان باشند و بعد از کاهش دما به مراکز خرید و مناطق دیدنی بروند.

 

 

فرهنگ

 

مردمان بومی در جزیره زیبای کیش مانند دیگر مناطق ایران پوشش خاصی را دارند. توریست ها در سفرشان با تور ارزان کیش مشاهده می کنند که مردان دیشداشه به همراه عرق چین برتن دارند و به دلیل همجوار بودن این جزیره با کشور های عربی بومیان آن به زبان عربی هم مسلط هستند.
شغل بومیان آن بیشتر ماهی گیری، دام داری، دریانوردی و بازرگانی است. مسافران تور کیش می توانند از غذاهای متنوع محلی مانند قلیه ماهی، مچبوس، هریسه و دیگر غذاهای لذیذ آن لذت ببرند.
هر از چند گاهی کنسرت هایی به سبک پاپ در نگین خلیج فارس برگذار می شود که با استقبال زیادی از مردمان ساکن کیش و گردشکران تور ارزان کیش روبروست.
جالب است بدانید که در زمان تحریم، تنها جزیره کیش بوده که کالاهای تحریم شده در آن وارد و بعد به سراسر ایران توزیع می شدند.

 

ورزش

ورزش های آبی در تور کیش
ورزش های آبی در تور کیش

 

یکی از جزیره هایی که دارای ورزش های آبی بسیارمتنوع می باشد جزیره زیبای کیش است. از جمله ورزشهای آبی که طرفداران زیادی در بین گردشگران تور کیش دارد غواصی، کایت بردینگ، کیبل اسکی، فلای بورد و چتر پاراسل و .... را می توان نام برد.
بخشی از اقتصاد درحال توسعه کیش، توسعه گردشگری و تجارت آن است که سالانه گردشگران زیادی از این جزیره زیبا بازدید می کنند. وجود اکسیژن خالص گردشگران تور ارزان کیش احساس خستگی در تمام روز را ندارند
از طریق هوایی و دریای، مسافران تور کیش می تواند به این جزیره سفرکنند.

تور کیش | تور ارزان کیش | قیمت تور کیش
تور کیش | تور ارزان کیش | قیمت تور کیش

 

جاذبه های تفریحی و دیدنی جزیره کیش

کشتی یونانی تور کیش
کشتی یونانی تور کیش

 قبل از شروع این قسمت شما را به مطالعه پستی در مورد یکی جاذبه های تور کیش  یعنی کشتی یونانی دعوت می کنم. از طرف سازمان گردشگری، جزیره زیبای کیش یکی از چهارمین مقاصد گردشگری برای گردشگران تور کیش در جنوب غرب آسیا اعلام شده است.
در سال های اخیر، جزیره کیش به دلیل داشتن جاذبه های تفریحی متعدد و چشم انداز زیبای آن به دریای هرمز مورد توجه بسیاری از گردشگران تور کیش قرار گرفته است. وجود پارک های ساحلی مانند ساحل مرجانی، پارک هنرو پارک آبی اوشن ومراکز تفریحی مانند باغ وحش، آکواریوم، باغ پرندگان، کلبه هور، پارک دلفین ها، کشتی های تفریحی، دلفیناریوم شهر زیرزمینی کاریز، وکشتی دیدنی به گل نشسته یونانی از جمله جاذبه های نامبردنی جزیره زیبای کیش است که می توان به آن اشاره کرد.
هتل های لوکس و اقامتگاه های محلی سالانه بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر مسافران تور ارزان کیش را د رخود جای می دهند. لازم به ذکر است که، گردشگران خارجی نیازی به ویزا برای ورود به این جزیره ندارند و همین امر سبب ورود گردشگران خارجی به نگین زیبای خلیج فارس شده است. توریستو بودن نگین خلیج فارس باعث شده است که این جزیره از اتیت بالایی برخوردار باشد و گردشگران تور کیش با امنیت بالایی بتوانند سفر خطره انگیزی داشته باشند.

 

جاذبه های کیش | جاذبه های  تور کیش
جاذبه های کیش | جاذبه های تور کیش

مهاجرت به جزیره کیش

 

 

به دلیل وجود امکانات و اقتصاد در حال توسعه و همچنین وجود آرامش در جزیره کیش، بسیاری از شهروندان عزیز و گردشگران تور کیش از شهرهای مختلف ایران برای زندگی دراین شهر آرام و پیشرفته به آنجا مهاجرت کرده اند. دلایل متعددی می تواند مبنی بر انتخاب مهاجرت به کیش باشد که مهمترین آن کار است. تعدادی از مهاجران برای سرمایه گذری به جزیره کیش می آیند و در همانجا سکنی می کنند و تعدادی برای فرصت های شغلی جدید و عده ای هم آنجا را برای پیدا کردن کار آسان تر و با درآمد بیشتر انتخاب می کنند.
اما این سوال برای همه پیش می آید که آیا می توان در کیش به راحتی زندگی کرد؟
نرخ بیکاری در کیش زیر یک درصد است ولی مهمترین و اولین چیز برای زندگی در کیش کار است. افرادی که دررشته های آی تی ، فنی، مهندسی و ساختمان سازی مهارت دارند می توانند به راحتی در کیش کار پیدا کنند. تعدادی به کیش سفر می کنند تا بار تجربیات خود را تکمیل و به شهرشان باز گردند و عده ای براین عقیده هستند که با کار کردن مثلا 6 سال در کیش می توانند سرمایه قابل توجهی جمع کنند و به همین دلیل به این جزیره مهاجرت می کنند.
دومین نیاز در کیش تهیه مسکن می باشد.کیش همانند ساید دیگر شهرهای ایران هزینه خرید و اجاره اش با توجه به منطقه آن متغییراست. زیرا برخی از مناطق در آنجا جزء مناطق لوکس به حساب می آیند بنابراین خرید یا اجاره اش شامل هزینه بالایی می شود.
سومین امر مهم در کیش برای تصمیم به مهاجرت مسئله خورد و خوراک است. مواد غذایی ایرانی به دلیل شرایط نقل و انتقال به این جزیره گران است ولی مواد خوراکی غیر ایرانی ارزان تر از دیگر شهرهای ایران می باشد. مثلا هزینه خرید میوه و صرف غذا در یک رستوران معمولی برای بومیان و گردشگران تور کیش د رآنجا از بیشتر تهران است.
یکی دیگر از مور مهم در کیش که بسیاری را برای مهاجرت تغیب می کند وجود ماشینهای لوکس می باشد اما برای رانندگی در کیش باید از دقت بالایی برخوردار باشید زیرا شما در هر نقطه از این جزیره توسط دوربین های راهنمایی و رانندگی کنترل می شوید.احترام به عابر پیاده، سرعت مناسب و توجه به ظاهر خوردو از قوانین رانندگی در کیش است.
مهاجران برای شهروند شدن و یا زندگی در کیش باید کارت کیشوندی که مستلزم اقامت 6 ماهه در آنجاست را دریافت کنند. این کارت مخصوص کسانی است که کار و زندگیشان در جریره کیش است و افراد مقیم و مسافران تور کیش را ازهم تمیز می دهد. با داشتن این کارت می توانید از یک سری مزایا که شامل تخفیفات گمرکی است بهره مند شوید. رنگ این کارت ها بر اساس موقیت افراد متفاوت می باشد. برای مثال بومیان و کسانی که در آنجا متولد شده اند کارت سبز، خانواده های مقیم کارت آبی، مجردها زرد رنگ، کارت تاجران و بازرگانان ایرانی به رنگ سفید و تاجران و بازرگانان خارجی کارتشان صورتی است و متاهلانی که به تنهایی ساکن این جزیره اند کارتشان کرم رنگ است.
بعد از اقامت در کیش می توانید دوره های آموزشی را که درمورد فرهنگ زندگی شهری، آشنایی با قوانین و مقررات مناطق آزاد و راهنمایی و رانندگی وهمچنین فرصت های سرمایه گذاری را ببینید که کمک زیادی به شما می کند تا برای زندگی در این جزیره زیبا راحت تر باشید.
همانطور که از مزایای زندگی در جزیره کیش را برای شما عزیزان توضیح دادیم به تعدادی از معایب زندگی در کیش هم نگاهی می اندایم. برای آشنایی بیشتر در مورد زیبایی های تور کیش کلیک کنید.
همانطور که د رپاراگراف بالا به آن اشاره کردیم، گرمای فکیش در بعضی از فصول طاقت فرسا است که حتی گردشگران تور کیش را در بعضی از فصل آزرده خاطر می کند.
از جمله دیگر معایب آن هزینه بالای شارژ آب و برق در کیش است .
وجود حشرات گزنده در منطقه بخصوص در فصل تابستان باعث نارضایتی مسافران تور کیش و بومیان این جزیره شده است.
اما با در نظر گرفتن مزایا و معایب زندگی در جزیره زیبای کیش و مهارت های لازم کاری، می توان آینده خوبی را برای خود و خانواده مان رقم بزنیم.

مسافران تور کیش هم می توانند در فصولی که گرمای کیش کمتر می شود سفری خاطره انگیزی از این جزیره داشته باشند.

 

تور کیش | تور ارزان کیش
تور کیش | تور ارزان کیش