تور مالزی مقصد بسیاری از گردشگران ایرانی و غیر ایرانی است. وجود تکنولوژی و بالا بودن فرهنگ مردم در مالزی، ساحلی بودن مالزی، آب و هوای مناسب و طبیعت بکر، مکان های تاریخی از دلایل سفر مسافران به مالزی است. مالزی دارای اقوام مختلفی هستند و شما از مردمان هندی، چینی و ... را در مالزی مشاهده می کنید. قیمت کارگر در مالزی ارزان است و همین دلیل بر سرمایه گذاری های انبوع در مالزی شده است. شرکت هایی همچون سونی در مالزی فعالیت دارند. شرکت خودرو سازی پروتون در مالزی فعالیت دارد. تحصیلات در مالزی در سطح خوبی است و تحقیقات نشان داده تحصیلات بر کم کردن جرائم تاثیر مستقیم دارد. مالزی کشوری مسلمان است ولی شما از نظر پوشش محدودیتی ندارید البته به شما پیشنهاد می کنم به مردم مالزی احترام بگذارید و لباس معمولی بپوشید. شهر کوالالامپور توریستی ترین شهر مالزی است و خوب قیمت بالای خدمات در کوالالامپور عادی است. هزینه هتل در  تورمالزی بسیار ارزان تر از همپایان غربی است. یعنی شما با رزرو هتل 5 ستاره تاپ، هزینه هتل 3 ستاره در پاریس را پرداخت می کنید. اگر برای تجارت به مالزی می روید در فصل گرم اقدام به سفر به مالزی کنید تا هم پرواز هم هتل هزینه کمتری برای شما در برگیرد. در کوالالامپور نگران حمل و نقل و غذا نباشید. سیستم حمل و نقل عمومی در مالزی بسیار گسترده است و شما مسافران نیز می توانید سی تی کارت را در فرودگاه یا ترمینال ها دریافت کنید تا هزینه کمتری پرداخت کنید. غذاهای کوالالامپور همانند غذا ها در تور ارزان تایلند است. در ارزان تور غذاهای مالزی برای شما معرفی شده است. مواد تهیه غذا را مطالعه کنید تا از حدود مزه غذا با خبر شوید. مردم مالزی مردمانی با رفتار های دوستانه هستند شما می توانید با مردم ارتباط بر قرار کنید و از راهنمایی بومیان مالزی استفاده  کنید. تور ارزان مالزی نسبت به هزینه پرداختی مسافر بسیار دیدنی است و شما از سفر با تور ارزان مالزی و تور ارزان تایلند دلسرد نمی شوید. همچنین در صفحه های بلاگ ارزان تور راجب بر پایی ماه عسل در مالزی برای شما نوشتیم که بسیار برای عروس و داماد های جوان به صرفه است. هم اکنون ما با شهری که کمتر به شما معرفی شده در خدمت شما هستیم تا از جاذبه های مالزی بیشتر لذت ببرید. شما می توانید قبل از تور ارزان مالزی در سایت ویکیپدیا اطلاعات سیاسی و جغرافیایی مناسبی از مالزی بدست بیاورید.

 


تور مالزی | تور ارزان مالزی | تور پوتوجایا
تور مالزی | تور ارزان مالزی | تور پوتوجایا

 

 

پورتراجایا در تور مالزی

شهری توسعه یافته در زمینه گردشگری در مالزی است. البته قدرت پایتخت را ندارد ولی حرف های زیادی برای گفتن دارد. هتل های نوساز، مردم خون گرم، هزینه هایی پایین تر از کوالالامپور از مزایایی شهر پورتر اجایا است. برخی سفر به پورتاجایا را از کوالالامپور بهتر می دانند.

 

آب وهوا در پوتراجایا تور مالزی

اب و هوای پوتراجایا نسبت به کوالالامپور گرمتر است و شما می توانید اب وهوا استوایی را در تور مالزی تجربه کنید. رطوبت هوا بسیار بالا است و حدود 70 در صد در سال است. بارندگی در حدود 3500 میلی متر است که بارش بالایی است. بارش در مازندران ایران در محدوده 1500 تا 2500 میلی متر است. اب و هوایی استوایی شما را برای داشتن پوشش راحت کمک می کند. اغلب مردم در پوتراجایا اغلب در عصر و شب به گشت وگذار می روند. اوج گرما در پرتواجایا به عات داشتن گونه های زیاد گیاهی در محدوده 24 تا 34 درجه سانتی گراد است. تمام خودرو ها و هتل ها و مراکز تفریحی و مراکز تجاری دارای سیستم تهویه مناسب هستند.

 

راهنمای خرید در پوتراجاتا در تور ارزان مالزی

سفر به پوتراجاتا سفری بسیار خاص است. زیرا کمتر کسی حتی اسم پوتراجاتا را می شناسد. خرید کردن در پوتراجاتا بسیار ارزان تر از پایتخت است. سوغاتی اصلی که شما در پوتراجاتا می توانید خرید کنید پوشاک است. بهترین مرکز خرید پرتواجاتا آلماندا است که از اغلب برند های پوشاک جهان را در خود جای داده است و لباس های بسیار شیک و ارزان را به راحتی می توانید تهیه کنید. آلماندرا دارای فود لند است (به مراکز غذایی غذایی در فروشگاه ها و تفرحگاه ها می گویند) قهوه خوردن در کافه های الماندرا بسیار جذاب است. از ادویه جات شرق اسیا تهیه کنید و لذت ببرید. برخی از این نوع ادویه ها حتی در تور ارزان دبی نیز پیدا نمی شود. اود های مخصوص شرق اسیا و بالن ارزو از دیگر سوغاتی های شهر پوترجایا است.

 

رستوران های پوترجایا

رستوران های زیادی در پوتر جایا وجود دارد. شما می توانید در تور مالزی با بومیان به راحتی ارتباط برقرار کنید.  شما در هر جایی غذا می خورید از سلامت غذا خیالتان راحت باشد. کافه پالم و غذا خوری تاسیک و رستوران دره سیاه از محبوب ترین برند های رستورانی در پوترجایا است. غذاهای حلال به راحتی در رستوران ها یافت می شود. از سوشی و غذاهای برنجی مالزی استفاده کنید. طعم اغلب غذاهای مالزیایی کمی تند است. به رستوران های که غذای تایلندی دارند بروید. ذائقه تایلندی به ما ایرانیان بسیار نزدیک است. رستوران تاسیک ساحلی است و تجربه غذا خوری در رستوران تاسیک بسیار عاشقانه است. شما می توانید از کباب های این رستوران لذت ببرید. در پوترجایا غذاهایی خیابانی نیز جایگاه خواصی دارند. اگر غذای خاصی را مد نظر ندارید از میان وعده و غذاهای خیابانی استفاده کنید. یکی از غذاهای خیابانی مجبوب در مالزی موز به صورت پخته شده است همانند لبو فروش های خودمان در ایران.

 

تور مالزی | تور ارزان مالزی | تور پوتوجایا
تور مالزی | تور ارزان مالزی | تور پوتوجایا

 

تفریحات در پوترجایا در تور مالزی

 

پیاده روی در پوتراجایا بسیار جذاب است. شما می توانید در یک شهر استوایی و زیبا بسیار راحت قدم بزنید. درختان استوایی در جنگل های اطراف پوتراجایا بسیار جذاب است و قدمت برخی از درختان به دوران ژوراسیک برمی گردد. (دوران دایناسور ها) . یکی از مقدس ترین درختان پوتر اجایا درخت جینکوبیو است که به معنی درخت پادشاه است. این درخت مقدس بوده و همچون بید مجنون خودمان در مکان های مقدس به فراوانی دیده می شود. شما حتی سوپ جینکو را بخورید. سوپ جینکو دارای خاصیت زد الزامیمری است. شما کشتی های لوکس زیادی را برای اجاره در اختیار دارید تا در دریاچه های استوایی پوتراجایا به تفریح بپردازید. امکانات قایق های تفریحی با هم متفاوت است و هر کدام زیبایی خاص خود را دارد. شما منظره هایی را می بینید که فقط در برنامه هایی راز بقا دیده اید. برای دانشمندان و محقیق بهترین جا برای مطالعات زنتیکی و رشد در مرکز گیاهشناسی مالزی در پوتراجایا است. اغلب گیاهان گرمسیری و میوه های گرمسیری در پوتراجایا قابل مشاهده است. زندگی اجتماعی میمون ها بسیار دیدنی و شگفت انگیز است. صدای پرندگان خستگی شما را در سفر از بین میرود. از هتل های لوج استفاده کنید. ارزان ترین هتل های لوج در پوتراجایا هستند که دست کمی از هتل های لوج در کنیا ندارند. در تور ارزان مالزی به منطقه شگفت انگیز پوتراجایا بروید و سفر خود را خاص تر از همیشه دنبال کنید. از تالاب پوتراجایا هم دیدن کنید، این دریاچه مصنوعی، اولین دریاچه مصنوعی جهان است و شما می توانید در آن قایق سواری کنید. دوربین خود را همراه داشته باشید. کفش راحت بپوشید. با انرژی از اتفاق های اطرافتان لذت ببرید.

 

اقامت در پوتراجایا در تور مالزی

شما می توانید از خانه های محلی، مهمان سراها، هتل ها و لوج هتل ها در تور مالزی استقاده کنید. البته پیشنهاد من حداقل برای بک شب اقامت در لوج هستش. درسته کیفیت لوج در سویس و کانادا را ندارد ولی از نظر منظر چیزی کم ندارد و خوب هزینه هتل بسیار پایین است. شما همچپنین به شهر کلاتان بروید و در آنجا هتل های زیادی وجود دارند. هتل ها در پوتراجایا اغلب نوساز هستند و انتظار زیادی نباید از آنها داشت. از نظر تمیزی از هتل های 2 و3 ستاره استانبول بهتر هستند. هتل ها بسیار زیاد هستند. امکانات هتل ها بسیار استاندارد بوده و از تکنولوژی برای خدمات دهی به شما عزیزان استفاده می کنند. مهم ترین هتل های پوتراجایا هتل سوری، هتل رادیل و لوج شیشه ای کوتا می باشد.

 

 

ارزان تور را همراهی کنید تا از اطلاعات سفر دقیق و معتبر در مورد مراکز دیدنی تفریحی، تاریخی، هتل و رستوران های مالزی و تور ارزان مالزی بدست آورید. ما هوای شما را در سفر خواهیم داشت.