شهر استانبول شهر کاخ های پادشاهی

 

کاخ تور استانبول | تور ارزان استانبول
کاخ تور استانبول | تور ارزان استانبول


شهر استانبول به لحاظ وجود مكان هاي تفريحي و تاريخي و همچنين مراكز خريد متنوع و مدرن درتور ارزان استانبول به يكي از مقاصد توريستي و گردشگري پرطرفدار تبديل شده است. وقتي همراه تور ارزان استانبول در كوچه و خيابانهاي شهر قدم ميزنيد، كاخ‌ها و عمارت‌هاي باشكوه قديمي را مي‌بينيد كه از زمان دو امپراتوري قدرتمند روم و عثماني برجاي مانده است، زيرا كشور استانبول به مدت 1600 سال پايتخت اين دو امپراتوري بزرگ و قدرتمند بوده است. بسياري از كاخ‌هايي كه از زمان امپراتوري روم برجاي مانده، يا تخريب شده‌اند يا بر روي آنها عمارت هاي ديگري ساخته شده است.

 

جاذبه های استانبول | تور استانبول | تور ارزان اسنانبول
جاذبه های استانبول | تور استانبول | تور ارزان اسنانبول

 

كاخ دلمه باغچه (Dolmabahce Palace) در تور استانبول


در بين ديگر جاذبه‌هاي تاريخي و ديدني در تور استانبول، كاخ دلمه باغچه داراي شهرت بسزايي مي‌باشد.
قصري باشكوه با مساحتي تقريبا 45 هزارمتر واقع در قسمت اروپايي تنگه بسفر واقع شده است. بين سالهاي 1843 و 1856 اين قصر زيبا به دستور سي و يكمين پادشاه عثماني به نام سلطان عبدالمجيد يكم ساخته شد و ملكه ويكتوريا اول چلچراغي بلوري كه با 750 حباب و وزني تقريبا معادل 4.5 تن ساخته شده بود را به پادشاه عثماني هديه كردند كه اكنون در اين قصر نصب شده است. در آن زمان اين كاخ مركز اداري امپراتوري بزرگ عثماني بود. در تور استانبول مي‌توان به وضوح تاثير تزيينات و دكوراسيون اروپايي را در زمان امپراتوري عثماني مشاهده كرد. ساخت اين كاخ تركيبي است از سبك هاي روكوكو،‌ نلو كلاسيك، باروك و آلمان‌هاي عثماني. به طوريكه در ساخت اين بناي عظيم تقريبا 14 تن ورق طلا استفاده شده و به اين منظور يكي از لوكس ترين كاخ هاي زماه عثماني به حساب مي‌آيد. داخل اين كاخ به سبك فرانسوي با شمعدان هاي بسيار زيبا ، شومينه‌ها و چلچراغ هاي بزگ مزين شده و فضاي بيروني آن از اطراف حوض و فواره‌ها گرفته تا باغچه‌ها،‌ تمامي پوشيده از گلهاي رنگارنگ مي‌باشد. اسطبل ،آشپزخانه سلطنتي، اتاق وليعهدان،‌ پادگان،‌ آسياب آرد، توليدي شيشه،‌ گلخانه، ‌كارگاه فرش و برج ساعت از ديگر قسمتهايي است كه در اين كاخ وجود دارد. كاخ زيباي دلمه باغچه از 285 اتاق،‌43 سرسرا و شش حمام تركي ساخته شده است فرفی نمیکتد شما از تور ارزان استانیول یا تور استانیول استفاده می کنید حتما از این جاذبه گردشگری فاخز دیدن فرمایید.
اين كاخ بزرگ متشكل از سه بخش اصلي به نام آپارتمان اداري، سرسراي تشريفات و حرمسراي امپراتوري مي‌باشد.
يكي از ارجع‌ترين قسمت كاخ دلمه باغچه كه در آن زمان مركز اداري اصلي امپراتوري عثماني بود آپارتمانهاي اداري است كه با يك سرسراي بزرگ و راهرويي كريستالي و تزيينات چشم‌گيري مزين شده بود. به همراه تور ارزان استانبول گردشگران عزيز خواهند ديد كه بزرگترين تالار دركاخ دلمه باغچه با ارتفاعي بيش از 2000 متر مربع كاخ دلمه باغچه استانبول است. ارتفاع سقف اين سرسرا به 36 متر مي‌رسد كه يك فرش هركه و چلچراغي كه ملكه ويكتوريا اول به پادشاه هديه داده بود در اين قسمت به چشم مي‌خورد. درسرسراي تشريفات كاخ مراسم تبريك و جلسات مهم سياسي برگذارمي‌شد. در طبقه فوقاني سرسرا گالري وجود دارد كه در زمان مراسم‌هاي مذهبي مورد استفاده سفيران خارجي قرار مي‌گرفت. در قسمتي از سرسرا راهرويي وجود دارد كه آن را به حرمسراي امپراطوري متصل مي‌كند كه اتاق ملكه مادر،‌ همسران صاحب منصبان و سوگلي‌هاي پادشاه و اتاق‌هايي كه مختص آموزش فرزندان سلطان بود در اين قسمت مي‌باشد كه توسط نگهبانان آن زمان محافظت مي‌شد.
مسافران محترم تور استانبول مي‌توانند در كاخ دلمه باغچه از موزه ساعت،‌ موسيقي و مجموعه كاخ ها ديدن فرمايند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این کاخ و دیگر جاذبه های گردشگری تور استانبول کلیک  کنید
جالب است در تور ارزان استانبول بدانيد كه در زمان آتاترك تمامي كاخها مورد مرمت و به عنوان موزه مورد بازديد عموم قرار گرفت. از بين تمامي كاخ‌هاي استانبول تنها كاخ دلمه باغچه به عنوان كاخ رياست جمهوري انتخاب شد.
گردشگران تور استانبول تمامي ساعت‌هاي موجود در كاخ دلمه باغچه را مشاهده مي‌كنند كه برروي 09:05 متوقف شده‌اند و اين زماني را كه آتاترك چشم از جهان فروبست را نشان مي‌دهد.
براي ديدن كليه قسمت‌هاي اين باغ بايد حدود 2 ساعت وقت بگذاريد. كاخ دلمه باغچه درمتطقه بشكتاش قسمت اروپايي استانبول و در خيابان دلمه باغچه واقع شده است. بازديد از اين كاخ همه روزه بجز روزهاي دوشنبه و پنج شنبه از ساعت 9 صبح الي 4 بعد از ظهر براي عموم و مسافران تور ارزان استانبول باز مي‌باشد.
در ادامه اين مطلب شما گردشگران تور استانبول را با ديگر كاخ‌هاي معروف دوره عثماني در شهر زيباي استانبول آشنا خواهيم كرد.

 

استانبول گردی
استانبول گردی

كاخ توپكاپي


يكي از بزرگترين كاخ هاي استانبول كه به دستور سلطان محمد دوم در سال‌هاي 1466 تا 1478 برروي تپه اي در شبه جزيره در استانبول ساخته شده است. اين كاخ داراي 4 حياط اصلي و ساختمان‌هاي متعدد كوچك و بزرگ كه محل اقامت 4000 نفر بوده تشكيل شده است. كاخ توپكاپي اقامتگاه سلاطين عثماني و محل برگزاري مسابقات و تفريحات سلطنتي در 400 صد سال به حساب مي‌آمد.

 


كاخ بيلربي

 

در ابتدا اين كاخ مورد استفاده فرماندار آناتولي بود اما بعد‌ها به شكل كاخ معروف دلمه باغچه بازسازي و به عنوان كاخ سلطنتي مورد استفاده قرارگرفت و داراي دو طبقه با دو بخش مردانه و زنانه، 26 اتاق و 6 اتاق پذيرايي مي‌باشد.


كاخ جيراگان

مکان های گردشگری تور استانبول
مکان های گردشگری تور استانبول

يكي از هتلهاي لوكس ساحلي در استانبول كه در زمان عثماني كاخ مجللي محسوب مي‌شد كاخ جيراكان است. جيراگان يكي از 15 هتل گران قيمت در دنيا محسوب مي‌شود. اين هتل با سقفي از جنس چوب و ديواره هاي مرمري رنگارنگ، با پلي زيبا به كاخ ييلديز متصل شده است و مسافران لوكس در تور استانبول مي‌توانند با رزرو اين هتل شبي به يادماندني را تجربه كنند. همچنین اگر می خواهید تفاوت تور استانیول زا با تور ارزان استانبول بدانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید