در اين بخش با تور ارزان استانبول و تور استانبول قصد داريم شما مسافران عزيز را با بزرگترين بازار دنيا و مراكز خريد لوكس و فروشگاه‌هاي مدرن و بي‌نظير تركيه آشنا كنيم كه بدون شك خريد ارزان و با كيفيت را به غير از شهر استانبول در هيچ سفر ديگري نميتوانيد تجربه كنيد.

 

تور استانبول | تور ارزان استانبول | خرید در استانبول
تور استانبول | تور ارزان استانبول | خرید در استانبول

معرفي بازار بزرگ استانبول


يكي از پرطرفدار‌ترين مراكز خريد در تور ارزان استانبول و همچنین تور استانبول بازار بزرگ استانبول يا گرند بازار است كه بين سالهاي 1455 و 1456 بعد از فتح استانبول توسط امپراطوري عثماني به دستور سلطان مهمت دوم، ساخته شد. اين بازار در ابتدا با ستون‌هاي قدرتمند وآجر و چوب ساخته شده بود و فقط كالاهايي ازجمله جواهرات و منسوجات در آن به فروش مي‌رسيد.
" شهرت يافت.SandalBedesten" چند سال بعد از آن، سلطان مهمت دستور ساخت بازار بزرگ سرپوشيده ديگري را داد كه به نام اين بازاربرگرفته از نوعي نخ به رنگ چوب صندل بود كه در شهر بورسا بافته مي‌شد. بعد از ساخت آن كم كم فروشندگان ديگر مغازه‌هاي خود را در اطراف بازار برپا كردند و اين چنين بود كه بازر بزرگ استانبول شكل گرفت و تجارت در آنجا رنگ تازه‌اي به خود ديد. در اوايل قرن هفدهم اين بازار به تكامل رسيده و به يك قطب تجاري تبديل شد. درسفر به تركيه با تور ارزان استانبول خواهيد ديد كه بازار بزرگ متشكل از دو ساختمان در نزديكي يگديگر ساخته شده كه فضاي خالي ميان آن با مغازه‌هاي مسقف مختلف پر شده است. اين بازار با دو رديف چهارتايي ستون سنگي با گنبد‌هاي آجري ميان آن ساخته شده است. نورگيري اين بازار از طريق پنجره‌هاي مستطيل شكلي است كه در سقف ها تعبيه شده و به همين دليل ساعات مشخصي در طول روز را فعاليت مي‌كنند. اين بازار اكنون با 61 خيابان و 300 مغازه يكي از بزرگترين و قديمي‌ترين بازارهاي سرپوشيده در استانبول و دنيا مي‌باشد .

 

استانبول | تور استانبول | تور ارزان استانبول |  قیمت هتل های استانبول
استانبول | تور استانبول | تور ارزان استانبول | بازار استانبول


خريد‌ در بازار بزرگ استانبول

 

در تور استانبول گردشگران با هر سبك و سليقه‌اي مي‌توانند از اين بازار ديدن كرده و هرچه كه بخواهند از شير مرغ تا جون آدميزاد از قبيل وسايل تزئيني، بشقاب ها، انواع بافت ها، عتيقه جات، انواع صنايع دستي، چرم، ادويه، جواهر و زيور آلات، كيف و كفش، پوشاك، طراحي روي شيشه، ميناكاري، وغيره .... را از اين بازار خريداري نمايند و از غذاها و نوشيدني‌هاي مختلف و همچنين يك فنجان قهوه ترك لذيذ دررستوران وكافه‌هاي اطراف اين بازار نوش‌جان نمايند. در آنجا شما مي‌توانيد بهترين سوغاتي‌ها را با قيمت مناسب و كيفيت و تنوع بالايي تهيه كنيد.
در اين بازار بايد قبل از پرداخت هزينه چيزي كه دوست داريد، با فروشندگان چانه بزنيد زيرا در ابتدا ممكن است آنان قيمت را تا دوبرابر قيمت اصلي بالاتر بگويند پس شما عزيزان در تور ارزان استانبول مي‌توانيد قيمت اجناس را تا 50 درصد پايين‌تر بياوريد.مسافران تور استانبول قبل از وارد شدن به اين بازار بسيار بزگ مي‌توانند نقشه آن را تهيه و موقيت خود را درطول مدت خريدشان بدانيد.
گردشگران عزيز در تور ارزان استانبول مي‌توانند بعد از اتمام خريد هايشان در بازار از دو مكان تاريخي به نام مسجد سلطان احمد و مسجد اياسوفيا كه يكي از بزرگترين مسجد‌هاي كشور تركيه مي‌باشد و در نزديكي بازار بزرگ واقع شده، ديدن كنند.

 

ساعت كار بازار بزرگ استانبول


در تور استانبول شما عزيزان مي‌توانيد به جز يكشنبه‌ها و اعياد و جشن‌هاي خاص از ساعت 9 صبح الي 8 بعد از ظهر خريدهايتان را انجام دهيد. بازار در روز اول عيد فطر و عيد قربان كه دو تعطيلي مهم كشور تركيه محسوب مي‌گردد باز نمي‌باشد.


دسترسي به بازار برگ استانبول

 

استانبول | تور استانبول | تور ارزان استانبول |  خرید در استانبول
استانبول | تور استانبول | تور ارزان استانبول | خرید در استانبول


گرند بازار در منطقه بيازيت و نزديك ميدان بايزيد واقع شده ومسافران تور استانبول كه درنزديكي منطقه امينون، تكسيم،‌ سلطان احمد و بي‌اغلو اقامت دارند مي‌توانند پياده به اين بازار دسترسي داشته باشند. همچنين با گوگل مپ مي‌توانيد بهترين مسيرها را با وسايل نفليه عمومي پيدا كنيد.
اگر محل اقامتتان در تور ارزان استانبول دورتر از بازار بزرگ است با خط( تي يك) ترموا كه در مسيرش از سلطان احمد و بازار بزرگ عبور مي‌كند و از نظر هزينه مقرون به صرفه است، مي‌توانيد به راحتي به آنجا دسترسي داشته باشيد.
بهترين راه براي كاهش هزينه‌هاي سفر در تور استانبول، استفاده از وسايل نقليه عمومي از جمله مترو و اتوبوس يا استانبول كارت است كه با كمترين هزينه بيشترين جاهاي ديدني تور استانبول را مي‌توانيد ببينيد.

ديگر مراكز خريد استانبول

 

مرکز خرید در استانبول | تور استانبول
مرکز خرید در استانبول | تور استانبول


مركز خريد اليويوم:


با تور ارزان استانبول سري به اين مركز خريد بزنيد و اجناسي كه فصل آن تمام شده و يا از دايره مد در حال خارج شدن هستند را از اين مركز با قيمت پايين‌تري تهيه كنيد.
بازار ادويه:
بازار سنتي و سرپوشيده‌ ايست كه علاوه بر انواع ادويه‌جات كه بوي خوش آن سراسر بازار را معطر كرده، انواع صنايع دستي و ظروف سراميكي منقوش شده به چشم مي‌خورد.
مركز خريدجواهر در منطقه شيشلي:
بزرگترين مركز خريد در جهان با چندين رستوران و فست فودهاي معروف از جمله پيتزا هات، برگر كينگ،‌مك دونالدز و كي اف سي و همچنين ماركهاي برند نظير آديداس،‌اسپريت و بنتون و ....
مسافران عزيز در تور ارزان استانبول مي‌توانند علاوه بر ساعت و جواهر، خريدهاي برند خود را در اين مركز بزرگ انجام دهند.

مركز خريد آكمركز:

 

مرکز خرید در استانبول | تور استانبول
مرکز خرید در استانبول | تور استانبول


شامل فروشگاه‌هاي پوشاك زنانه، مردانه، بچه‌گانه، كيف و كفش، عينك، اسباب بازي، لوازم ورزشي، لوازم الكترونيكي و ...... مي‌باشد.
با تور استانبول در اين مركز خريد مي‌توانيد دلار و يورو خود را به راحتي با وجود صرافي در اين مركز خريد تبديل نمايند.