اخذ ویزای کانادا

کشور کانادا دومین کشور بزرگ و پهناور جهان پس از روسیه است، اما از نظر جمعیت، به نسبت مساحت کشور، جزء کم جمعیت ترین کشورهای جهان محسوب می شود و این دلیل کافی برای کانادا است تا درهای کشور را به روی مهاجرین سرتاسر جهان باز کند.

بحث مهاجرت به کانادا و سفر به این کشور مخصوصا برای تحصیل و کار یکی از اصلی ترین گزینه مردم ایران جهت انتخاب کانادا به عنوان مقصد خود است.کافیه که یک جستجو کوچک در گوگل بزنید و بنویسید ویزای کانادا، آنگاه با تعداد زیادی صفحات و وبلاگ ها و مراکز اخذ ویزای کانادا مانند ارزان تور مواجه می شوید که می تواند گواه بر تقاضای زیاد ویزای کانادا در ایران باشد.

کانادا از نظر منابع طبیعی بسیار غنی است. این کشور دارای منابع طبیعی بی شمار و سرمایه های مردمی بسیار تحصیل کرده است که سالانه حجم زیادی از منابع خود را به کشورهای دیگر نیز صادر می کند و اخیرا به یک مرکز سرمایه گذاری جهانی نیز تبدیل شده است.

 

ویزای کانادا | ویزای فوری کانادا
ویزای کانادا | ویزای فوری کانادا

 

 

مذهب مردم کانادا

قصد مهاجرت به کانادا را دارید؟ در مورد مذهبی بودن کشور مقصد خود وسواس دارید؟ قبل از اخذ ویزای کانادا می خواهید در مورد مذهب این کشور بیشتر بدانید؟ با ما همراه باشید.

بهتر است بدانید که کانادا از جمله کشورهای مذهبی دنیاست به طوری که حدود چهار پنجم جمعیت کشور را مسیحیان کاتولیت و پروتستان تشکیل می دهند. کلیساهای اصلی این کشور کلیسای united کانادا، کلیسای آنگلیکنای کانادا و کلیسای لوتر هستند.

به دلیل مهاجرت های اخیر به کشور کانادا، انواع مذاهبی چون اسلام، هندو، سیک و بودایی در حال افزایش هستند و همچنان با افزایش بسترهای گردشگری و مهاجرت پذیری این کشور، انتظار می رود که تعداد این مذاهب بیش از پیش زیادتر شود.

زبان رسمی کانادا

تسلط به زبان انگلیسی از الزامات اولیه برای دارندگان ویزای کانادا و سفر به این کشور است. زبان رسمی مردم کانادا انگلیسی و فرانسوی است و قانون اساسی این کشور هر دوی این زبان را به عنوان زبان رسمی کشور تعیین کرده اند به صورتی که سه پنجم جمعیت کشور انگلیسی زبان هستند و کمتر از یک چهارم زبان فرانسه را زبان اصلی خود می دانند. اما جالبه بدانید که بزرگترین گروه مهاجران به این کشور چینی ها هستند که همین امر باعث شده زبان چینی بزرگترین زبان گروه مهاجران کانادا باشد. اما از میان زبان های بومی کانادا، زبان Cree رایج ترین زبان بومی معرفی شده است.

مردم بومی کانادا

اولین جمعیت ساکن کانادا، گروه های بومی مشهور به Indian یا سرخپوست ها هستند که در قرن شانزدهم شروع به استقرار در سرزمین های کانادا کردند و هنوز هم در نقاط مختلف کانادا با همان فرهنگ و شیوه زندگی یافت می شوند که به حدود یک میلیون نفر می رسند.

در طول تاریخ کانادا، سرخپوستان با مشکلات و سختی های زیادی دست و پنجه نرم کردند و همواره توسط مهاجران جدید مورد ظلم واقع شده و کشته شدند. این روال هنوز هم ادامه دارد به طوری که اکثریت سرخپوستان از نظر سطح زندگی کمتر از وضعیت میانگین کانادا هستند. در چند دهه اخیر، بین مردم سرخپوست و دولت فدرال کانادا رایزن هایی درباره حقوق سرخپوستی در جریان است و سرخپوستان کانادا در تلاش برای گرفتن حق و حقوق خود و داشتن زندگی بهتر هستند.

اخذ ویزای کانادا

هر ساله کشور کانادا میزبان بیش از 35 میلیون نفر ساکن موقت است. منظور از از ساکن موقت، همه افراد کاناداست به جز شهروندهای کانادایی و افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند که این افراد ممکن است برای تحصیل یا کار به کانادا رفته باشند. برای سفر موقت به کانادا شما نیازمند ویزای اقامت موقت کانادا(TRV) هستید.

 

ویزای کانادا
ویزای کانادا

 

ویزاهای غیرمهاجرتی کانادا

اگر قصد اقامت موقت در کانادا را دارید باید به دنبال اخذ ویزاهای غیر مهاجرتی کانادا بروید که در چهار دسته زیر جمع بندی می شوند:

  • ویزای توریستی کانادا
  • ویزای دانشجویی کانادا
  • ویزای کاری کانادا
  • سوپر ویزا

ویزای بازدید کانادا، به شما این امکان را می دهد تا به عنوان یک بازدید کننده یا توریست وارد کانادا شوید و به تمام نقاط کشور رفته و از تمام زیبایی ها و جاذبه های گردشگری کانادا بازدید کنید. البته مدت اقامت شما محدود است و شما حداکثر 6 ماه می توانید در این کشور بمانید.

ویزای دانشجویی کانادا به یک فرد خارجی اجازه تحصیل در یک موسسه آموزشی خاص کانادا را می دهد. ویزای کار کانادا به آن دسته از افرادی تعلق می گیرد که با داشتن پیشنهاد و دعوت نامه کاری از یک شرکت کانادایی برای کار آن هم به صورت موقت، به کانادا سفر می کنند.

اما در مورد سوپر ویزا، به ویزایی گفته می شود که اجازه موقت، حداکثر 24 ماه را به پدر و مادر، مادر بزرگ و پدربزرگ یک شهروند کانادایی یا فردی که اقامت دائم کانادا را دارد، داده می شود، بدون اینکه نیاز به تمدید ویزای خود را در این دوره داشته باشند.