شهر بانكوك  - تور تایلند

 

معابد تور تایلند | معابد تور  ارزان تایلند
معابد تور تایلند | معابد تور ارزان تایلند


شهر فرشتگان نام ديگر شهر بانكوك در بين گردشگران تور ارزان تايلند مي‌باشد.در اين بخش قصد داريم يكي از معروفترين معابد شهر بانكوك را در تور تایلند بانكوك به شما مسافران عزيز معرفي كنيم.يكي از شهر‌هاي پرجنب و جوش آسيايي، شهربزرگ بانكوك مي‌باشد. اين شهر با وجود 75 خط هوايي و فرودگاه بين المللي بسيار مدرن در تمام فصول پذيراي گردشگران تور تايلند از سراسر كشورهاي اروپايي، آسيايي و آمريكايي مي باشد، به همين منظور هتل‌هاي لوكس و مراكز خريد مدرن به وفور در اين شهر به چشم مي‌خورد.اين شهر با مساحتي حدودا 1500 كيلومتر مربع، جمعيتي تقريبا بالغ بر10 ميليون نفر را در خود جاي داده است. اختلاف ساعت بانكوك 03:30 جلوتر از ايران و07:00 جلوتر از گرينويچ مي‌باشد. شهر بانكوك به همراه جزيره پوكت ، سامويي وهواهين مكان مناسبي براي تفريح و استراحتگاه خانواده ‌ها در تور ارزان تايلند است.
با گردش همراه تور تايلند در شهر بانكوك، ديگر نگران هزينه و صرف غذا نباشيد به اين دليل كه مردم بانكوك علاقه زيادي به غذا خوردن دارند بو شما مي‌توانيد انواع رستورانها و بسياري از غذاهاي لذيذي را كه در گوشه و كنار خيابان‌ها سرو مي‌شود را بينيد و از طعم بي‌نظير آنها لذت ببريد.
در تور ارزان تايلند، شهر فرشتگان حدودا 400 معبد بودا، بزرگترين مراكز خريد ، و تفريحات متنوعي را در خود جاي داده است. يكي از معروفترين معابد تور تایلند در شهر بانكوك كه هر ساله بازديد كنندگان زيادي را به خود اختصاص داده است معبد بزرگ وات پراکائو مي‌باشد.

 

تور ارزان تایلند | تور شرق آسیا | تور بانکوک | تور تایلند
تور ارزان تایلند | تور شرق آسیا | تور بانکوک | تور تایلند


معبد بزرگ وات پراکائو تورتایلند


معبد بوداي زمردين، مقدس‌ترين معبد و قوي‌ترين نماد مذهبي و سياسي است كه در يكي از ساختمان‌هاي كاخ بزرگ گرند پالاس در تايلند قرار دارد. توريست‌ها و گردشگران تور تایلند بازديد از اين معبد باشكوه را در سفر خود به اين شهر را از دست نمي‌دهند. نماد بوداي زمردين، طبق افسانه هاي قديمي در كشور هندوستان ساخته شده و نماد سعادت و برتري براي آن كشور به شمار مي‌آيد به همين دليل بوداي زمردين براي مردم تايلند قابل اهميت و احترام است. اين معبد به مدت حدودا 150 سال به عنوان خانه پادشاه تايلند و دادگاه سلطنتي و مديران، ادارات دولتي و ضرب سكه بوده است.
بوداي زمردين در قرن هجدهم بعد از چندين جابجايي از قسمت شمالي تايلند (منطقه چيانگ راي) به بانكوك انتقال يافت و بعد از آن به دستور شاه راماي اول در سال 1782-1809 اين معبد ساخته و بودا در آنجا نصب گرديد. بوداي زمردين از جنس سنگ يشم سبز رنگ در حالت ايستاده و با ارتفاع 66 سانتيمتر مي‌باشد. هنگام بازديد از معبد در تور ارزان تايلند، به جز شاه تايلند و جانشينش، هيچ يك ازافراد بازديد كننده اجازه دست زدن به بوداي زمردين را ندارند. در فصل تابستان، زمستان و فصل باران لباس بودا تعويض مي‌گردد كه اين امر يكي از مهمترين مراسم آيين تعويض لباس بوداست كه توسط پادشاه كشورشان انجام مي‌شود و مردمانشان براين باورند كه با اين كار بركت و ثروت به كشورشان مي‌آيد.
خيلي از كشورهايي كه براي ورود به اماكن مقدس‌شان پوشش‌هاي خاصي را رعايت مي‌كنند، در تايلند هم نوعي پوش خاص براي ورود به معابد مقدس‌شان وجود دارد به گونه اي كه آقايان با شلوا‌ر‌هاي بلند و پيراهن آستين دار و كفش و خانم ها با دامن‌هاي بلند وارد اين اماكن مي‌شوند و قبل از ورود به معابد به نشان احترام، كفش ‌هاي خود را درمي‌آورند و در هنگام عبادت هيچ كس پاي خود را در مقابل بودا دراز نميكند به همين دليل افرادي كه پوشش نامناسبي داشته باشند از ورودشان به داخل معبد جلوگيري مي‌شود، لذا اين موارد اطلاعاتي است كه گردشگران تور تايلند بايد براي ورود به اماكن مقدس تايلند بايد رعايت كتتد و از پوشيدن لباس نامناسب مانند شلوارك و دمپايي يا تاپ جدا خودداري نمايند. گردشگران تور ارزان تايلند ميتوانند در تمامي روزهاي هفته از ساعت 08:30 الي 15:30 از اين معبد باشكوه ديدن فرمايند. ديگر معابد پر بازديد كننده در تايلند، معبد وات فو، معبد وات آرون، معبد وات پراتات دويي سوتپ و معبد بوداي ساخته شده از بطري مي‌باشد.

 

معابد تایلند در تور تایلند را بشناسید
معابد تایلند در تور تایلند را بشناسید


معبد وات فو بانكوك تور ارزان تایلند


يكي ديگر از گشت‌هاي شهري در تور ارزان تايلند بازديد از معبد وات فو است كه به بوداي خوابيده با 46 متر شهرت با دارد كه بالا‌ترين جايگاه‌ را به عنوان معبد سلطنتي در بانكوك دارد. اين معبد اولين مركز آموزش عمومي و زادگاه ماساژ سنتي تايلندي شهرت دارد.


معبد وات آرون بانكوك

يكي ديگر از منحصر به ‌فردترين معابد در تور تايلند معبد وات آرون به معناي معبد سپيده دم در كرانه غربي رود چائو فرايا و روبروي رود وافو با منظره‌اي بسيار بي‌نظير كه چشم هر گردشگري را به خود خيره ميكند، ساخته شده است. اين معبد در نزديكي معبد بوداي خوابيده قرارداد و به دليل نزديكي‌شان به يكديگر، گردشگران و توريست‌ها درسفرخود با تورارزان تايلند بعد از اتمام بازديدشان مي‌توانند سوار قايق‌هاي اسكله شوند و به معبد وات فو بروند.


معبد وات پراتات دويي سوتپ


اين معبد در ارتفاع 1070 متري بالاتر از سطح دريا قراردارد. در تور ارزان تايلند، براي رسيدن به اين معبد بايد حدودا 290 پله را بالا برويد تا از منظره زيباي آن لذت ببريد.


معبد بوداي ساخته شده از بطري


با 5/1 ميليون بطري ‌ نوشيدني به رنگ سبز يا قهوه‌اي از دو شركت معروف با نامهاي هينكن هلندي و چانگ تايلندي ساخته شده است كه از آن به عنوان موزاييك براي استفاده پنجره ‌ها حتي سرويس بهداشتي قرار گرفته است که  گردشگران تور تایلند و یا تور ارزان تایلند را به سوی خود فرا می خواند .

 

جاذبه های تور تایلند
جاذبه های تور تایلند