محله سلطان احمد را در تور استانیول بهتر بشناسید

 

تور استانبول | تور ارزان استانبول
تور استانبول | تور ارزان استانبول


استانبول مقصد سفر ایرانیان زیادی است به طوری که شما در تور استانبول ایرانیان زیادی را مشاهده می کنید. سلطان احمد یک محله تاریخی پر رمز راز در استانبول است و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.
در تور ارزان استانبول حتما از محله سلطان احمد بازدید کنید. محله سلطان احمد به تنهایی همانند شهر گردشگری می باشد و تمام نیاز های سفر شما را براورده می کند.
محله سلطان احمد بسیار تاریخی است و برای ثبت خاطرات شما بسیار جذاب است. در تور استانبول شما با اقامت در سلطان احمد می توانید با تاریخ استانبول اشنایی بهتری پیدا کنید همچنین حمل ونقل در محله سلطان احمد از طریق مترو و انواع تاکسی به راحتی انجام می شود. هتل های سلطان احمد از قیمت های مناسب تری نسبت به تکسیم برخوردار هستند. توجه داشته باشید هزینه حمل و نقل و زمان حمل و نقل را در برنامه سفر خود بگنجانید. اگر در سلطان احمد اقامت دارید بدون شک حداقل یک روز از تور خود را در محله سلطان احمد به سر می برید.


مسجد ایاصوفیه و تور استانبول


مسجد زیبا و تاریخی اباصوفیه در تور استانبول بسیار شگفت انگیز است. تاریخ ساخت مسجد ایا صوفیه متعلق به دوران امپراطوری رم است، معماری مسجد بسیار شگفت انگیز است به طوری که برای معرفی استانبول از عکس های مسجد ایاصوفیه استفاده می شود. گنبد های بزرگ و چندین گنبد کوچک با کاشی کاری طلایی از مشخصه های مسجد ایاصوفیه است.


مسجد سلطان احمد و تور استانبول


مسجد سلطان احمد یا مسجد ابی با معماری شگفت انگیز استا اغا شاگرد سنان اغا به رنگ فیروزه ای و شیشه ای برای عکس های یادگاری و بررسی فرهنگی استانبول در تور اسنانبول بسیار جذاب است. گفته می شود مسجد ابی در تقابل با مسجد ایا صوفیه ساخته شده است. این مسجد به دستور سلطان احمد ساخته شده است و سالانه برای ترمیم و بازسازی آن تلاش می شود. در پشت مسجد مسجد بازار آراستا وجود دارد که به فروش صنایع دستی مشهور است.

میدان هیپودروم و تور استانبول


میدان هیپودروم از میدان های مهم محله سلطان احمد است که گردشگران در تور استانبول از آن دیدن می کنند. در گذشته ارابه های اسب در این میدان به مسابقه دادن می پرداختند. حتی نشیمن گاه تماشا چیان نیز در میدان وجود دارد. مجسمه های نمادین تاریخی میدان هیپودرم در حال حاضر در کشور ایتالیا است و پس از جنگ به غنیمت گرفته شده است.
از دیگر زیبایی های میدان ارابه رانی می توان به موزه هنر های ترکی و اسلامی استانبول اشاره کرد. معمار معروف ترکی سنان به دستور ابراهیم پاشا این قصر را برای خانواده خواهر خود ساخت. اثار این موزه زیبا از قرن 5 تا 200 سال پیش است و در آن اثار ایرانی هم وجود دارد.

مسجد ایاصوفیه کوچک در تور استانبول


مسجد ایا صوفیه کوچک در واقع کلیسایی باستانی با قدمت بیش از 1000 ساله است که با بازسازی مجدد حسین اغا به مسجد تبدیل شده است. معماری کلیسا بسیار جذاب است و نظر شما را جلب می کند و شباهت ظاهری زیادی با مسجد ایا صوفیه دارد.

مسجد سوکولو محمد پاشا


محله سلطان احمد سرشار از مسجد های تاریخی فراوانی است. مسجد سوکولو محمد پاشا در زمان پادشاهی محمد پاشا یعنی حدود 800 سال پیش ساخته شده است. سنان معمار سوکولو محمد پاشا سنان است که مسجد های زیادی را در استانبول بنا کرده است.


پارک گول هانی


پارک های زیادی در استانبول و محله سلطان احمد وجود دارند. پارک گول هانی از بهترین پارک های محله سلطان احمد است. موقعیت مکانی مناسب از دلایل برجسته گی پارک گول هانی است به طوری که پارک در امتداد تنگه بسفر است. البته بومیان محله سلطان احمد بسفر را بوسفر تلفظ می کنند. موزه دستاورد های اسلامی نیز در پارک منتظر دیدگاه جدید شما نسبت به اسلام است. در این موزه سمپلی از اثر دانشمندان و بزرگان اسلام در زمینه های مختلف یافت می شود.
موزه باستان شناسی
شاید برای شما هم جالب باشد این موزه از موزه های مطرح جهان است و در آن انواع عتیقه ها و غنائم جنگی دولت عثمانی نگهداری می شود. ایم موزه بالای 100 سال پیشینه دارد و شمایلی از بهترین نوع تمدن های قبلی در ترکیه است. در تور استانبول خود از قصر توپکاپی و موزه باستان شناسی دیدن فرمایید. تابوت اسکندر شاه نیز در این موزه است.


موزه موزاییک


در محله تاریخی سلطان احمد موزه های زیادی وجود دارند که هر کدم نقطه برجسته از خود را به نمایش می گذارند. شما در سایت تریپ ادوایز از نوع موزه ها و نظر مخاطبین و گردشگران را در مورد موزه مطالعه می کنید. موزه موزاییک در ابتدا در قرن 6 اقامتگاه اشرافی امپراطوری اولیه روم باستان بوده است. بازدید از این مکان مجلل و تاریخی بسیار جذاب است. این موزه با طراح مجسمه هایی با روکش موزاییک زیبایی خود را تکمیل کرده است. در تور استانبول خود از موزه موزاییک بازدید کنید.

حمام ایاصوفیه خرم سلطان


حمام ایاصوفیه با معماری شگفت انگیز سنان در زمان حکومت سلطان سلمان ساخته شد. حمام مجلل خرم سلطان در سال 2010 بازسازی و بازگشایی شد. حمام خرم سلطان یکی از برجسته ترین نقاط تاریخی محله سلطان احمد است و در آن فیلم های سینمایی زیادی ضبط شده است.

حمام گدیک پاشا


اگر در هاستل اقامت دارید یا هتل شما حمام مناسبی ندارد می توانید به حمام عمومی گدیک بروید. این حمام زنانه و مردانه است و از قیمت مناسبی برخوردار است.

حمام سلیمانیه


حمام سلیمانیه در تور ارزان استانبول مختلط است. این حمام برای زوج ها و خانواده ها طراحی شده است و افراد مجرد حق حضور در این حمام را ندارند. فرهنگ مردم استانبول در حمام سلیمانیه کاملا ملموس است. شما می توانید در قسمت جاذبه های گردشگری  از دیگر جاذبه های تور استانبول مطلع شوید.

خرید در محله سلطان احمد

 

تور استانبول | تور ارزان استانبول | خرید در استانبول
تور استانبول | تور ارزان استانبول | خرید در استانبول


شما در تور استانبول شاهد فروشگاه های زیادی در منطقه سلطان احمد هستید. گالری های هنری زیادی در محله سلطان احمد فعالیت می کنند و به ارائه محصولات صنایع دستی مشغول هستند. ترکیه در صنعت پوشاک و کیف و کفش حرف های زیادی برای گفتن دارد و اغلب مردم در تور ارزان استانبول از خرید در استانبول راضی هستند. خرید در محله سلطان احمد کمی گران تر از تکسیم است ولی کیفیت اجناس در بازار بسیار بهتر است. از مراکز محبوب خرید در محله سلطان احمد می توان به بازار بزرگ سلطان احمد اشاره کرد. این بازار تاریخی دارای قسمت های مختلفی است و شما در هر قسمت که مورد علاقه شماست کالاهایی مربوط به همان قسمت را مشاهده می کنید و به خرید کردن می پردازید. بازار آراستا در پشت مسجد ابی به فروش محصولات و صنایع دستی بسیار جذاب است. قیمت های بازار اراستا مناسب است. مرکز خرید هیستوریا اولین مرکز خرید مدرن در محله سنتی سلطان احمد است. امکانات رفاهی مرکز خرید هیستوریا برند های زیادی را در خود جای داده است. غذا خوری و کافه و سینما و محل بازی کودکان از جمله امکانات مرکز خرید هیستوریا ست.
گالری های هنری محله سلطان احمد را از دست ندهید. گالری کوکون به فروش فرش ها و وسایل تزیینی لوکس پرداخته است. گالری قیصریه بهترین کتاب فروشی شهر استانبول است، گالری آیدین به فروش فرش های آنتیک وقدیمی مشغول است. فرش های ایرانی نیز در این فروشگاه وجود دارد.

رستوران های محله سلطان احمد در تور استانبول


غذاهای استانبول به ذائقه ایرانی بسیار نزدیک است و شما در هر رستورانی در محله قدیمی سلطان احمد غذایی منسب را برای هر سلیقه ای پیذا میکنید. کوفته پزی سلطان احمد را از دست ندهید قیمت مناسب و کیفیت بالای غذا از خصوصیات مطرح این رستوران است. اگر از دیدن مناظر هنگام صرف غذا لذت می برید رستوران چشمه را با قیمت مناسب امتحان کنید. اگر در تور ارزان استانبول هستید حتما از رستوران ارزان دوی دوی استفاده کنید کباب های این رستوران شگفت انگیز است. اگر کرد یا عرب هستید از رستوران خراسانی محله سلطان احمد استفاده کنید. قیمت هایی منو رستوران خراسانی با توجه به کیفیت آن بسیار منطقی است. رستوران خراسانی ویو مناسبی از مکان های تاریخی محله سلطان احمد دارد. رستوران بعدی رستوران موزاییک است. منو این رستوران بسیار کامل است . رستوران موزاییک در خانه بازسازی شده متعلق به 200 سال پیش بنا شده است. اگر به غذاهای دریایی علاقه دارید رستوران گریتلی را به شما پیشنهاد می کنیم، قیمت غذا در رستوران گریتلی کمی بالاست و جزو رستوران های لوکس منطقه به شمار می آید. اگر به رستوران های ارگانیک علاقه دارید رستوران فصل ها بهترین گزینه برای شما  در تور استانبول است. اطلاعات بیشتر در مورد سلطان احمد در تور استانبول را اینجا دنبال کنید. 

اقامت در محله سلطان احمد در تور استانبول

 

تور استانبول | تور ارزان استانبول | هتل های استانبول
تور استانبول | تور ارزان استانبول | هتل های استانبول


استانبول با گردشگران زیادی دارد و زیر ساخت های گردشگری در محله سلطان احمد بسیار مناسب است. معمولا قیمت هتل در محله سلطان احمد نسبت به محله تکسیم پایین تر است. اگر به تاریخ استانبول علاقه دارید در محله سلطان احمد اقامت داشته باشید. از هتل های مطرح سلطان احمد می توان به هتل اسانس با معماری رومی عثمانی اشاره کرد که با قیمت مناسب در تور ارزان استانبول برای شما خدمت رسانی میکند از دیگر هتل های ارزان محله سلطان احمد به هتل هاندران مراجعه کنید. هتل هاندران با غذاهای خانگی خود معروف است و معماری تاریخی و نزدیکی به مراکز تاریخی از نقاط مثبت هتل هاندران است.
هتل آلرز در نزدیکی میدان ارابه رانی در استانبول گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. قیمت این هتل در رنج متوسط است. هتل آرمادا با دید دریا و شهر منتظر شما در تور استانبول است. قیمت هتل ارمادا در رنج متوسط است.
اگر در تور استانبول به دنبال اقامتی لوکس در محله سلطان احمد هستید پیشنهاد تیم ارزان تور به شما هتل چهار فصل سلطان احمد و هتل جلال سلطان است. بام سبز، رستوران لوکس، اقامتی اسوده را در این هتل ها به ارمغان می اورد.
تیم ارزان تور همواره همراه شماست تا در تور استانبول سفری خاطره انگیز را در دفتر خاطرات شما ثبت کند. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری از تور ارزان استانبول دارید حتما به بلاگ سایت ارزان تور سری بزنید.