در مورد تور مالزي

 

تور مالزی | در مورد تور مالزی | تور ارزان مالزی
تور مالزی | در مورد تور مالزی | تور ارزان مالزی


يكي از كشورهاي قاره آسيا كه توانسته است با فراهم نمودن امكانات، گردشگران بسياري را به سمت خود جلب كند كشور بسيار زيباي مالزي مي باشد. اين كشور از دو خشكي كاملا مجزا با نام شبه جزيره مالي و بورنئو تشكيل شده. مالزي با طبيعت بسيار زيبا و جشنهاي مختلفي كه در طول سال برگذار ميكند يكي از متنوع ترين كشورهاي آسيايي محسوب مي‌شود كه توانسته است توريستهاي بسيار زيادي را به خود جذب كند. به همين دليل سالانه مسافران بسياري از سراسر دنيا با تور مالزي به اين كشور سفر ميكنند. مالزي به دليل نزديك بودن به خط استوا آب و هوايي همانند فصل تابستان گرم و شرجي دارد. دماي هوا تقريبا بين 24 تا 34 درجه مي‌باشد اما وجود باران‌هاي فراوان لطافتي براي آب و هواي اين كشور بوجود مي‌آورد كه آن را قابل تحمل مي‌كند.

جاذبه های تور  مالزی | تور ارزان مالزی با ارزان تور
جاذبه های تور مالزی | تور ارزان مالزی با ارزان تور

 


اماكن ديدني مالزي


كوالالامپور پايتخت كشور مالزي با دربر داشتن فرهنگهاي چيني و اسلامي و هندو توانسته فضاي نو و تازه‌اي را بوجود آورد كه در تور مالزي تاثير بسزاي آن را ميتوان حتي بر روي شيوه هاي آشپزي و معماري ملاحظه نمود. تنوع در شيوه هاي گوناگون معماري، فستيوال هاي پرهياهو ، بازارهاي خياباني، موزه ملي مالزي، آكواريوم آبي، باغ ميمونها، مسجد كريستال، برج ال كي، معبد باتو كيو، بوكيت بينگ تانگ و هزاران مراكز خريد و اماكن ديدني ديگر بخشي ازجاذبه هاي گردشگري براي بازديد كنندگان تور ارزان مالزي مي‌باشد.

 

جاذبه های تور  مالزی | تور ارزان مالزی با ارزان تور | اماکن دیدنی تور مالزی
جاذبه های تور مالزی | تور ارزان مالزی با ارزان تور | اماکن دیدنی تور مالزی


تاريخچه موزه ملي مالزي با تور مالزی


موزه ملي مالزي يا نگارا در سال 1960 ميلادي در منطقه سابق موزه سالانگو به روش معماري به سبك خانه‌هاي سراواق كه يكي از دو ايالت مالزي مي‌باشد به صورت شيك و باشكوهي ساخته شده است. مجموعه اي از نمايشگاه هاي تاريخي ، اقتصادي، هنري، فرهنگي و صنايع در اين موزه به نمايش گذاشته شده است. در جنگ جهاني دوم اين موزه بمباران شد و و بسياري از گنجينه‌هاي تاريخي آن از بين رفت و مابقي آن به موزه استان پراگ منتقل گرديد و هنگام استقلال كشور مالزي و بعد از پايان جنگ جهاني توانكوعبدالرحمان نخست وزير عصر ساخت مجدد موزه اي را مطرح نمود كه هم گنجينه هاي تاريخي و فرهنگي را به همراه داشته باشد و هم معرف گونه‌هاي جانوري وگياهي كشور مالزي باشد به همين دليل ساختمان قديم موزه سالانگو تخريب و در سال 1959 ساخت جديد موزه ملي آغاز گرديد و در سال 1963 توسط پادشاه سوم مالزي اين موزه افتتاح شد و لقب ميراث فرهنگي و تاريخي اين كشور را به خود اختصاص داد و به عنوان يكي از اماكن توريستي شهر كوالالامپور مبدل شده و تعداد زيادي بازديد كننده از سراسر دنيا را به خود اختصاص داد.اين موزه مهم و ديدني در كشور مالزي با پيشينه قديمي و تلفيق فوق العاده‌اي از معماري سنتي و مدرن براي گردشگران تور مالزي بسيار جذاب و ديدني مي‌باشد.

معرفي موزه ملي مالزي | تور مالزی | تور ارزان مالزی
معرفي موزه ملي مالزي | تور مالزی | تور ارزان مالزی

موزه ملي يا نگار واقع درخيابان دامنسرا (Damansara) در نزديكي درياچه باغ شهر كوالالامپور واقع شده است.موزه ملي از 3 طبقه كه درآن 4 گالري اصلي با نام‌هاي موسيقي، ميراث فرهنگي، تاريخ طبيعي و اسلحه كه نمايانگر آداب و رسوم مردم مالزي است و 3 گالري ديگر كه ميتوان به خوبي درآنجا به چيزهايي علم پيدا كنيد كه نمونه آن در هيچ جاي ديگر يوجود ندارد تشكيل شده كه دو گالري در قسمت همكف و طبقه اول اين بنا واقع شده است .علاوه بر اين در طبقه همكف مي‌توان زندگي سنتي و رسوم ازدواج مالايي را به وضوح مشاهده نماييد .همچنين در طبقه همكف اين موزه آثار بسيار جذاب و ديدني مربوط به زمانهاي مختلف زندگي انسانها از عصر حجر تا آهن و برنز به چشم ميخورد كه نگاه هر گردشگر تور مالزي را به خود جلب ميكند. درطبقه اول خانه سنتي مالاكا بابا به همراه مبلمان چوب و فرش استادانه درست شده ،نقره و زيور آلات از جنس طلا كه نمادي از فرهنگ و زندگي مالاكا است را مشاهده نماييد.
سالن اصلي موزه با طراحي و كنده كاري هاي بي نظير و چشم گير همراه با كاشي كاري پاكستاني مزين شده است.
يكي از جالب ترين قسمتها درساختمان اصلي اين موزه در تور مالزي عتيقه جات وگنج هايي است كه از كشتي هاي غرق شده به نمايش گذاشته شده و خانه پادرازكه متعلق به سلطان ترنگانو بود نگاه هر بازديد كننده اي را در اين موزه به خود جلب ميكند.
در قسمت ديگري از موزه و در فضايي كاملا باز وسايل نقليه و اتومبيلها و لوكوموتيو‌ها در دوره هاي مختلف تاريخي به چشم ميخورد و براي گردشگراني كه علاقه به سزايي به ماشينهاي قديمي دارند بسيار جالب و قابل توجه است كه در تور ارزان مالزي براي عزيزان به نمايش گذاشته شده است.
قصر چوبي در سال 1979د رموزه ملي با اندازه واقعي قصر هاي قديمي استان ترنگانو با درب و پنجره هاي كنده كاري شده چوبي و تزئينات داخل قصر با هنرمندي صنعتگران مالايي ساخته شده است
نقاشي هاي فوق العاده اين موزه نمادي از فرهنگ و تاريخ كشور مالزي ميباشد كه گردشگران از طريق تور مالزي و یا تور ارزان مالزی به بازديد اين موزه رفته و با قرون پيشين درآنجا آشنا ميشوندو با دوربين هاي شخصي خود لحظات زيبايشان را به ثبت ميرسانند.

 

موزه مالزی | تور مالزی | تور ارزان مالزی
موزه مالزی | تور مالزی | تور ارزان مالزی

آدرس و نحوه دسترسي به موزه

موزه نگار از ايستگاه كي ال سنترال و با يك پياده روي به اندازه نيم كيلومتري به راحتي قابل دسترسي ميباشد. با داشتن اتو مبيل شخصي به آساني ميتوان به اين موزه رفت و بدون نگراني از جاي پارك، از پاركينگ موزه استفاده نمود. با ما همراه باشید تا اطلاعات دقیق تری از تور مالزی و تور ارزان مالزی کسب نمایید.