ویزای شینگن و ویزای کانادا

 

 ویزای شنیگن | ویزای فوری شنگن |  ویزای کانادا | ویزای فوری کانادا
ویزای شنیگن | ویزای فوری شنگن | ویزای کانادا | ویزای فوری کانادا


شما برای سفر برای سفر به کشور های پیشرفته نیاز به ویزا دارید. تیم ارزان تور با ارائه ویزای شینگن و ویزای کانادا همواره راه را برای شما هموار ساخته است. شما می توانید با مطالعه مقاله زیر از اطلاعات مفیدی در باره چگونگی دریافت انواع ویزا به دست می آورید. هدف این مقاله اشنایی شما با ویزای کانادا و ویزای شینگن است. پاسپورت شما در واقع شناسنامه شما در خاک کشور مقصد شماسمت. در پاسپورت اطلاعات شخصی شما از جمله نام و شماره گذرنامه درج شده و رزومه سفر شما در صفحات بعدی پاسپورت شما با توجه به مهر ویزا کشور مقصد است. ویزا اجازه شما برای سفر به خاک کشور دیگر است. ویزا ها از نظر اعتبار و نوع کاربری متفاوت هستند.
ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزی پزشکی، ویزای توریستی، ویزا ترنسپورت، ویزا های بلند مدت و تجاری از انواع ویزا هستند. از معتبر ترین پاسپورت ها می توان پاسپورت کشور امریکا، پاسپورت حوزه شنگن و پاسپورت کانادا و استرالیا را نام برد. شما با تابعیت در این کشور ها یا اصلا نیازی به دریافت ویزا ندارید یا برای ویزا گرفتن شرایط ساده ای دارید.
در حال حاضر با توجه به تحریم های بین المللی نسبت به ایران، دریافت ویزا از شرایط خاصی برخوردار شده است و مراحل دریافت ویزا در کشور های بیشتری برای ایرانیان وجود دارد. شما با دریافت ویزای شینگن قادر خواهید بود به اکثر کشور های اتحادیه اروپا سفر کنید و پیمان هم مرزی شنگن در روستای شنگن بسته شد. در ابتدا 9 کشور در این پیمان شرکت داشتند این 9 کشور امروز به 12 کشور هم مرز تبدیل شده است. به تازگی کشور گرجستان نیز در پیمان شنگن اضافه شده است.
ترکیه نیز در تلاش است از تکه اروپایی خود برای دریافت پیمان هم مرزی شنگن اقدام کند. برای حضور در بین کشور های هم مرز باید استاندارد های بالایی در کشور ایجاد کرد. در واقع ویزا مهر و تمبر روی صفحات پاسپورت است. شما قبل از هر نوع اقدام اقامتی باید ویزا یا اجازه ورود به خاک کشور مقصد را داشته باشید. اینکه کشور مقصد از شما ویزا بخواد یا نه فقط به کشور مقصد بستگی دارد. ویزای کانادا نیز مدارکی همچون ویزای شنگن را احتیاج دارد، کانادا از پیشرفته ترین کشور های ازاد جهان است.
پاسپورت در زمان برگشت به ایران نیز در فرودگاه چک می شود. اعتبار زمانی ویزا ها به هدف شما در خاک کشور مقصد دارد، ویزا های مسافرتی اعتبار زمانی کمی دارند، ویزا های تحصیلی به مدت تحصیل یا تحقیقات شما بستگی دارد، ویزای پزشکی به مدت زمان درمان شما و بسته به پذیرش از بیمارستان کشور مقصد دارد، ویزای کار به مدت زمان قرار داد، پروژه یا استخدام شما بستگی دارد، ویزای تجاری از زمان اعتباری بیشتری برخوردار است و به تاجر اجازه می دهد سالانه چند بار و به خاک کشور مقصد برود.
ویزا ها از نظر تعداد ورود به خاک کشور مقصد نیز متفاوت هستند. برای مثال یک تاجر می تواند چندین بار به کشور مقصد رفت و آمد کند. یک توریست با ویزای توریستی تنها قادر است یک بار با مهر ویزا وارد خاک مقصد شود. این شرایط در ویزای مولتی نیز به چشم می خورد. شما برای سفر حتما نیاز به گذرنامه دارید ولی برای هر کشوری نیاز به دریافت ویزا ندارید.
219 کشور برای دریافت اطلاعات شما و زمان سفر شما و علت سفر شما و زمان برگشت از سفر شما دریافت ویزا را ضرورری اعلام کرده اند. امروزی مراحل دریافت ویزا به صورت الکترونیکی انجام می شود و تحویل مدارک به صورت اینترنتی است پس در هنگام تهیه مدارک توجه لازم را مبذول کنید.
مدارک ویزا هر کشور با هر کشور دیگری متفاوت است به طوری که برخی از کشور ها در ویزای شینگن و ویزای کانادا حتی مدارک مالی شما را نیز بررسی می کنند به طوری که شما تمکین مالی برای حمایت از خود در خاک کشور مقصد را دارید. چیز ارزشمندی برای سپرده گذاری در ایران دارید که اطمینان پیدا کنند که شما در خاک کشور مقصد نمی مانید. شما برای اطلاع از مدارک ویزا 2 راه پیش رو دارید.
راه اول: به کنسولگری یا همان سفارتخانه کشور مقصد رفته و مدارک ویزای خود را دریافت کنید. البته در وب سایت های سفارت ها نیز مدارک مورد نیاز شما و نحوه ی فرایند پاسخ گویی به شما درج شده است. مدارک را به دقت تهیه کنید و به سفارتخانه ببرید یا اسکن کنید و به صورت الکترونیکی اقدام فرمایید. بعد از بررسی مدارک شما وقت سفارت برای شما تعیین می شود. در مصاحبه در سفارت از شما علت سفر، مقصد سفر، مدت سفر و اطلاعات گوناگونی پرسیده می شود. بعد از مدتی به شما پاسخ داده می شود که آیا ریجکت شده اید و یا ویزای شما اماده است. در صورت رد شدن ویزای شما تا مدتی که به کشور مقصد مربوط است حق درخواست مجدد برای دریافت ویزا را ندارید.
راه دوم: با مشاوران ما در تیم ارزان تور صحبت کنید و بعد از چندی ویزای فوری شنگن و ویزای فوری کانادای خود را دریافت کنید. در برخی از کشور ها شما به محض ورود به خاک کشور مقصد با پرداخت هزینه ویزا، ویزای خود را دریافت می کنید البته توجه داشته باشید که حتما از نحوه دریافت ویزا اطلاع داشته باشید. معمولا ویزاهای در زمان ورود به خاک کشور مقصد را قبل از سفر تهیه کنید تا هزینه کمتری برای دریافت ویزا بپردازید. اعتبار زمانی پاسپورت هم برای دریافت ویزا معقوله ای مهم است. اعتبار پاسپورت برای دریافت ویزا باید بیشتر از 6 ماه یا 6 ماه باشد. در سفر های نزدیک حتی با 2 ماه اعتبار نیز به شما ویزا داده می شود.
البته قوانین ویزا به صورت سالیانه و طی تصمیمات سیاسی کشور های متفاوت است. در صورت از دست دادن پاسپورت و ویزای خود سریعا ان را به سفارت کشور ایران در کشور مقصد اعلام کنید و درخواست صدور پاسپورت مجدد کنید. شما بدون پاسپورت یک مهاجم به خاک کشور مقصد محسوب می شوید.

 

ویزای فوری کانادا | ویزای کانادا
ویزای فوری کانادا | ویزای کانادا

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای اروپا  ویزای فوری شنگن (ویزای شینگن)

 

شما برای رفتن کشور های پیمان شنگن نیاز به داشتن ویزای شینگن دارید. مدارک ویزای شنگن برای تمام کشور های عضو شنگن برابر است. در ادامه به مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شنگن می پردازیم. البته تهیه مدارک توسط تیم ارزان تور به سادگی انجام می شود و تنظیم مدارک شما با سرعت بیشتری دنبال می شود.

 

مدارک مورد نیاز کنسولگری برای ویزای شینگن

 

1 - گذرنامه: پاسپورت شما برای هر سفر خارج از خاک ایران ضروری است. مدت اعتبار پاسپورت شما برای دریافت ویزای فوری شنگن 7 ماه یا بیشتر است و این مدت زمان برای ویزای فوری کانادا متفاوت است. اگر گذرنامه دیگری نیز دارید آن را همراه داشته باشید. در پاسپورت شما باید حداقل دو صفحه تاییده ویزا خالی وجود داشته باشد.
2 - عکس: عکس گذرنامه نمایان گر صورت شماست. همچنین برای دریافت ویزا شنگن به 6 قطعه عکس 3 در 4 احتیاج دارید. عکس ها باید با اخرین تغییرات صورت شما باشد. اگر گذرنامه قدیمی دارید باید عکس گذر نامه قبلی شما با عکس گذرنامه شما تفاوت داشته باشد که این مورد برای دریافت ویزای شینگن و ویزای کانادا یکسان است.
3 - شناسنامه: از مدارکی که نیاز به ترجمه دارد شناسنامه است. صفحه اول شناسنامه خود را ترجمه کنید و اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه خود را همراه داشته باشید. در صورت داشتن توضیحات صفحه توضیحات شناسنامه خود را نیز ترجمه کنید.
4 - گواهی تمکن مالی: یکی از تفاوت های ویزای کانادا  و ویزای شینگن داشتن تمکن مالی است. شما باید توان اداره خود در کشور مقصد را داشته باشید. به عبارتی پس اندازی برای گذران شما در مواقع سختی در کشور مقصد را در حساب داشته باشید. این گواهی از طریق سربرگ بانک ارائه می شود شما باید معادل 40 میلیون تومان در حساب خود سپرده داشته باشید و گردش حساب 3 ماه اخر را نیز با مهر بانک و تایید نام شما همراه خود داشته باشید. اعتبار این سند بانکی 10 روز است و برای تهیه آن برنامه ریزی کنید.
5 - سند مالکیت: سند مالکیت ملک با نام شخص متقاضی در ویزای شنگن ضروریست به طوری که اگر چند نفر به سفر می روید هر کدام باید سند مالکیت ملکی داشته باشید. سند مالکیت خود را ترجمه کنید و همراه اصل سند همراه خود داشته باشید. سند خودرو هرچند با ارزش مورد قبول کنسولگری نمی باشد.
6- مدارک برای خانم های خانه دار: اگر شما خانم خانه داری هستید شما می توانید از سند همسر و اطلاعات شغلی همسر خود برای مدارک سند استفاده کنید.
7 - مدارک افراد تحت تکفل: اصل و کپی مدارک کفیل و هم چنین ترجمه ان را همراه داشته باشند. این افراد در صورت داشتن سند ملکی شانس بیشتری برای دریافت ویزا دارند در غیر این صورت نیازی به سند ملکی نخواهند داشت.
8 - وکالت بلاعزل برای اخذ ویزای  فوری شنگن: وکالت نامه خود را ترجمه کنید و همراه با اصل و کپی همراه داشته باشید. وکالت بلاعزل همانند سند برای شماست.
9 - اصل و ترجمه مدارک شغلی: داشتن شغل یکی از دلایل شما برای بازگشت به ایران است. مدارک شغلی خود را از جمله مدارک بیمه خود را ترجمه کنید و همراه اصل آن همراه داشته باشید. هر چه شغل شما در لول بهتری باشد شانس دریافت ویزا شنگن شما بالا تر است. برای پزشگان اصل و ترجمه ی پروانه مطب، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی و دانشنامه تحصیلی الزامی است. برای وکیل ها اصل و ترجمه پروانه وکالت الزامی است.
برای مهندسان اصا و ترجمه نظام مهندسی لازم است. برای کسبه ترجمه پروانه کسب لازم است اگر کسبه کارت بازرگانی داشته باشد ترجمه ان نیز الزامی است و شانس شما را در گرفتن ویزا بیشتر می کند. برای شغل های دولتی اصل و ترجمه حکم کارگزینی، فیش حقوقی و برگه مرخصی و بیمه لازم است.
برای بازنشسته ها نیز حکم بازنشستگی و اخرین فیش حقوقی همراه با ترجمه آن لازم است. اگر مالک شرکتی هستید باید روزنامه رسمی تاسیس شرکت و اخرین تغیییرات شرکت را ترجمه کنید. اگر کارت بازرگانی دارید شانس دریافت ویزا شما بیشتر است.اگر در یک شرکت خصوصی فعالیت می کنید گواهی تاسیس شرکت و حکم اشتغال به کار همراه با ترجمه فیش حقوقی خود را همراه داشته باشید.
ساختمان ساز ها نیز شرایط مشابهی دارند و باید اصل گواهی ساختمان و اصل قرارداد مشارکت یا همکاری و یا کارت انبوه سازی خود را همراه با ترجمه همراه داشته باشند. اگر دانش آموز و یا دانشجو هستید پس از دریافت پاسپورت مدارک اشتغال به تحصیل و رضایت نامه موسسه اموزشی خود را همراه داشته باشید. برای کادر اموزشی نیز شرایط مشابهی وجود دارد و به جای اشتغال به تحصیل، نامه اشتغال به کار خود را ترجمه کنید.

 10 - اجازه نامه ی خانم های متاهل برای اخذ ویزای شنگن: رضایت نامه همسر برای سفر به کشور های حوزه شنگن ضروری است. این رضایت نامه باید رسمی و ترجمه شده باشد.

11 - اجازه نامه فرزندان: بدیهی است که کودکان زیر 18 سال نیاز به رضایت نامه والدین دارند. اگر فرزند زیر 18 سال را در غیاب همسر خود به سفر می برید رضایت نامه رسمی همسر شما و ترجمه آن لازم است. همسر شما به عبارت دیگر مادر یا پدر فرزند.
مهلت تایید مدارک شما 48 ساعت است و اگر به مدارک بیشتری برای ویزای شینگن  از شما نیاز بود به شما اطلاع داده می شود.

 

ویزای فوری شنگن | ویزای فوری کانادا
ویزای فوری شنگن | ویزای فوری کانادا


چند نکته مهم در مورد ویزای شینگن:


مدارک شما جهت ویزای شینگن باید با اخرین بر روز رسانی باشد اصل مدارک تا پایان فرایند سفر شما در آژانس مسافرتی می ماند. ضمانت نامه بانکی و چک رمز دار به مبلغ تایین شده آژانس مسافرتی برای برگشت شما به خاک وطن نزد آژانس مسافرتی می ماند. برای صدور ویزا حدود یک ماه و نیم زمان لازم است. ترجمه مدارک نیازی به تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه ندارد.

 

مدارک و مراحل دریافت ویزا فوری کانادا


برای دریافت ویزای کانادا نیاز به زمان بیشتری است. در حال حاضر کنسولگری کانادا در ایران فعالیتی ندارد و مراحل دریافت ویزا کانادا به صورت الکترونیک است. از نکات مهمی که ویزای فوری کانادا دارد وجود یکپارچگی در نحوه دریافت ویزا است. شما پس از ارسال مدارک برای انگشت نگاری به یکی از کشور هایی که کنسول گری کانادا را دارند می روید. دریافت مهر ویزا بستگی به مصاحبه ویزا شما دارد. شما باید افسر اداره مهاجرت کانادا را متقاعد به برگشت به خاک ایران کنید.
1 - تضمین برگشت به خاک ایران یکی از الزامی ترین شرایط اخذ ویزای کاناداست
2 - اگر ویزای شما توریستی است باید متعهد شوید که قصد اقامت کار یا تحصیل را در خاک کانادا ندارید.
3 – شما باید در طول سفر خود در بدترین شرایط از پس مخارج خود بربیاید و این مهم را باید با مدارک شغلی یا تمکین مالی ارائه دهید.
4 – شما باید تعهد دهید که خطری برای مردم کانادا ندارید. کارت گواهی سلامت شما همراه با ترجمه را همراه داشته باشید. گواهی سو پیشینه کیفری نیز الزامی است.
انواع ویزا های کانادا از جمله ویزای توریستی با 6 ماه اعتبار و ویزای مولتی (چند بار سفر به خاک کانادا) با 5 سال اعتبار، ویزای تحصیلی و همراه تحصیلی والدین، ویزای کار، ویزای اقامتی و ویزای ترانزیتی است.

 

اقامت کانادا | ویزای کانادا | ویزای فوری کانادا
اقامت کانادا | ویزای کانادا | ویزای فوری کانادا | ویزای فوری شنگن | ویزای شینگن


دریافت ویزا فوری کانادا دارای چهار مرحله است:


1 – ثبت نام:
شما با ساختن اکانت در سایت سفارت کانادا به ثبت نام و درج اطلاعات خود می پردازید همچنین می توانید با مشاورین ارزان تور در ضمینه ویزای فوری شنگن صحبت کنید. همه فرم های سفارت به زبان انگلیسی است.
2 – انگشت نگاری: پس از تایید ثبت نام شما نامه انگشت نگاری برای شما ارسال می شود. شماره پیگیری خود را محافظت کنید. نامه انگشت نگاری حداکثر طی یک هفته کاری برای شما ارسال می شود.
3 – حضور در سفارت کانادا و ارائه مدارک در کشور همسایه ترکیه انجام می شود. شما همراه با ترجمه مدارک خود به سفارت کانادا در ترکیه می روید. مصاحبه شما بسیار مهم است. شما باید کاملا مسلط باشید تا نتیجه خوبی از مصاحبه خود دریافت کنید. جواب مصاحبه شما برای شما ایمیل می شود.
4 – در صورت تایید مصاحبه و مدارک شما با در دست داشتن پاسپورت خود به سفارت کانادا می روید و ویزای کانادا خود را دریافت می کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا ( ویزای فوری کانادا)


پاسپورت با اعتبار بالای 7 ماه
عکس
اصل و ترجمه شناسنامه و صفحه توضیحات
سند ازدواج در صورت داشتن همسر همراه در سفر
رضایت نامه والدین برای افراد زیر 18 سال
رضایت نامه همسر برای زنان متاهل
گردش حساب و تمکین مالی همراه با مهر بانک
مدارک شغلی یا تحصیلی همراه با ترجمه همانند ویزای شینگن واگر قبلا به کانادا سفر کرده اید ویزای کانادا
مدارک بیمه
مدارک سند ملکی
برای ثبت نام ویزای کانادا می توانید به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه فرمایید. برای مشاوره جهت ویزای شنیگن ( ویزای فوری شنگن ) و  یا دریافت اطلاعات ویزای کانادا  ( ویزای فوری کانادا )با تیم ارزان تور در تماس باشید.
برای ثبت نام و درخواست ویزا می توانید به صورت آنلاین از طریق وب سایت اداره مهاجرت کانادا اقدام نمایید.

 

ویزای کانادا - پارت دوم

 

ویزای کانادا | ویزای شینگن | اطلاعات ویزا
ویزای کانادا | ویزای شینگن | اطلاعات ویزا

اخذ ویزای کانادا

کشور کانادا دومین کشور بزرگ و پهناور جهان پس از روسیه است، اما از نظر جمعیت، به نسبت مساحت کشور، جزء کم جمعیت ترین کشورهای جهان محسوب می شود و این دلیل کافی برای کانادا است تا درهای کشور را به روی مهاجرین سرتاسر جهان باز کند.

بحث مهاجرت به کانادا و سفر به این کشور مخصوصا برای تحصیل و کار یکی از اصلی ترین گزینه مردم ایران جهت انتخاب کانادا به عنوان مقصد خود است.کافیه که یک جستجو کوچک در گوگل بزنید و بنویسید ویزای کانادا، آنگاه با تعداد زیادی صفحات و وبلاگ ها و مراکز اخذ ویزای کانادا مانند ارزان تور مواجه می شوید که می تواند گواه بر تقاضای زیاد ویزای کانادا در ایران باشد.

کانادا از نظر منابع طبیعی بسیار غنی است. این کشور دارای منابع طبیعی بی شمار و سرمایه های مردمی بسیار تحصیل کرده است که سالانه حجم زیادی از منابع خود را به کشورهای دیگر نیز صادر می کند و اخیرا به یک مرکز سرمایه گذاری جهانی نیز تبدیل شده است.

مذهب مردم کانادا

قصد مهاجرت به کانادا را دارید؟ در مورد مذهبی بودن کشور مقصد خود وسواس دارید؟ قبل از اخذ ویزای کانادا می خواهید در مورد مذهب این کشور بیشتر بدانید؟ با ما همراه باشید.

بهتر است بدانید که کانادا از جمله کشورهای مذهبی دنیاست به طوری که حدود چهار پنجم جمعیت کشور را مسیحیان کاتولیت و پروتستان تشکیل می دهند. کلیساهای اصلی این کشور کلیسای united کانادا، کلیسای آنگلیکنای کانادا و کلیسای لوتر هستند.

به دلیل مهاجرت های اخیر به کشور کانادا، انواع مذاهبی چون اسلام، هندو، سیک و بودایی در حال افزایش هستند و همچنان با افزایش بسترهای گردشگری و مهاجرت پذیری این کشور، انتظار می رود که تعداد این مذاهب بیش از پیش زیادتر شود.

زبان رسمی کانادا

تسلط به زبان انگلیسی از الزامات اولیه برای دارندگان ویزای کانادا و سفر به این کشور است. زبان رسمی مردم کانادا انگلیسی و فرانسوی است و قانون اساسی این کشور هر دوی این زبان را به عنوان زبان رسمی کشور تعیین کرده اند به صورتی که سه پنجم جمعیت کشور انگلیسی زبان هستند و کمتر از یک چهارم زبان فرانسه را زبان اصلی خود می دانند. اما جالبه بدانید که بزرگترین گروه مهاجران به این کشور چینی ها هستند که همین امر باعث شده زبان چینی بزرگترین زبان گروه مهاجران کانادا باشد. اما از میان زبان های بومی کانادا، زبان Cree رایج ترین زبان بومی معرفی شده است.

مردم بومی کانادا

اولین جمعیت ساکن کانادا، گروه های بومی مشهور به Indian یا سرخپوست ها هستند که در قرن شانزدهم شروع به استقرار در سرزمین های کانادا کردند و هنوز هم در نقاط مختلف کانادا با همان فرهنگ و شیوه زندگی یافت می شوند که به حدود یک میلیون نفر می رسند.

در طول تاریخ کانادا، سرخپوستان با مشکلات و سختی های زیادی دست و پنجه نرم کردند و همواره توسط مهاجران جدید مورد ظلم واقع شده و کشته شدند. این روال هنوز هم ادامه دارد به طوری که اکثریت سرخپوستان از نظر سطح زندگی کمتر از وضعیت میانگین کانادا هستند. در چند دهه اخیر، بین مردم سرخپوست و دولت فدرال کانادا رایزن هایی درباره حقوق سرخپوستی در جریان است و سرخپوستان کانادا در تلاش برای گرفتن حق و حقوق خود و داشتن زندگی بهتر هستند.

اخذ ویزای کانادا

هر ساله کشور کانادا میزبان بیش از 35 میلیون نفر ساکن موقت است. منظور از از ساکن موقت، همه افراد کاناداست به جز شهروندهای کانادایی و افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند که این افراد ممکن است برای تحصیل یا کار به کانادا رفته باشند. برای سفر موقت به کانادا شما نیازمند ویزای اقامت موقت کانادا(TRV) هستید.

 

 

ویزای فوری شنگن | ویزای فوری کانادا | اخذ ویزای کانادا
ویزای فوری شنگن | ویزای فوری کانادا | اخذ ویزای کانادا

 

 

ویزاهای غیرمهاجرتی کانادا

اگر قصد اقامت موقت در کانادا را دارید باید به دنبال اخذ ویزاهای غیر مهاجرتی کانادا بروید که در چهار دسته زیر جمع بندی می شوند:

  • ویزای توریستی کانادا
  • ویزای دانشجویی کانادا
  • ویزای کاری کانادا
  • سوپر ویزا

ویزای بازدید کانادا، به شما این امکان را می دهد تا به عنوان یک بازدید کننده یا توریست وارد کانادا شوید و به تمام نقاط کشور رفته و از تمام زیبایی ها و جاذبه های گردشگری کانادا بازدید کنید. البته مدت اقامت شما محدود است و شما حداکثر 6 ماه می توانید در این کشور بمانید.

ویزای دانشجویی کانادا به یک فرد خارجی اجازه تحصیل در یک موسسه آموزشی خاص کانادا را می دهد. ویزای کار کانادا به آن دسته از افرادی تعلق می گیرد که با داشتن پیشنهاد و دعوت نامه کاری از یک شرکت کانادایی برای کار آن هم به صورت موقت، به کانادا سفر می کنند.

اما در مورد سوپر ویزا، به ویزایی گفته می شود که اجازه موقت، حداکثر 24 ماه را به پدر و مادر، مادر بزرگ و پدربزرگ یک شهروند کانادایی یا فردی که اقامت دائم کانادا را دارد، داده می شود، بدون اینکه نیاز به تمدید ویزای خود را در این دوره داشته باشند.